Как да махна атрибута "само за четене" на папки и файлове

entrepreneur7

Active Member
Здравейте, с windows 10 съм и на всички папки е зададен атрибута само за четене. Цъкам с десен бутон на папката и махам тикчето от "само за четене" давам приложи и ок, но веднага след това пак папката или файлът е само за четене.

Не съм сигурен какво проверявах до сега, но изгледах хиляди клипчета и нищо не сработи. Уж съм влязал с администраторски акаунт, от cmd пробвах с някакви кодове, нямам антивирусна, но изключвах защитата на windows, на свойствата на папката в разширените настройки на всички потрбители съм дал да имат "пълен контрол" и не знам още колко неща пробвах и не става и не става....
Това е и на комютъра и на лаптопа и двата са с windows 10..
 
Последно редактирано:
Това пробва ли?

How to turn off "Controlled folder access" option on Windows 10
 
Прилича на повредена файлова система. Пусни чекдиск или там както му се вика в света на виндовса.
 
fomat c: /fs:NTFS у кмд-то...
WARNING, ALL DATA ON NON-REMOVABLE DISK
DRIVE C: WILL BE LOST!
Proceed with Format (Y/N)?

После излиза това:
Formatting 300,0 GB

Format cannot run because the volume is in use by another
process. Format may run if this volume is dismounted first.
ALL OPENED HANDLES TO THIS VOLUME WOULD THEN BE INVALID.
Would you like to force a dismount on this volume? (Y/N)

С тези команди какво се извършва ? Мога ли да загубя някакви данни или файлове ?
Също така папката която искам да не е само за четене е в диск D:. Пак ли командата трябва да е format c:/fs:NTFS ?
 
Прилича на повредена файлова система. Пусни чекдиск или там както му се вика в света на виндовса.
Това е и на лаптопа и на компютъра. Лаптопа е преинталиран преди месец и няма почти нищо да не казвам нищо теглено на него. А това за чекдиска не знам какво трябва да е. Не съм толкова запознат с нещата.
 
Ще загубиш всичките си данни ако форматираш диска. Ако все пак се наложи форматиране първо си архивирай нещата.
 

Горе