Как да започна с нова Фирма?

Здравейте!
Искам да ви попитам как да постъпя за тези който са наясно.
Така отворих си нова фирма която ЕООД но не е по ддс.Работя с нея някъде около 5м вече магазина ми е за строителни материали предвид обстоятелствата и липса на работа реших да пусна и парични преводи като допълнителен доход.
Но тук нещата не са ми ясни обърнах се към счетоводството но от там не ми се поясниха много нещата.
Въпроса ми е следният когато си пусна в действие и паричните преводи трябва ли те да ми минават през счетоводството или как трябва да го направя така, че да е най изгодно както ви казах фирмата ми не е по ддс.
Благодаря ви.
 
Здравейте!
Искам да ви попитам как да постъпя за тези който са наясно.
Така отворих си нова фирма която ЕООД но не е по ддс.Работя с нея някъде около 5м вече магазина ми е за строителни материали предвид обстоятелствата и липса на работа реших да пусна и парични преводи като допълнителен доход.
Но тук нещата не са ми ясни обърнах се към счетоводството но от там не ми се поясниха много нещата.
Въпроса ми е следният когато си пусна в действие и паричните преводи трябва ли те да ми минават през счетоводството или как трябва да го направя така, че да е най изгодно както ви казах фирмата ми не е по ддс.
Благодаря ви.

Какви са тези парични преводи? Искаш да продаваш онлайн ли? Клон на ИзиПей ли ще правиш? Пощенски парични преводи ли имаш предвид? Ако така си обяснила на счетоводителя, нормално да не ти даде ясен отговор?
 
Имам отделен офис който мисля да го направя за парични преводи да пусна Мъни грам и Western union
 
Да и това ми мина през ум.
Малко повече информация ако има някой който се е сблъсквал с тези неща.
Благодаря
 
ИзиПей не е ли по-добър вариант?
Прав си, ИзиПей е по-добрия вариант. Може и в комбинация с мъниграм например

Да и това ми мина през ум.
Малко повече информация ако има някой който се е сблъсквал с тези неща.
Благодаря
На франчайз са с партньорски договори за сътрудничество и се печели % от оборота.

ИзиПей франчайз

Мъниграм франчайз

И за двете трябва компютър с Интернет. Мъниграм искат да имаш оборотни средства 1000-2000лв. И двете предлагат обучение и брандиране. Това е основно
 

Горе