Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

Абе, няма ли колеги дисципаджии... 8) от поделение 34000 усмивки
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Ооооо забравих като върнеме наборната воеенна служба и въведеме военното обучение ще ги стопиме тия :) хахахахахаха

помисли ли че тогава примерно твоите деца като влизт в казарма ще бъде 30% бледолики на 70% орки и къси ръкави, та кой кого ще гърчи?
 
От: Какво мислите за казармата?

помисли ли че тогава примерно твоите деца като влизт в казарма ще бъде 30% бледолики на 70% орки и къси ръкави, та кой кого ще гърчи?

Точно това ме притеснява и точно поради тази причина не искам връщане на казармата.
 
От: Какво мислите за казармата?

Сега се замислих тея 70% орки и къси ръкави как ще ги мобилизираш и накараш да защитават държавата? Противника ако ги поткупи с кебапчета и ще се обърнат срещу нас.:D
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Ама на кой да се противопоставиш бе момче, ти имаш ли предвид, че в България има демографска криза и след некоя друга година тука ще останат само турци, цигани и някакви параноици дето се готвят за война?

На кой сме тръгнали да се противопоставяме с нааканите гащи ми кажи. На турската армия ли, дето ако реши ще ни избие до крак. Ооооо забравих като върнеме наборната воеенна служба и въведеме военното обучение ще ги стопиме тия :) хахахахахаха

Момче, в момента си говорим за армията, а не за друго. Нормално е да искам да се съвземем и демографски, но това няма общо с темата. Така или иначе при сегашната еврогейска система, нито демографската криза ще се разреши, нито армия ще имаме. Ей до това води пацифизма, пълно пораженчество. А за параноята, само невежите си мислят, че никога повече няма да има война. И като стане войната, който не е готов, ще си остане в историята.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Ами толерантен съм, само да не ме занимават. Хич не е майтап, Бареков обира вота с тоя подмолен мотив, и некъпаната баботия като нищо ще го притика. И от лаф ще стане факт!

Странно за интелигентно момче зорлем се правиш на тъп. И аз и редрум казхаме около 20 пъти, че нямаме предвит връщането на казармата от преди 20 години. А някаква форма на военно обучение, но задължителна. Часове в средното учлище, военни летни лагери, запасни учение през 5 години, 3-6 месечна наборна служба и прочие варианти.

Хиляди глупости изписа без да ни разбереш. А пък ние разбрахме колко си велик в работата си, как си си купил хралупа без кредит и каква голяма скатавка си бил в казармата. За едно си прав обаче такива като теб не трябва да са в армията, а в нейния обоз при прасетата. Щото заради собствентото си удобство ще вземеш да затриеш сума народ
 
Последно редактирано:
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Странно за интелигентно момче зорлем се правиш на тъп. И аз и редрум казхаме около 20 пъти, че нямаме предвит връщнаето на казармата от преди 20 години. А някаква форма на военно обучение, но задължителна. Часове в средното учлище, военни летни лагери, запасни учение през 5 години, 3-6 месечна наборна служба и прочие варианти.

Хиляди глупости изписа без да ни разбереш. А пък ние разбрахме колко си велик в работата си, как си си купил хралупа без кредит и каква голяма скатавка си бил в казармата. За едно си прав обаче такива като теб не трябва да са в армията, а в нейния обоз при прасетата. Щото заради собствентото си удобство ще вземеш да затриеш сума народ

Подкрепям с две ръце!!!! :lol::lol:
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Странно за интелигентно момче зорлем се правиш на тъп. И аз и редрум казхаме около 20 пъти, че нямаме предвит връщнаето на казармата от преди 20 години. А някаква форма на военно обучение, но задължителна. Часове в средното учлище, военни летни лагери, запасни учение през 5 години, 3-6 месечна наборна служба и прочие варианти.

Хиляди глупости изписа без да ни разбереш. А пък ние разбрахме колко си велик в работата си, как си си купил хралупа без кредит и каква голяма скатавка си бил в казармата. За едно си прав обаче такива като теб не трябва да са в армията, а в нейния обоз при прасетата. Щото заради собствентото си удобство ще вземеш да затриеш сума народ
Да, 6 месеца за теб ти е "обучение". По дивите летни лагери току виж сте ме и разболяли с мизерна храна!
Мен ме тикни в обоза, на мангалите дай автомати. Дивите комуняги винаги са се притеснявали от интелигентните и състоятелни хора.
Аз нека да съм си тъп, само не искам да ви виждам ни чувам! Ей на, лелите почнаха с емотиконките, кефят ти се, като нищо ще направите още една причина за емиграция.
редрум каза:
Ей до това води пацифизма, пълно пораженчество.
Пацифист е на баща ти неслужилото синче, за мен оръжието е като религия!
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Момче, в момента си говорим за армията, а не за друго. Нормално е да искам да се съвземем и демографски, но това няма общо с темата. Така или иначе при сегашната еврогейска система, нито демографската криза ще се разреши, нито армия ще имаме. Ей до това води пацифизма, пълно пораженчество. А за параноята, само невежите си мислят, че никога повече няма да има война. И като стане войната, който не е готов, ще си остане в историята.

Искаш да кажеш, че европейската система по някакъв начин допринася за демографския срив в България ли?

Аз като гледам страните членки от Западна Европа нямат проблем с раждането на деца.

Отговорът е елементарен и той се корени в ниските заплати у нас, както и условията на живот към днешна дата.

Нека не си правим илюзии, че живеем в демокрация, това е просто един пост комунизъм, който така или иначе не успяваме да прескочим.

P.S.

Ясно ми е, че си говорим за армията човек. Аз смесена армия не искам, така че можем да прескочим тази подробност поне докато сме под опеката на НАТО.

С какво искаш да се съглася, да направят казарма, че да вкарат "братята" роми да вземат някой лев ли? това ще да е някакъв нов тип интеграция стил Бареков чалгара.

Казарма... боже господи!
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз като гледам страните членки от Западна Европа нямат проблем с раждането на деца.

:shock:

Тревожно застаряване на населението в Германия
Според демографите ако не настъпи промяна, към 2060 г. германското население, което днес наброява близо 82 милиона души, ще намалее с една пета, а една трета от германците ще са на възраст над 65 години.

Всички бели народи на Европа изчезват, след 50-60 години новите европейци ще са равни на брой/повече от коренните такива. Не бе, демокрадцията няма общо.

Нека не си правим илюзии, че живеем в демокрация, това е просто един пост комунизъм, който така или иначе не успяваме да прескочим.
Ма те и комунистите така говореха, че не живеем в комунизъм, щото комунизмът било друго. Ей, същите сте.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Сега се замислих тея 70% орки и къси ръкави как ще ги мобилизираш и накараш да защитават държавата? Противника ако ги поткупи с кебапчета и ще се обърнат срещу нас.:D
Орките какви кебапчета, веднага ще завъртят търговията с противника с вторични суровини и заминаха в НАДИН танковете:)
 
От: Какво мислите за казармата?

Rabin, ако ти липсва някоя леля,върви и си намери, а не да наричаш мен така,защото също толкова тъпо се изказа,че надали съм била готвачка; Тук не е мястото да говориш за бащите и майките на другите,или колко апартамента си купил.Ако искаш си направи тема да си споделяш материалните придобивки и как си обикалял по света. От всичките коментари и мнения стана ясно,че има ЗА и ПРОТИВ,обаче твоите са свързани винаги с някакви определения за хората,чието мнение не ти е харесало. Чакам с нетърпение да наречеш мен или някой друг с "интересен" епитет, само ще покажеш колко си велик и как да не те занимаваме и т.н. и т.н. и т.н.
 
От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

С какво искаш да се съглася, да направят казарма, че да вкарат "братята" роми да вземат някой лев ли? това ще да е някакъв нов тип интеграция стил Бареков чалгара.

Казарма... боже господи!

Ще те разочаровам, но те ги бяха вкарали последните години вътре на катуни явно не им достигаше бройка. И са ми разправяли как се правят, че не разбират български.
 
От: Какво мислите за казармата?

Rabin, ако ти липсва някоя леля,върви и си намери, а не да наричаш мен така,защото също толкова тъпо се изказа,че надали съм била готвачка; Тук не е мястото да говориш за бащите и майките на другите,или колко апартамента си купил.Ако искаш си направи тема да си споделяш материалните придобивки и как си обикалял по света. От всичките коментари и мнения стана ясно,че има ЗА и ПРОТИВ,обаче твоите са свързани винаги с някакви определения за хората,чието мнение не ти е харесало. Чакам с нетърпение да наречеш мен или някой друг с "интересен" епитет, само ще покажеш колко си велик и как да не те занимаваме и т.н. и т.н. и т.н.
Ти лично какво мнение може да имаш - аз дали да ходя запас, или син ми - войник? Аз няма да се обаждам как да раждате.
Колко по-просто да го напиша?
 
От: Какво мислите за казармата?

Да чел съм тази статистика за германците, но тук се изказва хипотеза "ако не настъпи промяна" и това далеч не означава, че Германия ще изчезне.
Като я гледам как настъпва тая промяна....най-вече е с турски привкус.
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Когато нашите исторически врагове се въоръжават, аз според теб трябва да съм против нашето въоръжаване, за да съм националист, така ли? :shock:


Никога не бих могъл да бъда професионален военен и да служа на тази система. Против принципите ми е. Но иначе, не бих имал против да получа военно обучение, безплатно и полезно.

1. Когато нашите исторически врагове се въоръжава за въздушна война, (400 самолета от който 120 невъзможни ни за сваляне ф35 по технология стелт) а ти искаш да си изхарчим парите за казарма която по никакъв начин не би ни предпазило от това (войници с калашник в ръка не помагат)... Нито би накарало врагът да си знае че имаме средство с което да му ударим гадно стратегическите цели ако посмее да нападне и си мисли че ще отвърнем война няма да има -(оръжие с възпиращ ефект).. дрони за най евтино... С това вредиш на България и способността и да се защитава... а не й помагаш...

Ти си предсавяш войната по някакъв начин както е била едно време... е това време мина с края на втората световна (два пъти постнах сценарии да ни победят с въздушно превъзходство и питах как ще го спрем с наборна армия в казарма) ... А въздушните нападения са вече точни буквално до сантиметри независимо от атмосферните условия... и сухопътна армия се вижда заедно с оъжията си на термо камерите...

Понеже се позагуби ще чакам някой привърженик на казармата и мобилизацията при защита :)

Като си вънем казармата и въоръжим една камара хора с автомати как ще спрем такава кампания


етоя за трети
Ако сме без сюзници

Кампанията ще протече по следния начин, приемаме че не познават терена и пво... макар че стационарните неща се виждат даже на гугъл мапс и бинг /нокиа масп... Разузнаване... засичане на нашите радари.. При наличие на самолети стелт се пращат да ги унищожат, ако няма такива ниско летящи следващи терена бомабрдировачи ще проникнат така че да са под ъгъл в който радара не може да ги засече... и ще стрелят с ракети който се насочват към него (чупят антените) веднага след тях ще повторят и от високо за да уинщожат и физически пво ракетите, следваща цел хангари на ввс, дори и да вдгинем самолетите имаме само 4 ако приеме че ни напада враг с 400 да кажем свалямв 8 и си губим самолетите

Ние си мобилизираме 100 000 и ги окопаваме (в това е имало смисъл преди умните оръжия) Ирак имаше третата в света армия от над три милиона души а загуби войната от 350 000 си мисля...

Те си седят окопани а варгът има въздушно превъзходство... Тук вече войната е загубена само е въпрос на време...

Пускат старото поколение дрони за да минат евтино (вместо умна ракета е по евтино да пускаш бомба по цел осветена с лазер такива бомби в пъти са по евтини)... дроните летят бавно и само святка с лазера каквото е военна цел (нашите военни си личат по автоматичното оръжие в ръцете им) а на термо камерите се виждат и окопани... (бомбите падат вътре в окопа и правят войниците на супа) Операторите на дрони почват да се бъзикат дали ако наборното войниче с каска като е осветен от невидим лазер по каската бомбата хвълена от високо ще му падне точо на главата....

в следващите няколко седмици теренът е методично прочистен от войската...

и вече зависи колко жестоко искат да го направят... но да кажем не искат избиват директно цивилно население с масирано бомбардиране... Пуска се пропаганда как правителсвото е корумпирано, как е вкарало страната в тази война и как хората трябва да ги махнат а войниците да сложат оръжие

С цел натиск върху цивилното население следват бомабардировки по складове за храна, по транспортни средсва вкарващи такава... ако е сезон на жътва по комбаини в полето, корабчета в морето, ако е зима прекъсват газопроводите и софия остава на студено... настава глад, изяждат се уличните кучета и котки... на черната борса цените са няколкостотин процена по високи... малките деца умират особено на семеиствата който не може, хората свалят правителсвото... Следва предаване и приемане безусловно на мирните условия...

Тежка по-бъза версия правят се удари и по магазините за храна така че докато още я има да не смеят хората да излязат да си я купят...


Защо е този сценарии... за да се види че може да се предадем без сухопътна войска на врага даже да е стъпила на наша територия....

Вече след предаването ако искат да ни окупират територията и да ни контролират трябва да пратят сухопътна войска преди това трябва само да осъществят въздушно превъзходство за да ни накарат да се предадем... а вие пак за казарма глупости си пишете, вместо да мислите как ние да имаме такова.... / защита от такова (не става с казарма) ще въвеждаме казарма и ще раздаваме оръжие като през първата световна, от втората световна насам въздушното превъзходство е номер едно по време на втората световна ги е спасявало само лошото време и ниската точност на бомбите хвърени от въздуха вече не

Кампанията мога да я направя и по nasty ...

не само прекъсване от въздуха на електрическата и газовата мрежа, не само ами например да добавя и случайно уцелване на стената на язовир искър да видим какво ще стане със софия :) и как миналите казарма и мобилизирани ще го предодвратят

това не са ви сухопътните битки от първата световна... и авиацията която не е летяла при лошо време през втората световна и тогавашното бомбомятане (макар че тогава са направлили първия аналогов балистичен компютър) :)


2. След военно обучение ако те карат закълнеш се кълнеш да служиш на системата - в клетвата няма фейл сейф да откажеш да се подчиниш на заповед която те кара да вредиш / избиваш собствения си народ по нареждане на упрвляващите на системата :) после що пиша че гражданския ни конрол е малко... а ти твърдиш че не трябва да го има
 
От: Какво мислите за казармата?

Ако бъдем реалисти, няма как да се върне казармата
Повечето бивши поделения са разрушени, ракетите нарязани, има танкове и самолети бракувани
Това се казва демократична капитулация и окупация
Интересно ми е, какво мислят противниците на казармата за американските бази

П.С.
Ако имаше казарма сега, нямаше да имаме двайсе хил емигранти и нямаше да се чудим кво да ги правим
 
От: Какво мислите за казармата?

Ако имаше казарма сега, нямаше да имаме двайсе хил емигранти и нямаше да се чудим кво да ги правим
Ей няма да умалеете! В МОМЕНТА ИМАМЕ АРМИЯ!
Тия работи се решават политически, не по дядовски. Направо с умиление ги слушам кого как го юркал фатмакът! Пуснаха имигрантите тук, това е истината.
Ефектът от насилствената ангария е двойно негативен. Хем държавата харчи по мене без да съм и полезен, хем ми пречи да и плащам данъци. Сегашната казарма не прави войници.
 

Горе