Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Ясно. Така е. За това и гледах опростени дизайни и функционалности. Като гледам си на blogger платформа, което означава, че трябва такова да се търси. И аз мисля, че аудиторията ти е специфична и има нужда от малко по-семпли неща и не толкова опции, от които може да се наплаши или дори никога да не използва. Един добър пример за инфо сайт на bloggger е на sstroev - inter-view.info. Но неговия е повече новинарски. И все пак да го похваля за добрата и професионална работа по него.

Това, което си дала като примери са хубави теми. Може да се ползват. Аз лично когато става дума за поднасяне на информация, предпочитам големи и обемисти дизайни. Нещо, което да е изцяло насочено към информацията и само това да е важното и да се разбира, че е така. :) За семплите цветове е ясно, никой не обича нещо мега натрупано (цветово) или тъмно за такъв тип блог. Светлото трябва да е преобладаващото.

Ето и моите няколко скромни примери:

spicytricks.com/?visit=http://canyon-btemplates.blogspot.in

easynewstemplate.blogspot.in

plazify.templateify.com

newsmagazine-theme.blogspot.in

Видях, че наблягаш на по-тесни теми. За това има ли причина? :)
 
@the.rampage.rado, това ще пастне много добре на темите гори. Добри фонтове. :)

Много ми харесват тези две концепции:

womenshealthmag.com

cosmopolitan.com

syracusewomanmag.com

Между другото съотношението в тази ниша - женски онлайн издания за чужбина са повечкото гаднички. Примерите горе са на по нарядко. И гледам доста добре си боравят с AdSense всичките. Но и сигурно при регулярно публикуване имат доста голям трафик. За тях вече трябва да са постижения нещо от рода на 20К-30К на ден. Даже и повече трябва. За 50К на ден трябва и да си популярен бранд. За подниша като твоята, може да се стигне 50К, но говорим за голям изграден бранд там. Определено с темпото, което имаш за бг блога там свободно може да докараш 10К. Но само предполагам. Говоря със социалните канали, честото публикуване и видеата. ;)
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Благодаря много за отделеното време и внимание. Ще тествам различни шаблони и ще си избера нещо :)
И един много лаишки въпрос... как да си добавя шрифтовете в темплейта и ще работят ли на кирилица? Защото на повечето всъщност това им е проблемът - кирилицата излиза като йероглифи, квадратчета или като Arial.

ПП: Не знам дали е уместно да разводнявам темата с моите въпроси. Дали има по-подходяща за целта?
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Трябва да си избереш да имат кирилските букви (от лявото меню избираш Cyrillic или най-добре Cyrillic Extended), защото единия от тези, които ти препоръчах няма Й и др. български букви, които ще ти излизат както ти сама каза с друг шрифт. Това е защото братята руснаци (които примерно са правили този шрифт, не са доработили за български букви).

А как да ги добавиш - през CSS ги добавяш за определените заглавия където ти трябват. Ако темата има модул/плъгин и е разработена да поддържа гугълски шрифтове можеш да избереш директо от там без никакво писане по кодовете.
 
Благодаря!
Ще се поровя да видя какви ще ги свърша :)

Дай после някой фидбек за това, което си сътворила. А на дизайн успя ли да се спреш? Както викаше един приятел, вече се мисли и мобилно. :)
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Сложих си за момента поредния кифленски шаблон :rolleyes:
Потребителките доста го харесаха, така че оставам известно време с него. Промених и фона за снимки, за да се връзва с новия дизайн, но още експериментирам.
Трябва да помисля вече и за инвестиция в читав апарат, защото с телефона е срамота да продължавам. Не, че не стават хубави снимки, но трябва много да си играя с осветлението, а и са далеч от това, което искам да бъдат...
Успях да променя шрифта на заглавията, благодарение на вашите инструкции. Огрооомно благодаря! Не открих същия като този от шапката на блога, но е достатъчно подобен и засега не ме дразни много.
 
Да ти кажа, не знам каква инвестиция е, но мисля, че нещо с Full HD ще ти е много полезно, особено като става дума за грима, козметика и други такива. Може да сложиш още страници горе. Например каталози, за мен, банери и линкове - за споделяне от потребителите, сайтове, които чета (ако имаш такива) и други. Ще си отваряш ли рекламни позиции или все още не си мислила по този въпрос? Да, хубаво е един блог да е чист и не натрупан, но трябва и да се издържа, развива и обогатява. С финанси става лесно. ;)
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Предложенията за нови раздели ми допадат. Ще помисля уикенда какво да добавя.
За рекламите... още не бързам. Имам си професия и блогът ми е основно за удоволствие, а и ми е достатъчно, че поне голяма част от продуктите, за които пиша, не се налага да купувам от собствения си джоб. Това ми носи достатъчно гъдел и реално е не малка материална облага за човек, който се вълнува от тези неща и така или иначе би похарчил доста за това.
По-натам определено обмислям да се включа в някакви афилиейт програми, но за мен си струва да си нашаря блога с банери единствено, ако приходът от тях наистина си струва. На този етап не мисля, че имам нужния трафик за целта.
 
Да, даже и не само аф. програма....може и рекламки на Google. Доста хора ще се бутат да рекламират дам. Сайтове за женска мода, магазини, фирми за козметика. Има си пазар и дори на рекламите на такива блогове. Важното е да има качествено съдържание, в което не се съмнявам. Както и няма да е зле ако се замислиш за коопериране с някои друг ивент, като цяло градене на бранд в областта. ;)
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

В началните постове по темата беше споменато за novavizia.com и това, колко посещаван е блога. Сега ситуацията изглежда малко по-различно. Голяма част от хората които посещаваха блога тогава (между които между другото бях и аз), вече не го правят. Не че теми няма, но някак няма как да задържиш с една и съща тематика, която рано или късно омръзва.

Може би за успеха на даден блог е добре да се прави паралелно и някакъв реален проект или тематиката да е напълно неангажираща (имам предвид да не изисква мислене, по-голямо от способностите на мравка).
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

В началните постове по темата беше споменато за novavizia.com и това, колко посещаван е блога. Сега ситуацията изглежда малко по-различно. Голяма част от хората които посещаваха блога тогава (между които между другото бях и аз), вече не го правят. Не че теми няма, но някак няма как да задържиш с една и съща тематика, която рано или късно омръзва.

Може би за успеха на даден блог е добре да се прави паралелно и някакъв реален проект или тематиката да е напълно неангажираща (имам предвид да не изисква мислене, по-голямо от способностите на мравка).

Успехът на даден блог зависи най-много от това колко е кадърен автора. И това може да продължава с години дори и по една и съща тема и към блога да идват хиляди на ден.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Май трябва да пишеш за всевъзможни глупости за да станеш популярен блогър :)
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Полезна тема, смятам да се пробвам с едни блогче, но има още много да уча, затова почвам да чета от първата страница. Ако може да ми дадете още инфо за успяващ блог.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Ами аз имам една много добра идея за блог на тема икономика и финанси.
Сигурен съм че ще има голям успех
Ако ти можеш да пишеш статии на тази тама мого да го направим заедно.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Май трябва да пишеш за всевъзможни глупости за да станеш популярен блогър :)
Не бъркай популярен (и особено професионален) с четен. И цирков клоун може да го гледат (особено ако се навре в публиката), но това не означава че някой всъщност би го взел под внимание. Да ме прощават клоуните ама... да де, сетихте се какво имам предвид.
Колкото по-жълто, гротеско или направо абсурдно, толкова по-малко рекламодатели биха искали бранда/продукта им да се асоциира с писанията ти. Освен че така се и самоизолираш от по-платежоспособните и активни потребители. Съответно приходите ти на уникален потребител може да варират в буквално в стотици пъти.
Пишейки жълтини и абсурди... да, можеш да имаш 10 пъти повече посетители от някой сериозен и едновременно с това 5 пъти по-ниски приходи.

Всеки си има умения и ниша в която е добър. Ако разбира и го влече електроника, надали ще постигне нещо с насила с риболов примерно. Не и на нашия малък пазар (в англоезичния може и да се получи със сайт за статии за рибарска електроника примерно - радари и прочие)
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Здравейте , на всички . Нов съм в форума , но мисля и че има доста да научим едни от други .Какво да се прави и да не се прави ;) Далеч не сум спец по блоговете ,но мисля че едно е ясно . По някъкъв начин авторът на блога да помоли читателите си да включат блога към белия лист на Адблок , защото очевидно това приложение е контрапродуктивно .Разбира се редкламите трябва да са подходящи за читателите .Иначе вместо уин уин е лосе лосе .
 

Горе