Какво мислите за продуктите от презентацията на Apple от вчера 09.09.15

От: Какво мислите за продуктите от презентацията на Apple от вчера 09.09.15

iPhone - аз съм с iPhone 6 и гледайки презентация не изпитах особено желание да си взема 6s, предпочитам да изчакам следващия септември;

Apple Watch - определено бих изчакал още едно, две поколения да видим какво ще му набутат вътре, че с постен графичен интерфейс и фб месинджър на китката нямам никакво желание да го имам;

Apple TV - Сири, това, Сири oнова ОК, Сири, ми накарай го да работи в България, пък тогава ще го мислим;

iPad Pro - Може би е супер як за криейтив хора, не съм от тях и го скипвам по дефолт, а и още ми е малко трудно да си представя разнасянето му нагоре-надолу. Цялата концепция + Apple Pencil е за мен е да обхванат междинен таргет, като на фаблетите (нито е смартфон, нито е таблет, като хората), че и iPad Pro - ненужно голям за средностатистическия потребител, и безкрайно не отговаряш за нуждите на графичните дизайнери и професионалните им таблети. Шантава история.

Останали още? Абе, живи и здрави... продължаваме напред!
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за продуктите от презентацията на Apple от вчера 09.09.15

Ще е много удобно да плащаме с телефона на всякъде вместо да нося 100 карти ...

Имаш ограничение на такива "безжични" разплащания до 40-50 лева тук, 20 или 30 паунда във УК, а във щатите не мога да ти кажа колко е. Но и ТАМ ИМА!
Иначе представи си кеф - край касовия апарат се правиш на друг такъв и почваш да ги чарджиш хилки някакви.

Как се правиш на друг? Fake AP, Rogue AP, Rogue cell tower, etc
 
От: Какво мислите за продуктите от презентацията на Apple от вчера 09.09.15

Имаш ограничение на такива "безжични" разплащания до 40-50 лева тук, 20 или 30 паунда във УК, а във щатите не мога да ти кажа колко е. Но и ТАМ ИМА!
Иначе представи си кеф - край касовия апарат се правиш на друг такъв и почваш да ги чарджиш хилки някакви.

Как се правиш на друг? Fake AP, Rogue AP, Rogue cell tower, etc

Еми в 95% процента от случайте сметките са до 50 лева битови по маркети, ресторанти и др.
 
Поразгледах го, поредният прах в очите, както винаги се е случвало със S сериите.

Леко повдигнати спецификации и нищо специално. По мое мнение, Епъл вадят телефон веднъж на 2 години, а не всяка.

Що се отнася до таблета, ЙАХУУУУУ имаме Microsoft Surface с iOS от преди 3 години, каква иновация, какво чудо! И при приятната цена от 800$ за базовият модел, 190 стилус, който носи името apple pen, е не - не вървят. А да и клавиатурата се продава отделно :)

Аз лично с тези пари бих си сменил дограмата, нищо че живея под наем - дългосрочно (а в момента правя ремонт на стара дървена). И в последствие бих си взел някой асус за презентации. Всъщност, не - ще си нося скапаният лаптоп, който тежи 3 кила, но има widi, hdmi, usb и всякакви чудесии на технологиите, които apple не признават :)

Като цяло съм разочарован. Не съм фен на компанията, но и не съм хейтър (с каквото може би впечатление ще останете от горенаписаното). Просто това беше слабо. Доста слабо.

Аз лично очаквах да покажат нещо, което би накарало останалите компании да ги гонят, а се оказа, че гонят Самсунг с ноут серията им и стилусите. За телефоните - е кво ново, понапомпан процесор и това е.

Та така, от компания иноватор, вече са компания догонващ. Жалко. Е със сигурност ще има хора, които ще си закупят последните им продукти за да са в крак с модата, но това което представят е на 2 години като техническо развитие.

Имаш ограничение на такива "безжични" разплащания до 40-50 лева тук, 20 или 30 паунда във УК, а във щатите не мога да ти кажа колко е. Но и ТАМ ИМА!
Иначе представи си кеф - край касовия апарат се правиш на друг такъв и почваш да ги чарджиш хилки някакви.

Как се правиш на друг? Fake AP, Rogue AP, Rogue cell tower, etc

Прощавай за неграмотността ми, но "безжичното" плащане, не ползва ли NFC чипа? Това нещо на повече от 10 см не лови, каквото и устройство да ползваш, или от епъл са направили нещо наистина ново и несигурно :)
 
От: Re: Какво мислите за продуктите от презентацията на Apple от вчера 09.09.15

Простен си, точно NFC е. По спецификация е до 20 санта.

Но ти сигурен ли си изцяло че нещо няма да се появи някъде във рамките на тези 20 стана? То и ВайФая беше сигурен, и ГСМ-а тоже. Мога да ти дам статия как се удрят гаражни врати за секунди.

Един пример - на Техно-нещо-си на едната каса има 4 (!!!) ПОС терминала на различни банки. Праскам ти един фейк ПОС терминал и почвам да трупам пачка.
Разбира се без вътрешен човек няма как да стане. То и кредитните карти са сигурни, ама като ти хванат цифричките и почва цирк. А тъпаци по целия свят дал бог!
Пример: https://twitter.com/needadebitcard
 
Е то с вътрешен човек, каквото и да ползваш все е ...

Иначе най ме радват руснаците, които лющят NFC чиповете от батериите си, за да не ги следят :D

И между другото е от значение в каква посока е насочено устройството - 20 сантиметра перпендикулярно. Накратко, трябва да си пълен дебил, за да се възползват от това :)
 
От: Какво мислите за продуктите от презентацията на Apple от вчера 09.09.15

Видя ли линка ми? Дали си или не си тъпънар уви рано или късно и ти можеш да станеш жертва.
Уморен си, със температура или настинка, малко затъмнено помещение, "побързайте, че затваряме" и както виждаш и не-дебили ще бъдат опънати без възражение.
 
От: Какво мислите за продуктите от презентацията на Apple от вчера 09.09.15

Дами и Господа.. представяме Ви най-новия ПОДОБРЕН iPhone 6s..

... и... той е..... РОЗОВ.. :lol:

Аз съм силно разочарован от 6$.. определено им се губи иновацията от както Джобс го няма.. личи от всякъде.. нищо не им е завещал за 5 години.. завещал им е да го кажат тва за да имат сламки да се хващат..

Аз лично страшно ги харесвам и Iphone и MAC.. Страхотни продукти, силно надценени за мен..

Направиха удар с розовото, сега ще може женичките да си купуват розов телефон.. защото няма никакво подобрение по дизайна от 6 на 6s.. Как гъзарите от BG Ще казват, че са си купили 6S, като не се вижда.. Голяма грешка от Apple :lol:


Силно изказване, но аз помня и времето когато Джобс беше основния двигател.
Я ми кажи сега каква е разликата между дизайна на iPhone 4 и iPhone 4$ ? Или пък визуалната разлика между iPhone 5 и iPhone 5$ ?
Няма никаква ... и защо защото такава им е политиката от край време и то от времето на Джобс. Така, че коментара ти малко не е точен.
 
Re: От: Какво мислите за продуктите от презентацията на Apple от вчера 09.09.15


Да. Имаше една картинка, яд ме е, че я изпуснах във Фейсбок, където банда мъже гледат един чайник с досата и същия чайник с логото на Apple с много голям ентосиазъм. ;) Казах си, мамка му, колко много истина в една снимка има тук. :) И тя стана известна точно след тази им последна конференция. :)
 
От: Re: От: Какво мислите за продуктите от презентацията на Apple от вчера 09.09.15

Да. Имаше една картинка, яд ме е, че я изпуснах във Фейсбок, където банда мъже гледат един чайник с досата и същия чайник с логото на Apple с много голям ентосиазъм. ;) Казах си, мамка му, колко много истина в една снимка има тук. :) И тя стана известна точно след тази им последна конференция. :)

Ей я ;)

71547243.jpg
 
isheep-2012.jpg


И ползвам Нексус 4 от 3 години. Като изключим, че от толкова употреба са му се изтъркали безелите, телефона е бомба! :)
 
От: Re: Какво мислите за продуктите от презентацията на Apple от вчера 09.09.15

isheep-2012.jpg


И ползвам Нексус 4 от 3 години. Като изключим, че от толкова употреба са му се изтъркали безелите, телефона е бомба! :)
Разликата е там че, Апъл, всички тези неща прави мигновено, без да се бъгва или да се забавя. Ако щеш и 20 приложения да са отворени. На айфон му стигaт няколко ядра, не му е нужен 100 ядра,понеже IOS е оптимизиран само за Айфон.

Апъл ТВ стана нещо като конзола....
Апъл 5S Дизайна му е по-готин от 6.
Този голям таблет е перфектен за дизайнери(които рисуват,правят концепции,лога)

И да, Ако с взима телефон на Андроид, нека да е Нексус, а не Самсунг.
 
Re: От: Re: Какво мислите за продуктите от презентацията на Apple от вчера 09.09.15

Разликата е там че, Апъл, всички тези неща прави мигновено, без да се бъгва или да се забавя. Ако щеш и 20 приложения да са отворени. На айфон му стигaт няколко ядра, не му е нужен 100 ядра,понеже IOS е оптимизиран само за Айфон.

Апъл ТВ стана нещо като конзола....
Апъл 5S Дизайна му е по-готин от 6.
Този голям таблет е перфектен за дизайнери(които рисуват,правят концепции,лога)

И да, Ако с взима телефон на Андроид, нека да е Нексус, а не Самсунг.

Да ти кажа правичката, не бих се съгласил с голяма част от твърденията ти. Точно за това колко бързо се справя с тези неща, направихме тест с един мой приятел, който притежава 6+ и моят нексус от преди 4 години. По-голяма част от масово използваните приложения, които работят на двете платформи андроид/иос се отварят еднакво бързо, като в по-голямата част от случаите, андроида беше по-бърз.

Достигането на елементарни функции също се извършва по-бързо. А за мултитаскинга, ядрата са ти най-малкият проблем. РАМ-та е от значение. Ако ползваш vanilla android, а не някоя грозна доработка като Touchwiz на Samsung и Sense на HTC, ще разбереш за какво ти говоря. Ей точно от тези говна Sense и Touchwiz, страда обикновеният потребител, защото засмукват голяма част от рамта и съответно се килват стартирани приложения, което пречи на мултитаскинга.

Що се отнася до "бъгва"-нето - проблема е в задтелефонното устройство. Как д*ба за 5 години ползване на андроид, нищо не се бъгна при мен? :D

И да, прави IOS е оптимизран само за Айфон, но единственият бенефит, за който определено завиждам е използването на батерията. Всичко останало е "нов" feature, съществуващ в андроид системата от преди 3 години.

И за добавка, едно видео:

[video=youtube_share;DV2X51kAVfc]https://youtu.be/DV2X51kAVfc?t=1m10s[/video]
 
От: Какво мислите за продуктите от презентацията на Apple от вчера 09.09.15

Нексус е отделна тема... Нексус доколкото знам, е на Гугъл, а Андроид е на Гугъл, дефакто нексуса е Бащата и майката на Андроид операционна система. Ако сравниш Андроид на Самсунг със ИОС...
 
От: Какво мислите за продуктите от презентацията на Apple от вчера 09.09.15

А за едж-а какво ще кажеш?

Определно S6 си заслужава, както и да го гледаш. Но разликата в цената между нормалния и еджа не си заслужава. Да, когато е вечер и свети дисплея.. наистина без рамки е мнооого по-различно. За камерата няма да говоря как снима, ще ви кача няколко снимки правени от мен. Но всичките функции, които хвалят за еджда не се използват като цяло много :)
 

Горе