Как да патентовам идея за ТВ Предаване - европейски патент ?

От: Продавам тв идея !

и как смяташ че можеш да патентоваш идея?

понеже съм минал по тоя път, но не за куха идея, а за продукт от който нищо не стана, но все пак опита е важен.

не можеш да патентоваш идея като идея! трябва да е технически или физически реализируема, описана в най-малък детайл и знам ли още какво. вземи се консултирай, защото патент за идея няма. трябва да спазиш доста правила и изисквания - да е промишлено приложимо, да има новаторска стъпка, да е технически изпълнимо, да дадеш примери за изпълнение, чертежи, да се позовеш на съществуващото състояние на техниката и един куп глупости, то не са скобички, цифрички, претенции, подредба, монтаж, демонтаж, изпълнение и т.н. въобще за сам човек да се справи и да патентова такава съвкупност от неща без да пропусне нещо, което би могло да се счете за подобрение е невъзможно.

примерно патентоваш нещо квадратно и се ограничаваш до изпълнението да е само квадртано тяло, аз го правя паралелепипед и край с патента ти - не важи, защото не си упоменал, че може да бъде изпълнено в паралелепипедна форма и ще се счита, че е друго, макар да има сходно устройство и начин на действие. да не говорим, че бг патента е регионален и дава защита само в бг. имаш 1 година приоритетна дата в страните от някаква конвенция да си го патентоваш в тях - т.е. за тази една година ако някой ти гепи нещото и реши да го патентова в германия, но ти имаш подадена заявка в бг неговата ще бъде отказана. бг патента струваше около 350 лв (макар че с полезен модел се пестят поне 2 години време, за 6 месеца ти дават свидетелство - след това си го трансформирай в патент за изобретение - разликата, е че за полезен модел не се прави справка някаква, която трае години за патент, след това вече си чакай, защото полезния модел дава същото право на защита както и патента за изобретение). та европейския патент за страните в ес някой ми беше казал че излиза около 60 000 евро, понеже има ратификационни такси във всяка членка, където с местен представител по интелектуална собственост подаваш заявка за ратификация на патента от европейското патентно ведомство
, който се влачи до 5 години (отлежава 1 година само след подаване на куп документи и нищо не се случва по него!) и струва там колко беше 2700 евро май, но се плащаха 1200 евро за подаване и остатъка след като получиш становище и т.н. бюрократични тъпотии. след това почваш държава по държава и си плащаш съответните такси, които са различни във всяка държава и си е бало майката - за това ти е и патентен представител който да движи нещата срещу хонорар.

забравих, в бг ведомството предлагат някаква услуга като подготвяне на документите за европейското патентно ведомство, както и може да си поръчаш експертиза за наличие на подобна идея - 200 лв беше и няколко месеца, зависи какъв тие късмета.

абе с една дума, умрела работа. трябва да си милионер, за да защитиш нещо, да не говорим за световен патент - там изобщо не знам. може през руското патентно ведомство да си действаш за световен патент, ама залудо, то главно е в сащ. а пък там изобщо е тъмна индия, обясняваха навремето коко е сложно за неамериканец, таксите са много ниски - има ги в сайта на американското патентно ведомство, но за представител и хонорари хиляди долари. като е хубаво да наемеш специалист в съответната област, който да подготви всички детайли, за да не стане както казах по-горе. тва е толкова пипкава, мудна и връткава работа че нема ти казвам.

след тва получаваш едно такова прошнуровано картонче http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2303/95609421711792608171336753013tauiMAVeR27hfa4tF0lh.JPG което си окачаш в тоалетната ако нямаш късмет, аз не успях да го продада още, понеже малко пара дават, аз искам на бройка, а един само ми даваше кеш х. лв :D

или малко по-красиво свидетелство за патент за изобретение след още 2 години, което в момента не мога да сканирам, защото не е в мен, но обясних кое и как

успех де. :)
 
От: Продавам тв идея !

готви се единен еврипоеиски патент който трябва да работи на във всички страни на ЕС ама не следя развитието :) може и да са го приели ама

http://ec.europa.eu/news/business/110415_bg.htm

във викито беше даден срок до края 2012 юни

и ще струва 680 евро (без испани и италия обаче)
 
От: Продавам тв идея !

готви се единен еврипоеиски патент който трябва да работи на във всички стани ама не следя развитието :) може и да са го приели ама

http://ec.europa.eu/news/business/110415_bg.htm

във викито беше даден срок до края 2012 юни

и ще струва 680 евро (без испани и италия обаче)

кажи за европейския патент, не съм се занимавал понеже не сметнах, че е нужно, но правилно ли са ми казали, когато проучвах или има разлика. като моите данни са от преди 2-3 години. ще бъда благодарен за малко инфо от първа ръка, как са сроковете? просто от интерес, аз отдавна се отказах да патентовам каквото и да е повече ;D
 
От: Продавам тв идея !

Доста е сложно патентоването!Май ще сменям гражданството на хамериканско, по лесно ще го патентоват там а и защитават!
 
От: Продавам тв идея !

ами аз казах че незнам с подробности само от медиите :oops:

http://ec.europa.eu/bulgaria/press_corner/news/130411-patent_bg.htm

а срока е от последното

"Statement of the Members of the European Council, Towards Growth-Friendly Consolidation and Job-Friendly Growth". Brussels: European Council. January 30, 2012. Retrieved March 4, 2012. "The participating Member States commit to reaching at the latest in June 2012 a final agreement on the last outstanding issue in the patent package."

http://www.consilium.europa.eu/uedocs/cms_data/docs/pressdata/en/ec/127599.pdf
 
От: Продавам тв идея !

dalasweb => поне името регистрирай, и всичко което се сетиш покрай името. По този начин никой няма да може да го използва. И регистрирай името не само за тук, но и да важи за цял свят - ако има нужда от такава допълнителна регистрация.
 
От: Продавам тв идея !

ами то името не върши толкова работа без идеята за тв предаването!България търси таланти - може да се казва и Най-щурото !
 
Re: От: Продавам тв идея !

Доста е сложно патентоването!Май ще сменям гражданството на хамериканско, по лесно ще го патентоват там а и защитават!
Никак не е. За да има работеща икономика, наемаш някой да го направи вместо теб, ако много го закъсаш де или от сега не намираш смисъл да го правиш. ;)
 
От: Продавам тв идея !

да,но писаха ,че някой може да плагиатсва, нали сме все пак в Булгария
 
От: Продавам тв идея !

На следващата тема няма се въздържа и ще ти хакна червеното.
 
От: Продавам тв идея !

На следващата тема няма се въздържа и ще ти хакна червеното.

Що така бе човек - темата си е нормална, много добра даже, има какво да научим от това всички. Това, че не е по твой вкус си е само твой проблем, но не ми харесва така да се заканваш и плашиш!
 
От: Продавам тв идея !

Що така бе човек - темата си е нормална, много добра даже, има какво да научим от това всички. Това, че не е по твой вкус си е само твой проблем, но не ми харесва така да се заканваш и плашиш!

Теб няма да те плаша споко...

била нормална темата... ти май повече от него заслужаваш...
 
От: Продавам тв идея !

Що така бе човек - темата си е нормална, много добра даже, има какво да научим от това всички. Това, че не е по твой вкус си е само твой проблем, но не ми харесва така да се заканваш и плашиш!

Термата наистина си е нормална за разлика от Карго Идиота, така че не се връзвай пич
 
От: Продавам тв идея !

На следващата тема няма се въздържа и ще ти хакна червеното.

Да взема да ти я продам а? Може сам да си я патентоваш!:-|:-|:-|:-|:-|:-|:-|

ау чи ма уплаши с -реп
 
Re: От: Продавам тв идея !

да,но писаха ,че някой може да плагиатсва, нали сме все пак в Булгария

Амонт може би искаше завоалирано да каже, че подхождаш много скептично винаги, което те спира да действаш. Прав си, пази се, така е нормално, но не позволявай страховете ти да вземат връх. ;) Последния път стана дума за афф. и данъци и сигурно пак не си почнал в програмите. Не му се сърди, но всеки си казва каквото му е на душа.

То по тази логика и патентното могат да те изклатят. Но винаги може да обясняваш с примерни неща, никога с конкретика. Така пак би могъл да получиш точните отговори. Но действай смело. :)
 
От: Продавам тв идея !

Излъгах...няма да чакам следващата тема...

странник... за теб е нормално някой да открадне нещо за да го продаде а?
ти пикая на моралните ценности аз...
и ти е рано да ми даваш репутация все още...
все едно да се опитваш да ебеш слон с твоята 10 сантиметрова пипетка, но все пак оценявам жеста.
 
От: Продавам тв идея !

Термата наистина си е нормална за разлика от Карго Идиота, така че не се връзвай пич

Да, така е, прав си, не се връзвам, просто казвам какво мисля, но някой хора прекаляват. Всеки може да пуска и тъпи теми, и dalasweb го е правил, но има и много хубави теми, считам, че тази е една от тях. Но определено не ми харесва как мислят хората: "Не си ли съгласен с мен, значи си ми враг."
AMOUN => нещо много насериозно се взе, това, че на теб нещо не ти харесва си е само твой проблем, на много хора им харесва темата и я подкрепят и се включиха със съвети и идеи. Благодаря ти за червената репутация - това показва колко си дребнав. Искам да те попитам само едно: Нима всички които са писали в темата са "идиотски простотии на келеши"?
А питам защото си ми написал в коментар към негативната репутация: "НИ ти аресвало... и на мен ни ми аресва да чета идиотски простотии на келеши..."

И за да съм честен - и аз ти дадох негативна репутация, но не защото не мислиш като мен, а защото мисля, че в последно време си станал много злобен и обиждаш всички!
 
От: Продавам тв идея !

ДАВАМ НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО МНОГО ДОБРА ТЕЛЕВИЗИОННА ИДЕЯ НА ВСЕКИ КОЙТО ИМА ИНТЕРЕС И МОЖЕ ДА Я РЕАЛИЗИРА,
НЯМА ДА ПОИСКАМ НИТО ПРОЦЕНТ НИТО ПАРИ, НИТО ДОРИ БЛАГОДАРНОСТИ

И СЪМ СИГУРЕН ЧЕ МОЯТА Е ПОНЕ 100 ПЪТИ ПО ДОБРА ОТ ТАЗИНА НЕРЕАЛИЗИРАН БИЗНЕСМЕН С ИЗПИТ ОТ КОМУНИЗМА АКЪЛ, КАКЪВТО БИЛ ВУЙЧОТО НА АВТОРА ЛИ ЧИЧО ЛИКАКВЪ БЕШЕ!

НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО, СТИГА МИ САМО ДА НЕ СТЕ МАЛОУМЕН КЕЛЕШ!
 
От: Re: От: Продавам тв идея !

Амонт може би искаше завоалирано да каже, че подхождаш много скептично винаги, което те спира да действаш. Прав си, пази се, така е нормално, но не позволявай страховете ти да вземат връх. ;) Последния път стана дума за афф. и данъци и сигурно пак не си почнал в програмите. Не му се сърди, но всеки си казва каквото му е на душа.

То по тази логика и патентното могат да те изклатят. Но винаги може да обясняваш с примерни неща, никога с конкретика. Така пак би могъл да получиш точните отговори. Но действай смело. :)

Страх лозе пази!
Но я ми кажи, че нещо не мога да схвана?Играта с познаването на думи по всички телевизии беше с различни заглавия.Как става това ,ако е патентована?Никъде дори не пишеше по чия идея е!
 
От: Продавам тв идея !

Какво последно време бе задник, като ме нямаше 1 месец поне.
И идеята е на чичо ми!И откъде си сигурен,че той няма да е в авторския колектив а?

:lol:
пс-В карлуково по толкова ли ги задържат вече!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Горе