Как да едитна бързо изображения

danko6

Well-Known Member
Казуса е следния
1- имам 100 публикации
2- във всяка публикация има по 3-4 снимки с имена 1546364468215.jpg

и искам, по възможност да вляза в публикацията и по най-бързия начин да преименувам изображенията на keyword1/2/3/4.jpg с възможно най-малко кликове, вместо да цъкам по всяко едно изображение и да го едитвам.
Не мога да мина набързо през базата и да ги едитна накуп понеже във всяка публикация ще се поставя различна ключова дума за изображенията. А, ако ги едитвам директно в папката при качените изображения пак не става, понеже нямам идея кое изображение от коя публикация ще е и съответно да му слаша полагащата му се ключова дума.:shock:
 
От: Как да едитна бързо изображения

Освен да едитнеш имената на снимките, не забравяй да смениш и извикването им в самата публикация, ако не го направиш ще си остане стария път, на вече невалидното име на снимката и ще дава грешка. Ще ти се наложи да се пипа на две места - както да се променят имената на файловете, така и в самите статии да се редактират.
 
От: Как да едитна бързо изображения

Първо се сетих за вариант с мулти ринейм/search and replace, но видях че не знаеш коя снимка, към коя публикация се отнася.
Единственото което ми идва на ум е да търсиш някакви плъгини...
https://wordpress.org/plugins/media-file-renamer/
 
От: Как да едитна бързо изображения

Този плъгин така като го гледам понеже вече съм мата хари, взима заглавието на поста и го поставя на изображението, но на всичките изображения вътре ли го слага или само на 1, понеже и това ще ми свърши работа, ако е така както го мисля, а Странникът е страшно прав, ако едитвам отвън изобщо изключих за линковете вътре...


Едит: благодаря много колега плъгина ще ми свърши страхотна работа:wink: Репче+
 
От: Как да едитна бързо изображения

Този плъгин така като го гледам понеже вече съм мата хари, взима заглавието на поста и го поставя на изображението, но на всичките изображения вътре ли го слага или само на 1, понеже и това ще ми свърши работа, ако е така както го мисля, а Странникът е страшно прав, ако едитвам отвън изобщо изключих за линковете вътре...

Мисля, че само платената версия позволява това с тайтъла. Но другата функционалост е тази която би ти свършила евентуално работата :)
 

Горе