Как монетизирате youtube shorts

tedkata_m

Well-Known Member
Сигурен съм, че има хора, които правят кратки видеа за youtube, tiktok, fb, Instagram (под 1 минута).
Въпросът ми е конкретно за youtube shorts: как монетизирате такива видеа? И по-конкретно с читав трафик: САЩ, Великобритания, Австралия, Канада и т.н.
Може да споделите стратегии, за да сте полезни на всички. Използвате ли affiliate линкове или имате други стратегии за монетизиране на трафика? ;)
 
От това, което знам от мои познати. Предимно нещо тяхно продават, а други са на принципа на афилиейти. Като станат повече последователи и прегледи за всяко видео започват да се натискат на някои брандове да погледнат към тях. Но говорим за нас 20-30К събскрайбъра и може би над 100К гледания на видео, което си е трудно. Абе направо си минаваш в графа микро-инфлуенсър. :)
 
аз се чудя на tiktok кога ти дава да слагаш линкове към продукти във видеото, за кои акаунти го активират това някой ако знае, иначе по темата и аз не виждам опция да се препращат хората от шортс, може би само за реклама на основния канал в тубата нещо като имиджова реклама :)
 
аз се чудя на tiktok кога ти дава да слагаш линкове към продукти във видеото, за кои акаунти го активират това някой ако знае, иначе по темата и аз не виждам опция да се препращат хората от шортс, може би само за реклама на основния канал в тубата нещо като имиджова реклама :)
Не може, но при бизнес акаунтите може:



За жалост, директно мисля, че не може афф линк, по-скоро с някакъв инфо сайт, който да има някакви ревюта, което пак сигурно ще е нужно да се провери в техните условия.
 
много те
Не може, но при бизнес акаунтите може:
много тегава работа, ще чакаме май да го пуснат за простолюдието :)
 
много те

много тегава работа, ще чакаме май да го пуснат за простолюдието :)
Май това е начина да отсеят много спам. Според мен няма по-добър стимул от това да разрешиш след генериране на съдържание да дадеш и малко на автора му, но явно са преценили след един момент, че си важен за тях и чак тогава минаваш в лявата лента.
 
Давам пример: 6- секундно видео (не е мое, на един приятел) прави 310 000 гледания в youtube shorts. Той си няма от монетизиране. Трябва да му дам съвет ако и други видеа станат вайръл как да спечели от този неочакван трафик. Но без адсенс, някой готин афилиейт да е. Трафикът е от САЩ, видеата са компилация от други, темата е смях и реакции.
 
Давам пример: 6- секундно видео (не е мое, на един приятел) прави 310 000 гледания в youtube shorts. Той си няма от монетизиране. Трябва да му дам съвет ако и други видеа станат вайръл как да спечели от този неочакван трафик. Но без адсенс, някой готин афилиейт да е. Трафикът е от САЩ, видеата са компилация от други, темата е смях и реакции.
Еха, щом е и трафик от САЩ, направо не го бави. :) А и там акаунтите ги смятат малко за "по-бели" от тукашните, така, че не би трябвало да има проблем да монетерирзира с видеата си. ;)
 
Еха, щом е и трафик от САЩ, направо не го бави. :) А и там акаунтите ги смятат малко за "по-бели" от тукашните, така, че не би трябвало да има проблем да монетерирзира с видеата си. ;)
То акаунтът си е български, но това не пречи да се слагат афф линкове в описанието. Въпросът е колко ще кликат по тях и колко ще купуват.
 
Последно редактирано:
То акаунтът си е български, но това не пречи да се слагат афф линкове в описанието. Въпросът е колко ще кликат по тях и колко ще купуват.
Ако ги споменава в клипа, има голям вероятност да даде по-добър резултат от без. Колкото за купуването, зависи от куп неща, върху които също може да се повлияе - конверсия, типа продукт, цената, аудиторията, която гледа клипа.
 
Може да се пробва clickbank, те са щедри в тази област.
къде в shorts има описание за линк, че не го виждам
 
Проблемът е, че дават да се слагат коментари с линк, бота ги трие. Преди можеше и след това се пинваха, сега остана само в описанието. Което пак не е малко, ако правиш огромен трафик.
 

Горе