Как да създам вирусно видео?

От: Как да създам вирусно видео?

PS: Стойнев, ако не е тайна - с какъв софт правиш такива анимирани клипчета?

Фифи чек сега изчетох втората част от коментара ти и видях въпроса After Effects е софтуера.
 
От: Как да създам вирусно видео?

Вирусно видео се прави с вирусна аудитория. Личен опит. Макар и скромен.
Баба Ганка няма как да овируси гагнама...
Да, де то съветите на колегите отгоре са как да уцелим точно хората, които ще шерват видеото.
 
От: Как да създам вирусно видео?

Самата дума вирусно на противоречи ли на целенето на точната аудитория, вярно е, че вирусно визира в случая начина на разпространение, но вирусно за мен е целенето на колкото е възможно по-широк кръг от хора, да ти влезне нещо в главата като вирус независимо дали копаш нивата на село или пишеш статии.
 
От: Как да създам вирусно видео?

Фифи чек сега изчетох втората част от коментара ти и видях въпроса After Effects е софтуера.

Аха, мерси много.

Надявах се да е някой по-лесен софт, но явно ще трябва да понапъна сивото вещество с тази програма, понеже без нея явно не става. :)
 
От: Как да създам вирусно видео?

Аха, мерси много.

Надявах се да е някой по-лесен софт, но явно ще трябва да понапъна сивото вещество с тази програма, понеже без нея явно не става. :)

Възможно е да има и други начини. Ще съм ти благодарен, ако когато попаднеш на нещо - споделиш.
 
От: Как да създам вирусно видео?

Самата дума вирусно на противоречи ли на целенето на точната аудитория, вярно е, че вирусно визира в случая начина на разпространение, но вирусно за мен е целенето на колкото е възможно по-широк кръг от хора, да ти влезне нещо в главата като вирус независимо дали копаш нивата на село или пишеш статии.

Със сигурност, ако всеки който гледа нещо и го шерне ще стане вирусно. Това обече ми се струва трудно. За това е хубаво да предизвика някаква дискусия, да удари болното място на определена група хора, а други да го харесат. Не казвам, че моето видео отговаря на някое от тези условия... просто мисля на глас..
 
От: Как да създам вирусно видео?

Аз лично съм забелязал, че почти всички вирусни видеа са свързани със "сеир" или просто казано нещо, което шокира и ти е драго да го гледаш. Публиката иска зрелище. Едни правят шпагати на камиони, други са супермени и със супер ефекти стигат до крайни граници, трети просто си набиват шамарите пред слисаните случайни минувачи и накрая вадят плакат с бранда :) това е според мен. Сядай и мисли оригинален сценарий :) после е лесно, с 2-ма, 3-ма антураж и може да се случи ;)
 
От: Как да създам вирусно видео?

Вирусно послание се прави изключително трудно, по простата причина че се използва визуален и нервно лингвистичен хак.
Най-прост пример са хубавите вицове, започват с една тема, но свършват с друга, абсолютно неочаквана, абсурдна даже, но свързана с началната.
Така че, ако искаш да правиш такова послание, това е начина.
В момента клипчето ти е линейно, абсолютно предсказуемо и не се отличава с нищо от тоновете такива.
Опитай се да го направиш нелинейно, да вкараш нещо, което да се запомня.
Нещо, което хората като го видят или чуят, да им остане в главата и да го предадат нататък.
 

Горе