Как да правим линк билдинг на аффилиейт сайт

Carnation

Member
Доста актуална статия с интервюта със СЕО гурута. Всеки дава идеи за линк билдинг на афилиейт сайтове, което смятам, че е доста актуално предвид похода на Пандата.

Четете и се образовайте :) www.affilorama.com/blog/seo-experts-discuss-link-building-for-affiliates
 
От: Как да правим линк билдинг на аффилиейт сайт

Темата е наистина полезна, благодаря!
 
Доста актуална статия с интервюта със СЕО гурута. Всеки дава идеи за линк билдинг на афилиейт сайтове, което смятам, че е доста актуално предвид похода на Пандата.

Четете и се образовайте :) www.affilorama.com/blog/seo-experts-discuss-link-building-for-affiliates
Хубава статия. И аз я прочетох тъй като силно ме интересува това, което пише в нея. Препоръчвам на всеки, които имат такива сайтове или искат да имат. ;)
 
От: Как да правим линк билдинг на аффилиейт сайт

От цялото това четене останах с впечатлението, че guest blogging-a скоро ще се превърне в новия article marketing, по масовост поне. Почти всеки го препоръчва.
 
Re: От: Как да правим линк билдинг на аффилиейт сайт

От цялото това четене останах с впечатлението, че guest blogging-a скоро ще се превърне в новия article marketing, по масовост поне. Почти всеки го препоръчва.
НЕ само ще е бъдеще, но и май често срещана практика. Аз лично съм го правил само за 1 сайт, не видях голям успех, но може да не съм обхванал голям обсег от блогове. Ако някой го практикува, би ли споделил къде има нещо като meeting сайт, в който се срещат блогъри, за да разменят постове - guest blogging.

Има 2 основни неща при него - да се пишат интересни и уникални статии и да се на General блогове или тематични. Трудно ще е статия за домашни любимци на блог за бяла техника. Освен ако не е нещо свържано - има нишка между тях. Примерно "Телевизор за кучета". :)
 
От: Как да правим линк билдинг на аффилиейт сайт

http://bloggerlinkup.com/ - много трафик има тука, изпращат се по емайл търсеши/предлагащи гост постове, ревюта и прочие.
 
От: Как да правим линк билдинг на аффилиейт сайт

http://myblogguest.com/ това е най-читавото за гест блогване, в най-скоро време ще има още няколко подобни. Аз лично съм пускал няколко статии, желаещи да ги пуснат в сайта си всякакви, от всякакъв калибър. Лошото е, че повечето не позволяват линкове от контента, а искат от био-то на автора, но може да се договори всичко.
 
От: Как да правим линк билдинг на аффилиейт сайт

о то не е преведено на булгарише
 
Re: От: Как да правим линк билдинг на аффилиейт сайт

http://myblogguest.com/ това е най-читавото за гест блогване, в най-скоро време ще има още няколко подобни. Аз лично съм пускал няколко статии, желаещи да ги пуснат в сайта си всякакви, от всякакъв калибър. Лошото е, че повечето не позволяват линкове от контента, а искат от био-то на автора, но може да се договори всичко.
Здрасти, и мерси много за ресурса. Аз се регнах и в момента гледам условията, които трябва да изпълниш, за да започнеш да ползваш услугата. Ако си малко по-запознат с нещата, би ли ми казал това, тък йато се ровех, но не знам къде да намеря тази информация. В случаи, че знаеш би ли споделил:

1) След плащането на сумата (да кажем от $30 за Basic Account) какво следва като процедура? Те ли ти го публикуват, или ти си избираш къде да го сложиш артикъла.

2) Задължително ли трябва да изпълниш форумните условия за всеки тип акаунт - активност и брой постове.

3) Адването на твое портфолио от сайтове означава ли, че само те могат да бъдат линкове в самите постове/артикъли?

4) И най-важното, да кажем че кача 4, веднага ли ги публикуват? Ясно ми е, че и 4те трябва да са уникални.

5) Донесло ли е положителен ефект на някой. Да кажем, с няколко гест-блогинг статии е направил еди колко си линка, което го е вдигнал с някакви позиции.

6) Договорката за линк в някоя част на поста или в био-то, строго индивидуално ли е или всеки каквото си прецени?

Ще ми е интересно ако споделиш или някой, който е запознат с определения за целта сайт, защото според мен мисля, че може да е един не лош метод за набиране на линкове и трафик. Знам, че и блог коментите не са за пренебрегване, но това сякаш ми допада повече и изглежда идея по White техника.
 
От: Как да правим линк билдинг на аффилиейт сайт

Отговарям точка по точка, но имай предвид, че и аз не съм ги ползвал много, едно 5-6 статии съм пуснал само.

1/ Плащането за про акаунт има само един смисъл - за правото да пускаш статии в Articles Gallery. Те пишат и други, като например достъп до затворената част на форума, ама аз от тази секция нищо полезно не забелязах. Та публикуваш статия в Article Gallery, който я хареса - цъква един бутон, накрая ти си избираш на кого да да я дадеш. Твоите линкове са в Био-то (добре е всеки път да е уникално), ако имаш линк към свой сайт в самата статия, отбелязваш го, така че всеки да може да види накъде води. Тука един съвет от мен, гледайте подобни self-serving links да сочат към наистина релевантна и добра статия от собствения сайт, така никой няма да прави криви физиономии, че линкваш към някакво шитаво ревю, от друга страна дори може да им хареса собственото ти съдържание и да отнесеш малко социална активност. Като цяло са малко схванати в оня форум и вс се правят, че афф е лошо нещо не гледат с мн добро око на простични афф сайтове, които гравитират основно около 5-6 ревюта.

От моите статии които съм пускал, които не са кой знае колко уникално добри (един индиец ги написа бързи и евтино), за 2 дни по около 20-на желаещи, най-различни сайтове, последната отиде тук: hivehealthmedia.com

2/ Не си спомням да съм се стараел да изпълнявам някакви изисквания, освен че си попълних профила, ама то нямаше как, все нещо святкаше и ми напомняше. Постовете си дойдоха от само себе си, след като писах във форума.

3/ Адваш каквото си искаш портфолио, линкваш каквото си искаш, може да нямат нищо общо. Така е при мен.

4/ Публикуването според зависи, от следващия ден, до следващата седмица.

5/ Не знам, не съм разучава, но със сигурност е донесло положителен ефект на създателката на сайта Ann Smarty :) При една добра стратегия със сигурност ще има ефект, статии на множество различни домейни, ако човек се постарае - социална активност, директен трафик, набиване на бранд. Както съм ги мислел аз нещата най-голяма полза би имало да се ползва като white hat техника, а не като начин да пръснеш 1000 статии в 1000 блога. Не че последното е невъзможно, но идва малко скъпо - поне 3000$ при цена $3 за статия от 500 думи.

6/ Освен в галерията, съвсем спокойно можеш да пуснеш тема, че търсиш блог за статията ти, или да разгледаш подфорумите, за блогове които търсят статии. Тогава вече можеш да се договориш да имаш линк и в поста, а не само в биото. От скромния ми опит като че ли повечето имат нещо против да се линкваш от статията, или изобщо да линкваш каквото и да е, освен към мега авторитетни сайтове, май малко ги е страх от наказания от Г. Аз лично това го намирам за странно, най-големите блогове си линкват на поразия и не ги е*е, а и какво по-натурално да линкнеш някого от статията. Г не го забранява и не се сърди, не те наказва за 2-3 линка...

Наистина се води white-hat техника, ама според мен няма да е такава след 1-2 години, когато всички се пуснат масово да го ползват. За сега знам за още 2 подобни на myblogguest.com директории, които скоро ще бъдат пуснати и със сигурност ще има нещо, с което да заинтересуват спамерите :) За сега обаче е добра система, особено ако е обмислено начинание.

Между другото съвсем скоро четох една статия в доста добър афф и сео блог, нещо от рода на Как да направим сео на афф сайт за диети, хубав пост беше, от най-четените в блога, а авторът линкваше към някакъв смотан сайт за отслабване и хапчета. Просто пример и идея, че не задължително да постваш статии само в сайтове със сродна на твоя сайт тематика.
 
You must spread some Reputation around before giving it to Carnation again.
Мерси много, задължен съм. ;)

Мда, и аз почнах от форума и определено там сделки се случват бавно и тромаво. Това за това не съм оптимист там, за това питах за опциите и най вече за Гелерито, както и типовете акаунт. ИСкам първо да видя демо версията и ако се зарибя ще се замисля за нещо по-обвързващо и професионално, като пари и активност. Не са го измислили да дават малко фри, за да се захапе кокала, а направо са почнали с парите. Здраве да е. Ще се пробва, ако има смисъл. Знам за аф. сайтовете, но определено за инфо биха могли да погледнат малко по-така - позитивно.

Доста досадно бе с профила, тук няма 2 мнения. Добре, ще се постарая с малко по-адекватна форумна активност + малко време да мине, за да видя дали и това е начин. Да си търсиш такива партньори от форума, за да правиш гест блогинг без да си много зависим от сайта. Но реално и категориите не са кой знае колко пълни. :)

Напълнено е портфолиото и всичко, това беше №1 задача, но най ми хареса начина на сертификация чрез код в сайта. :) Това не мисля да го ползвам. ;)

Мерси много. Като цяло това, което ми отговори е реално и каквото очаквах, но в малко по-подреден вид от този в главата ми. Определено ще се заема по-сериозно, защото си е вид линк билдинг и трафик генериране в едно - 2 в 1. Какво точно имаш предвид под успехи, мина ли на преди позиции от 2-3 поста, например. :) :) :)
 

Горе