Какво ще стане ако всички спрем да плащаме данъци едновременно?

Да де, навсякъде бутат в чекмеджета, ама имат пътища. След като ние нямаме, значи процента дето отива в чекмеджета е твърде голям.
Да, голям е. Дано не остана неразбрах. Нямам нищо против да се краде, навсякъде всеки чопва за себе си нещо, ще е луд ако не го прави. На принципа "Аз поемам всичко на гърба си, трябва да ми се плати за това", нали, извън заплатата. Що не, има логика. Но тук нещата са в обратния ред "Ще крадна колкото мога, пък с останалото ще направя там нещо минимално да има". И тук се получава цялата простащина, която извира от всякъде, където бутнеш.

И се разчита на принципа "Всяко чудо за три дни", после да отшуми, след време да се забрави и с нашето законодателство и прокуратура - да се размине, ако въобще стигне до там. И така цикъла се повтаря.

Нашите данъци също плащат заплатите на държавните служители, което пак е кофти, защото повечето там, има и ставащи разбира се, не заслужават нито стотинка от това, на което са ги наели.

Имам един пресен пример. Наредили се полицаи и дебнат хората, които случайно ще се излъжат да минат с 5-10 км/ч ограничението. Познат го спират. Те му обясняват как си вършат работата, а той им отговаря, че ако си вършеха работа сега нямаше да кара с резонанс, защото са му откраднали катализатора пред блока. Имал голямото желание да сложи един нов за 400-500 лева, но нямал вяра в това, че пак няма да му "пораснат крака". Разбирай на това да не се краде. И най-тъжното е, че ги знаят и са едни и същи крадците, но си вършеят по кварталите. Тези вече не плащат данъци и мога да сложа пари на това. :) Как точно отчиташ пред държавата такъв тип доход? :)
 
Държавата се държи като заклет паразит. Не може да очакваш нещо насреща в замяна на това дето го даваш. Ще се размножават докато могат. Най-лошото е, че имат за свой дълг да пречат всячески на тия дето ги издържат. Герб дори възроди "такса спокойствие". Сума и познати изпищяха, ама и да се оплачат все едно да разчитат паразитите да си развалят рахата.
Как се лекува паразит? Или го унищожаваш директно, или му спираш хранителната среда. Примерно срещу папилома вирус се избива с течен азот здравата тъкан около него. Зентел също работи на подобен принцип.
 
Горе долу си е направо така. За жалост всички играем по криви правила и това неизбежно. За това винаги се шегуват по филмите и не само за плащането на данъка. Да се шегуват за плащането на горивото? Е единия случай получаваш каквото си плащаш, за другия не е много ясно какво точно получаваш. Все презаканите сме си ние и това ще си е така. А ако решиш да се правиш на оборотен, следва да те накажат, щото си се опълчил и протестираш по свой си начин. :)
 
реално според мен малките играчи с оборо до 100 палки на година не трябва да плащат данъци. тука в БГ трябва на мен да ми плащат вредни че живея в тая мизерия или да ми опростяват данъка до определн праг. няма ли да изкочи някоя политическа партия да защитава нещасниците като нас, не случайно сме на последно място в европа по хора работещи от вкъщи и със собствен бизнес. просто се задушава всичко предприемаческо стартирало от 0-лата на което му трябва повече време да се развие за да плаща кръвнина.
 
реално според мен малките играчи с оборо до 100 палки на година не трябва да плащат данъци. тука в БГ трябва на мен да ми плащат вредни че живея в тая мизерия или да ми опростяват данъка до определн праг. няма ли да изкочи някоя политическа партия да защитава нещасниците като нас, не случайно сме на последно място в европа по хора работещи от вкъщи и със собствен бизнес. просто се задушава всичко предприемаческо стартирало от 0-лата на което му трябва повече време да се развие за да плаща кръвнина.
Това е беше модела на Баце. Мачкай малките, а от големите смучи яко. За съжаление май оправия няма да има скоро.
 
Това е беше модела на Баце. Мачкай малките, а от големите смучи яко. За съжаление май оправия няма да има скоро.
Те и тези няма да са стока. Вече данъците са ни намерили посока:

240097805_4605675869456582_2570847122863218237_n.jpg

Ако случайно се чудите, ще успеят ли със заплатите, плащани от нас да си купят нещо за себе си, не се притеснявайте, всичко е точно. ;)
 

Горе