Как да правя повече пари от Адсенс?

cumo_bg

Member
Гледах една статистика, на сайт с 500 посещения повече от моя, който правеше по 60 евро на ден. Ясно е защо, той е на английски, моя на български. Аз правя много много по-малко на ден. За да увелича приходите си рекламите са:
- 970x90 - намира се точно под хедър менюто.
- 300 x 600 - вдясно от средата надолу се вижда.
- 336-280 - в долната част на статиите

- Цветовете са "Стандартно за Google" - моят сайт е бял с оранжево.


Бях чел някъде тук из форума, да блокирам реклами, такива, които носят по 2-3 цента. Направих го, 2-3 месеца стоя така, махах реклами, които ми изглеждаха ненужни.
Това беше грешка, отблокирах всички реклами, сега приходите са 2ни.

Бях споменал на едно момче колко ми е RPM, той каза че би трябвало най-малко да е 0.50E - разбира се това зависи от много неща, моят е между 0.20E и 0.30E. CTR ми е от 0.50% до 0.80%.

Правя от 10 000 до 13 000 импресии на ден като PPV-то ми е от 5.50 до 6.50.

- Сайтът ми е за филми (информационен не онлайн).
- Има голямо PPV
- Аудиторията е разнообразно, но предполагам, че е предимно от млади хора, доста млади хора.


Та въпроса ми е, изпускам ли нещо, което не съм направил и мога да направя, за да увелича RPM, или причините за нисък RPM са тези три по-горе които посочих?

Ще съм благодарен за всеки съвет и насока, всичко по-горе, което съм правил е след като съм изчел сумати статии... но не знам дали изпускам нещо....

В момента правя между 2.5 и 3.5 евро
 
От: Как да правя повече пари от Адсенс?

А кой ти е сайта, ако не е тайна?
 
От: Как да правя повече пари от Адсенс?

Не е тайна, но какво значение има? :)
 
От: Как да правя повече пари от Адсенс?

Просто ми стана любопитно, щом не искаш - остави.
 
От: Как да правя повече пари от Адсенс?

Ако трафика ти е таргетиран за рекламите ще правиш повече от 60 Евро. Българските сайтове имат средно по 0,1-0,2 Евро на клик, направи сметката колко ще изкараш ако имаш реализация 5% от посещенията. При ЕН сайтовете цената на клик е от 0,5-2 Евро, за сайт на който се показват реклами свързани със съдържанието. Не е необходимо да блокираш реклами няма да помогне, по скоро използвай сайта за филми да налееш трафик в сайт с ключови думи с по-висока конкуренция при рекламите.
 
От: Как да правя повече пари от Адсенс?

Пробвай с нещо такова:
ads.png
Но не очаквай нищо близко дори до пъти по-малко от 60 евро на 500 посещения :D
 
От: Как да правя повече пари от Адсенс?

Благодаря за съветите.
Това за наливане в сайт с конкурентни ключови думи, вече не е ли остаряло, в смисъл:
- вече всеки има профил в гугъл, почти всеки, под някаква форма, я ютуб, я гугъл плюс, това им беше целта да могат да те следят какво търсиш, например
ако съм търсил маратонки, докато съм с профила си в г+ и вляза в сайт за ядрена физика, няма да ми излязат реклами свързани с ядрената физика, а ще ми излязат реклами свързани с маратонки.

За схемата, моите реклами са така поставени :) Просто ми се ще от 2000 посещения на ден, на месец да не правя по 90 - 115 евро, а по 150 - 250 евро... та това питам от обяснението ми, дали мога още нещо да оптимизирам или това си е с такива посетители такива пари :) и с такава тематика такива пари...
 
От: Как да правя повече пари от Адсенс?

Аз мога да те светна на една техника, но трябва да ти погледна сайта.
С 2000 посещения може и по 10-тина евро да правиш.
 
От: Как да правя повече пари от Адсенс?

Зависи от нишата ти до голяма степен.
Иначе ако бутнеш рекламата вместо дясно на поста в ляво и я направиш и по-голяма ще е още повече, но е много дразнещо за потребителя.
 

Горе