Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Esen

Member
Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти през 2019?
Или очаквате лек спад?
Говорим за София, не познавам столицата добре, от кой квартал бихте си купили жилище?
Споко към всички няма да идвам да работя в София ;)
 
Според мен цените ще тръгнат надолу, причината е в масовата емиграция и търсенето на НОВА ДЪРЖАВА, в която цари ред и спокойствие, и в която повечето разумни хора искат и виждат БЪДЕЩЕ! Тук по-разумните вече усещат, че България я губим с всеки изминал ден и няма добро бъдеще... Последен довод: Попитайте приятелите си с деца, дали искат да ги видят на 25 години в България, или в развита страна и ще си отговорите на въпроса защо ще падат надолу. Като добавим и ОГРОМНОТО застрояване ... сещате се нали? А по повод настоящите цени, те са ... равни на тези в Испания, Италия и други европейски развити страни.
 
3-5% ръст.
Всичи предвиждат икономически застой/криза.
Къде ще отидат капиталите? В банките - надали .
Вдигни темата след година, да видим все пак къде сме ;)
 
Много ясно, че лек ръст. Масовата миграция е по-скоро за провинцията, в София е друго положението
 
Според мен ще си останат на това ниво или ще има ръст. В момента са достатъчно скъпи. :oops:
 
Според мен ще си останат на това ниво или ще има ръст. В момента са достатъчно скъпи. :oops:

Определено са скъпи :)
За ново строителство около центъра не на центъра:
2-стаен - 60 000 - 70 000 евро.
3-стаен - 90 000 - 100 000 евро.

Вие към кой квартал бихте се насочили ако имате възможност.
 
Вие към кой квартал бихте се насочили ако имате възможност.

Всеки, стига да има много транспорт (и по възможност метро) много наблизо.
Само че лихвите по ипотечните кредити няма как да отидат значително надолу, т.е. според мен или ще замръзнат, или ще започнат да се вдигат, а същевремено всеки, които искаше да рентиерства вече се възползва от това през последните две години и сега педлагането е огромно. Бих казал че идва спад и не бих купувал нищо сега.
 

Горе