Как да спечеля 10k лв. месечно?

teome

New Member
Здравейте форумци на predpriemach.com. Надявам се, че всички имате невероятен ден.

Казвам се Тодор и след месеци на размисъл най-накрая реших да започна моето приключение с афилиейт маркетинга. Няма по-добро време от сега, нали? Мисля, че правилната организация е много важна и че тя пряко влияе върху резултатите от дейностите в афилиейт маркетинга.

Затова възнамерявам да водя работен дневник, за да бъда по-добре мотивиран и се надявам, че това ще увеличи също така и моята производителност. Както споменах, това е началото на моето „пътуване в света на афилиейта“ и по този начин ще можете да наблюдавате как се уча и развивам. Разглеждах няколко класации на афилиейт мрежи и към момента избирам MyLead, тъй като тази платформа има версия на български език и партньорски програми, които ми допадат.

Моите способи за популяризиране на афилиейт кампаниите най-вероятно ще се променят с течение на времето, но в самото начало мисля, че е достатъчно да поставям афилиейт връзки в интернет форуми. По-нататък планирам да водя блог, базиран на Wordpress, така че когато съм напълно отдаден на тази идея то ще Ви дам знак. Това ще е първият ми работен дневник, така че всеки Ваш съвет ще ми бъде полезен. :)

Пожелайте ми късмет!
 
Два пъти погледнах, дали темата не е от 2010г. Не знам какво си чел из нета, но това е много старо бре момко (или аз съм стар вече за тези неща, не знам).
 
Здравейте @waldes, @PavelAndreev,
За мен афилиейт маркетинга е нещо съвсем ново и досега не съм чувал за него. Това е моят първи опит да печеля пари чрез него и се надявам, че ще успея.
 
Здравейте @waldes, @PavelAndreev,
За мен афилиейт маркетинга е нещо съвсем ново и досега не съм чувал за него. Това е моят първи опит да печеля пари чрез него и се надявам, че ще успея.
Това е добре, искаш да направиш нещо.

НО, за съжаление афилиейт маркетинга не е нещо ново.
Преди да вложиш време и средства в това си начинание, отговори на тези въпроси:

1. Защо афилиейт маркетинг?
2. Каква ти е целта, какво искаш да постигнеш?
3. Ако нещата, за които пускаш линкове, изчезнат от пазара, какво правиш?
4. Трудно ли е е да правиш афилиейт маркетинг, може ли всеки да го прави? Как смяташ да изпъкнеш, какво предимство ще получа ако кликна на твой линк а не на стотиците други?
5. Има ли нужда от това да правиш афилиейт маркетинг, какъв проблем решаваш?
6. Колко време ще ти отнеме за да изградиш успешна мрежа от линкове към продукти и услуги? Колко си готов да вложиш?
7. Как смяташ да скалираш трафика? Ако само 10 човека на месец ти виждат линковете и никой не клика, какво правиш?
 
Като видях заглавието на темата, щях да предложа да се премести или слее с тази на Румен Виста и другите мултита.

Така, сега по темата. Нензам дали си млад, зелен, млад и зелен или просто ти е назад часовника. Афилейта и дропшипинга далеч не са на дневен ред. Като гледам продавачите скоро ще започнат да си продават един на друг само и само да се въртят парите. Чета ти заглавието и ми става ясно, че си попаднал на разни мулти мотиватори и нацепИни в тубата, който те убеждават колко лесно и бързо е. Да, може да има все още някаква печалба, но ти си още "дребна риба" в една среда, пълна с хищници. Не ти го казвам да те обезкуражавам, а да се замислиш. Както писа колегата по-горе, това беше тенденция през 2010г. Тогава позициите есе още не бяха така установени и пазара по-благоприятен. За да се захване сега човек с подобно нещо му е нужен уникален продукт, страхотен екип от програмисти, сео-та, маркетолози и хиляди часове пред компютъра, че да те избутат да видиш ефира сред акулите. И пак не е сигурно дали изобщо ще изплуваш и с колко. С тоя дневник дето го описваш си на потъващ кораб от старта. Съвета ми е да търсиш нещо друго. Бизнес, занаят, обучение..каквото решиш. Да се захващаш сега (в предвид пазара и стартовите ти умения) е като да се решиш да отвориш серия за мандарини пред Billa. Хубаво е, че си ентусиазиран, но съвета ми е да търсиш друга насока. Поздрави.
 
Е що го отчаяхте момчето така, пари може от всичко да се печелят, дали ще е лесно? :D
Ако си яка мацка с големи цици и напомпани джуки, и в същото време си успяла да направиш някоя простотия, с която да си горе-долу известна. Да, ще е сравнително по-лесно да продаваш някакви работи с афф линкове. Но ако това не е така, по-скоро ще отнеме доста усилия и време да ги стигнеш тези 10К. Не съм се занимавал с афф. маркетинг, но в момента нещо ми подсказва, че влогъри с много събскрайбъри, както и инфлуенсъри изкарват доста повече от афф. маркетинг, отколкото повечето уордпрес блогове, е има и изключения, разбира се.
 
10k месечно определено е доста амбициозна задача, но да казваш, че афилиейта е умрял през 2010 е все едно да казваш, че търговията е умряла :)
Афилиейтът няма да изчезне, но не е лесна работа. А ако таргетът ти е БГ пазар тези 10к месечно са абсолютен мираж.
 
10k месечно определено е доста амбициозна задача, но да казваш, че афилиейта е умрял през 2010 е все едно да казваш, че търговията е умряла :)
Афилиейтът няма да изчезне, но не е лесна работа. А ако таргетът ти е БГ пазар тези 10к месечно са абсолютен мираж.

Колега, смятам че повечето коментиращи искат да кажат, че "идеята" за старт на афилейт (не само по принцип, но и в случая, все пак автора няма опит) е умряла, а не търговията.
То и такситата ще ги има винаги, но захвани се сега да станеш такси с намерението да вадиш такива суми.
за таргета в БГ си абсолютно прав.
Другия вариант е като за начало да захване някоя сателитка на по-голям сайт, за да се ориентира какво го чака х10 пъти. Или ще му мине желанието и дойде акъла, или ще се мотивира повече и ще се захване по-сериозно.
 
Наемаш една зала. Правиш плакати за семинар как да печелим 10к на месец. Слагаш билета 50 кинта. Идват 200-300 души. Говориш им тея мантри 2 часа + позитивно мислене и другите лайна за балъци и си готов. После сменяш града да не те заколи някой.
 
Наемаш една зала. Правиш плакати за семинар как да печелим 10к на месец. Слагаш билета 50 кинта. Идват 200-300 души. Говориш им тея мантри 2 часа + позитивно мислене и другите лайна за балъци и си готов. После сменяш града да не те заколи някой.
Е нема нужда да цакаме Юли с такъв груб дъмпинг.
Поне 200 лева нека да са билетите.
 
10k месечно определено е доста амбициозна задача, но да казваш, че афилиейта е умрял през 2010 е все едно да казваш, че търговията е умряла :)
Афилиейтът няма да изчезне, но не е лесна работа. А ако таргетът ти е БГ пазар тези 10к месечно са абсолютен мираж.
Съгласен съм. Още знам афф. сайтове правещи и повече от таи сума. Няма такова нещо като умрело или старо. Но въпросът тук е, че е нужно много добър сайт, ясна концепция и определено таргетиран трафик. За бг се прилага, но според мен, чужбина е истината. Да речем, че вече си проучил нишата, в който искаш да си, местата, чрез които смяташ да достигнеш до своята аудитория, вече се мисли и за количеството трафик и съответно правилната афилиейт програма, която да докара желаната от теб сума.

Да речем имаш сайт за отслабване, който прави по 100 таргетирани посещения на ден. На него освен уникално и полезно съдържание си поставил програма, с продукти при която средната комисионна ти е $30, а самият продукт/и имат конверсия 1:50. Съответно, ако на всеки 100 и малко потребителя правиш 3 продажби, то ще имаш $90 на ден. На месечна база са $2700, което е никак малка цел в началото. И вече тук говорим и за вдигане на трафика, с цел именно вдигане на продажбите, съответно и печалбата.

Само да вметна, че 100 посещения не е еквивалент на 100 таргетирани посещения. В повечето случаи стигайки до 10 посещения само една част от тях ще са таргетирани. Какво значи това? Търсят това, което предлагаш или искат да получат информация, а вече твоята работа е да ги конвертираш в продажби.

След това, всяка ниша е добре развита и предлага много продукти и алтернативи. Нужно е добре да се проучи в коя може да влезеш добре, да заграбиш трафик и съответно да предложиш това, което би се харесало на този трафик.

Има доста теми тук във форума за Афилиейт маркетинг и ако си минал през тях съм сигурен, че вече имаш и готови въпроси, които са отчасти тясно специализирани с нишата ти. Всичко друго следва един и същ принцип. Успехи от мен.
 
10к от афилиейт, но навън. За България забрави :cool:
Много ясно. Ако ще го прави автора за тук, по добре от сега да се отказва. Хубави парии правят май големите инфо сайтове, накачулили бекграунд рекламните полета от Грабо. И пак имам съмнения за това.
 
Здравейте, форумци.

Много Ви благодаря за коментарите. Засега съм на българския пазар. През първите седмица натрупах някаква печалба. Е, не е впечатляваща, но не е лош старт. Съсредоточих се върху категорията запознанства, но вече опитвам и с други категории. Вмъквам линк към натрупаните средства: dohodi_aff_MyLead. Ще видя коя категория ми подхожда най-много. Основно рекламирах в някои социални медии и специализирани форуми.
 
Здравейте, форумци.

Много Ви благодаря за коментарите. Засега съм на българския пазар. През първите седмица натрупах някаква печалба. Е, не е впечатляваща, но не е лош старт. Съсредоточих се върху категорията запознанства, но вече опитвам и с други категории. Вмъквам линк към натрупаните средства: dohodi_aff_MyLead. Ще видя коя категория ми подхожда най-много. Основно рекламирах в някои социални медии и специализирани форуми.
Това е началото. Очакваме още интересни новини от теб. Кефя се като видя някой да споделя успехите си с другите. Не са много, но са честно спечелени и се искат умения над средните за това. Продължавай напред. Нещо не разбрах това Бг афилиейт програма ли е или чуждестранна. Прилича ми много на адултфренд файдъра. Ама може и да се бъркам.
 
Куп глупости изписани тук. Аз съм в тоя бизнес от години и не мога да повярвам колко глупости прочетох в първите няколко поста, после спрях.

Пич,ако искаш да се занимаваш с това СЕРИОЗНО драсни ми едно pm и да се чуем потелефона да ти кажа 5 неща които трябвада знаеш.

На кратко с две думи.

Афилиейт маркетинга никога няма да умре само се променят правилата на играта. Или се адаптираш бързо или умираш. Иска се много труд и знания в различни области. Но ако си изиграеш картите правилно може да си докараш псевдо пасивен доход който 99% от пишещите тук не са сънували.

Успех!
 

Горе