Какво мислите за партия Възраждане

Технологиите са ни били упомрачително морално остарели. Повечето атрактивни и работещи предприятия, които и в момента работят са в добивната промишленост, те са ясни - с най-големи печалби. Но защо не произвеждаме вече електрокари, хладилници (наши) и радиа - защото всичко това е било адски зле като качество и е могло да се произвежда само при пазар с изключително високо търсене като този в СИВ, защото по-добре преебан електрокар, от никакъв електрокар.
Една бърза справка точно за електрокарите:
В страните извън СИВ се търгуват около 4500 бройки годишно. Кари се изнасят за Великобритания, Франция, Испания, Италия, Федерална република Германия (ФРГ), Египет, Сингапур и т.н.
 
Именно!
Затва ДПС е единствената (останала) алтернатива и НАДЕЖДА за България!
Това го чувам все по-често. :( Лоша работа. Ще си изкривя душата, ако напиша, че не съм си го мислил и аз.
 
Една бърза справка точно за електрокарите:
Мхм, тогава защо като са били толкова хубави Тойота ни ебава майката 90те? Нали нашите са били по-хубави и по-евтини, това трябва да се продава само, без реклама, без умения.
 
  • Like
Реакции: Sky
Мхм, тогава защо като са били толкова хубави Тойота ни ебава майката 90те? Нали нашите са били по-хубави и по-евтини, това трябва да се продава само, без реклама, без умения.
През 90-те години се наблюдаваше така наречения ефект на доминото. Когато поради някаква причина дадено предприятие спре работа, то тези предприятия, които разчитат на продукцията му вече не могат да си сглобят продукта и съответно те спират работа. След тяхното спиране следва блокиране на други предприятия и така нататък. Нещо подобно се получи и сега по време на пандемията, но спрелите работа заводи почнаха да получават от държавите си някакви пари, за да не се сринат (това в последствие по естествено начин сега доведе голямата инфлация). През 90-те такава подкрепа заводите в България просто не получиха.
 
През 90-те години се наблюдаваше така наречения ефект на доминото. Когато поради някаква причина дадено предприятие спре работа, то тези предприятия, които разчитат на продукцията му вече не могат да си сглобят продукта и съответно те спират работа. След тяхното спиране следва блокиране на други предприятия и така нататък. Нещо подобно се получи и сега по време на пандемията, но спрелите работа заводи почнаха да получават от държавите си някакви пари, за да не се сринат (това в последствие по естествено начин сега доведе голямата инфлация). През 90-те такава подкрепа заводите в България просто не получиха.
Заради Костов, не заради комунистите, които ги ограбиха и си ги преписаха?
 
Заради Костов, не заради комунистите, които ги ограбиха и си ги преписаха?
Той Костов щото не беше комунист като преподаваше политикономия в МЕИ-то, с после бедничкият му се наложи да рови в кофите, че иначе гладна смърт го чакаше :D
 
Кажи сега за Бойкикев, че и той е комунист, защото:1...., 2...., 3.... и да приключваме.

Всички икономисти и юристи, които са учили преди 90-та - комунисти!
 
Това го чувам все по-често. :( Лоша работа. Ще си изкривя душата, ако напиша, че не съм си го мислил и аз.
Ако се казваш Бедри примерно, може и да си прав.

Инак за предприятията по соца. Прословутият завод за полупроводници е бълвал в пъти по-скъпа продукция, от западния аналог. Оборудването - тайно внесено от запада. Лично познавам тия, дето са бачкали с него. Сони по-скъпо от Респром, и мога да се обоснова с линкче от който го е играл от първо лице. Да се обяснява на милицията, отде има Сони.

Произвеждали сме ЕИМ, пък планирането на икономиката - със западни DEC машини. Беше ми колежка, една дето го е играла. За фасада БГ машини да се надуват, зад тях скрити щатски вражески Digital и IBM.
 
Прословутият завод за полупроводници е бълвал в пъти по-скъпа продукция, от западния аналог. Оборудването - тайно внесено от запада. Лично познавам тия, дето са бачкали с него. Сони по-скъпо от Респром, и мога да се обоснова с линкче от който го е играл от първо лице. Да се обяснява на милицията, отде има Сони.

Произвеждали сме ЕИМ, пък планирането на икономиката - със западни DEC машини. Беше ми колежка, една дето го е играла. За фасада БГ машини да се надуват, зад тях скрити щатски вражески Digital и IBM.
ти по добре кажи нещо за завода за ЦЕЛИ проводници :) Стига с тея смешни полупроводници :)
 
Tiq rusofili parvi 6te izrevat kato radev poeme ko4inata kato minskiq mukan i nikoy ne iska da ima vzemane davane s nas
ko e minskiq mukan , 4e ne razbrax ama e normalno nikoy da nEma zemane davane s teb :)
 
Айде хората знаещи клингонски да се включат 🤣 🤣 🤣 🤪
 
  • Haha
Реакции: Vbb
ти по добре кажи нещо за завода за ЦЕЛИ проводници :) Стига с тея смешни полупроводници
За брадати вицове 5 лева глоба.
Сони по-скъпо от Респром
Сони по-ЕВТИНО от наще чупарници, допуснах техническа грешка.

По темата - наш Копейкин иска да връща соца. Като едно време - баба ти ще е щастлива да питаш чиновник по партийна линия, може ли да отидеш до Германия, и то за малко. Не може да работиш там.
Ще възмъжавате, ядейки отпадъци в някое поделение, и обучавайки се в бойно градинарство и озеленяване.
Бяха измислили ново земеделие, размъкваме пръст от една градинка в друга, на ръка. Мотиките приличаха повече на чукове, не само изтъпени, а и подвити откъм режещия ръб.
Те това иска баба ти, гласувайки за сенилните копейки, и то иска ТИ да ходиш да даваш уверение на шапкарите всеки семестър докато учиш.
Само изкукали старчуги се кефят на тия работи.
 
За брадати вицове 5 лева глоба.

Сони по-ЕВТИНО от наще чупарници, допуснах техническа грешка.

По темата - наш Копейкин иска да връща соца. Като едно време - баба ти ще е щастлива да питаш чиновник по партийна линия, може ли да отидеш до Германия, и то за малко. Не може да работиш там.
Ще възмъжавате, ядейки отпадъци в някое поделение, и обучавайки се в бойно градинарство и озеленяване.
Бяха измислили ново земеделие, размъкваме пръст от една градинка в друга, на ръка. Мотиките приличаха повече на чукове, не само изтъпени, а и подвити откъм режещия ръб.
Те това иска баба ти, гласувайки за сенилните копейки, и то иска ТИ да ходиш да даваш уверение на шапкарите всеки семестър докато учиш.
Само изкукали старчуги се кефят на тия работи.
няма нищо по хубаво от връщането на Со-ца! Понеже съм убеден , че си роден след 90 година , питай родителите си и бабите си как са живяли през со-ца.
 
няма нищо по хубаво от връщането на Со-ца! Понеже съм убеден , че си роден след 90 година , питай родителите си и бабите си как са живяли през со-ца.
Напротив, келешът е който пише на шльокавица. Можеше да направиш елементарна сметка, че щом съм служил, значи имам някакъв спомен от соца.
И червена връзка съм носил.
Някви невръстни се кефите на соц, щото не са те прибирали за 2 години казарма, още 3 месеца задръжка, а първата година не може да напускаш поделението. Нямаш си идея какво е дори един ден, при военните боклуци.
И таман се уволниш, и те набутват един месец бригада, в някоя зачукана гора, щото тъй правеха, за да запишеш семестър. Ритат те сабахлем да ставаш в 6 без нещо, щото 1-ва смяна у фабриката почва в 6. Накрая я ти дали 10 лева, я не. За цял месец мизерия.
Баба ти те е излъгала, щото не е служила. За соц обикновено мечтаят разни пастърми, дето не са излизали зад граница през живота си.
 
Напротив, келешът е който пише на шльокавица. Можеше да направиш елементарна сметка, че щом съм служил, значи имам някакъв спомен от соца.
И червена връзка съм носил.
Някви невръстни се кефите на соц, щото не са те прибирали за 2 години казарма, още 3 месеца задръжка, а първата година не може да напускаш поделението. Нямаш си идея какво е дори един ден, при военните боклуци.
И таман се уволниш, и те набутват един месец бригада, в някоя зачукана гора, щото тъй правеха, за да запишеш семестър. Ритат те сабахлем да ставаш в 6 без нещо, щото 1-ва смяна у фабриката почва в 6. Накрая я ти дали 10 лева, я не. За цял месец мизерия.
Баба ти те е излъгала, щото не е служила. За соц обикновено мечтаят разни пастърми, дето не са излизали зад граница през живота си.
тъпак.... когато съм бил в казармата ти си ходил прав под масата още... а за света не ми говори , че нямаш толкова косми на главата колкото аз държави съм обиколил
 

Горе