Как Оптимизирате Времето Си?

От: Как Оптимизирате Времето Си?

Планиране му е майката.
Спазване на плановете му е бащата :)
Абсолютно!
Ако си артист, художник, музикант може да се оправдаеш за някои неща и да се оставиш по течението на събитията около теб.
Но, ако искаш да правиш пари от бизнеса си - това не работи.
Често се налага да гребеш срещу течението. Или да му променяш посоката.

Имам един въпрос относно това:
Има едни малки апликациики, които са нещо като хронометърчета. Iphone-а си има вградено. Но ги има в нета за PC. Килобайти са и вършат следната функция:
Като започнеш да пишеш по форуми, цъкаш и копето за писането по форуми. Като свършиш с форумие, спираш копчето им и цъкаш копчето примерно за проверяванбе на е-мейли. После спираш да се брои времето за мейлите и цъкаш следващото копче....

Дай малко повече инфо за това. Под какво име да търся такава апликация. Интересува ме за РС
Благодаря
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Докато ходех на работа, работният ми ден беше от 9:30 до 7 вечерта, без обедна почивка. Нямах време за абсолютно нищо. Нито за хоби, нито за спорт. Свободното си време прекарвах изцяло със семейството си. Единственото, на което държах е, след 7 часа и през почивния ми ден, никой да не ме вика за работа.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Не обичам графици. Често закъснявам и не успявам да се вместя в предвиденото време, ако зпочна да го пресмятам. Още повече, ако се придвижвам с градски транспорт. За това свободното си време го използвам максимално за развлечения и почивка. В почивката влизат, освен спането, но и четенето на книга и гледането на някой филм. В развлеченията, дори излизанията с детето. Като цяло ми се струва безсмислено човек да печели всяка секунда или да няма кога да си изхарчи спечелените кинти ...
 
От: От: Как Оптимизирате Времето Си?

Дай малко повече инфо за това. Под какво име да търся такава апликация. Интересува ме за РС
Благодаря
Пробвай с Pomodoro. Примерно тези: https://gigaom.com/2010/11/10/9-free-pomodoro-timers/
От тоя сорта са, като кухненските доматчета-таймери.
 
От: От: Как Оптимизирате Времето Си?

Пробвай с Pomodoro. Примерно тези: https://gigaom.com/2010/11/10/9-free-pomodoro-timers/
От тоя сорта са, като кухненските доматчета-таймери.

Няколко дни вче съм с него, засега мисля че върши работа. Ще видя и допълнителни му приложения.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Планирам и изпълнявам доколкото е възможно. Ако ми остане свободно време го използвам за почивка.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

От доста време се отказах да оптимизирам деня си ... защото в повечето случай все нещо изниква ей така и прицаква плануването ... и да не се ядосвам напразно и да остарявам рано... :wink: Спрях с оптимизирането :) Ставам пия кафе, нахвърлям задачките и както се наредят нещата и деня в изпълнението им.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

С план за деня и премахване на нчкои удоволствич като телевизията кочто си е щисто губене на време.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Work smarter, not harder ! Fuck it, отивам на пиво пенливо, я гле кво слънце е ! :D
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Правя списък на задачките за деня и започвам от първата, докато я докарам до последната или докато капна от умора :)
 
Re: От: Как Оптимизирате Времето Си?

Планирам го от предния ден, до колкото е възможно :)

Здравей и добре дошъл. Приятен престой тук и може да пуснеш едно мнение как си ни намерил. ;) В темата в За форума секцията. Успехи.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Времето си оптимизирам с предварителен график, както повечето мнения тук. Отделям и значително време за семейството, детето и почивката. Липсите, при наваксване с определени спешни задачи, попълвам с ранно (още по тъмно) ставане.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

имам ToDo списък в мейла си който гледам постоянно. Мейлите остават unread докато не извърша това което съм си написал в заглавието.
Относно приоритетите в живота имам правило First things - first, second things - never и се опитвам да върша само високостойностни неща, които допринасят за развитието ми. Всичко останало игнорирам или делегирам
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Не пиша по такива теми, ма тази вечер съм пил бира в повече, и ще се разпиша тук.

Как си оптимизирам времето? 33 годишен с дете на две годинки, много натоварен дневен график и сериозен извънработен страничен проект. Макар и не точно, по принцип сам съм си шеф! Работата ми е свързана с взимане на решения на момента.

Няма такова нещо като оптимизиране, има нещо като приблизителен график... Забелязал съм, денят минава по два основни сценария! Нагодил съм се.

1. Още от сутринта ако ме емнат, може и до вечерта да не мога да си отида до работното място. Добре, че винаги имам човек, на който мога да разчитам за най-неотложните задачи, когато ме няма. Много говорене по телефона.
2. Отивам си на работното място, изчиствам всичките "бюрократщини" създадени след вариант 1. Много говорене по телефона. Обикновено след вариант 2 се прибирам адски смазан от работа.

След работа се играе с детето и се "виждаме" с половинката. След като си легне детето - work! До откат.

В две или (в добрия случай) три от вечерите в седмицата, си позволявам да играя на конзолите. Геймър съм. Обожавам мултиплеър игрите.

Уикендите са изцяло посветени на семейството.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Майка съм на две деца - 2 год. и 3 месечно бебче. Първото го водим на ясла, второто докато спи или играе на активната гимнастика, аз съм на компа и творя. В останалото време се опитвам да сготвя и чистя, пера, гладя. Нощно време рядко работя, но се случва.
 

Горе