Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Кое е най важно за един бизнес, за да е той успешен ?

  • Екипът - без добър отбор нищо не може да се постигне

    Votes: 39 19.7%
  • Идея - идеята е отправна точка във всеки успешен бизнес

    Votes: 51 25.8%
  • Лидерство/цел - ако няма визия и цел нишо няма да се получи

    Votes: 32 16.2%
  • Здрава работа - всичко е въпрос на упоритост и здрав труд

    Votes: 42 21.2%
  • Капитал - колкото и да си упорит нямаш ли капитал нишо не може човек да направи

    Votes: 17 8.6%
  • Свободна ниша - най-добре е да се започне бизнес в някоя непокрита до сега ниша.

    Votes: 17 8.6%

  • Общо гласове
    198
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Всичко има значение, но без идеята нищо няма значение.



Според мен най-правилния отговор е позициониране на пазара чрез всевъзможни маркетингови техники и балъци да бичат за 300лв на месец, като роби.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Според мен най-правилния отговор е позициониране на пазара чрез всевъзможни маркетингови техники и балъци да бичат за 300лв на месец, като роби.

Ти май искаш от детската градина направо на матура да скочиш! :D

Идеи? Света е пълен с идеи - почетете малко история на индустриализацията и ще разберете за идеите...

А ето ви и Хайтов: "Едно е да знаеш, друго да можеш, а трето и четвърто - да го направиш."
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Здрава работа - бих казал постоянство и търпение. Много от известните предприемачи като например Bill Gates са на това мнение. Той нали казва че тези които не успяват е само защото им липсва търпение. А друг в въпроса че всеки разчита на това е което е най-силен - един на идея, друг на интелект, трети само на постоянство
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Споделям мнението на Блинки, от собствен опит ще кажа, че ако не знаеш какъв краен резултат искаш да получиш, няма да го получиш - всичко изброено в анкетата е важно, но определено трябва да си наясно какво искаш - няма ли е целта е само едно лутане и харчене на пари.

Имал съм случай в който с 800 лв съм изкарвал 10 000лв и обратно - след време съм разбирал, че в първия случай съм знаел какво искам, а във втория май беше авантюра - просто да кажа, че и аз правя бизнес.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Трябва да се уточни и бизнес който да те храни или бизнес който да те направи богат. Защото подхода и действията са коренно различни при двата случая.
 
Re: От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Според мен е важна комбинацията от почти всички изброени отговори на анкетата. Гласувах обаче за екипа, тъй като без него нищо не може да се случи.

Здравей, и добре дошъл при нас. Екипът е много важен, ако беше с няколко отговора, това щеше да ми е следващото. :)
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

аз бих казал, че трябва човек който да познава пазара и може да продава и да убеди клиентите че му трябва точно твоето решение/продукт. Дори в момента правя бизнес с хора които елементарно нещо което се прави за ден, го продават и изкарват зверски пари. Това нещо което правя не е нито ново, нито гениално, а не бих казал че е единствено на пазара, а дори напротив, има много други които предлагат същото.

Да добавя че дълго време работих в страхотен екип, реализирахме много добра идея със сравнително слаба конкуренция, и да кажем че финансирането не беше проблем. Но така и не можахме да направим повече от 3-4 продажби от очаквани мин. 30.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Много бачкане !
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Лидерество дори бих казал, че предприемача и лидера трябва ги сложим на едно ниво, - е функция на мисията, а то допринася с визията.
Лидерът може:
- да намери екип
- да създаде идея или да развие идея - все пак мисията е функция на проблема, който ще реши, а това е и идеята
- да мотивира за здрава работа
- да намери капитал
- да намери и нишата, което пък е и основата на идеята - правилно проучване намира силните страни на идея и позициониране на продукта.

Като цяло липсата на лидерество е равно на кораб без платна!
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Много бачкане !

Предимно с главата.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Гласувах за ''свободна ниша'' и стоя зад мнението си на 100%. Набутай се там, където ври от конкуренция и бъхти, като вол ако щеш и с рогата, не само с главата и пак си обречен. Бил Гейтс е успял в неразорана нива, а не на магистралата - нека да бъдем реалисти. В подкрепа на тезата си ще ви препоръчам разказа на Моъм ''Клисарят'' - там е казано всичко по темата.:wink:
 
Re: От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Предимно с главата.

Да, тази работа с мускули и сила не става. Колкото повече акъл е вложен, толкова по-малко ще се ползва истинската сила. ;)
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Гласувах за ''свободна ниша'' и стоя зад мнението си на 100%. Набутай се там, където ври от конкуренция и бъхти, като вол ако щеш и с рогата, не само с главата и пак си обречен. Бил Гейтс е успял в неразорана нива, а не на магистралата - нека да бъдем реалисти. В подкрепа на тезата си ще ви препоръчам разказа на Моъм ''Клисарят'' - там е казано всичко по темата.:wink:

Аз винаги съм казвал че "Не е важно какво правиш, а как го правиш. Прав си, че свободната ниша е много важно, но ако не го правиш както трябва ще се появи конкуренция за отрицателно време и ще те отвее. Хенри Форд не е бил единствения производител на автомобили, но е бил първия, който използва поточната линия. Т.е. направил го е по-добре от конкуренцията. Мога да дам и много по-пресен пример: Hamdi Ulukaya става милиардер от производство на кисело мляко "Chobani" само за около 10 години. Кисело мляко хора, ниша в която конкуренцията е убийствена. Nick Woodman също става милиардер от производство на камери за екстремни спортове "GoPro". При наличието на компании като Samsung, Sony, Panasonic и т.н., ако не го е правил добре тези компании щяха да го разфасоват на малки парченца. При този пример е имало свободна ниша, но с ресурсите на Samsung не виждам как би оцелял, ако не го е правил добре.
Относно анкетата, аз мисля че всички са еднакво важни и ако някое от тях липсва то шанса за успех е минимален. :)
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Най-важното за мен е визията и здравата работа, на хората можеш да им продадеш всичко, стига да им го предложиш по привлекателен начин. :)
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Дa си честен, дa прaвиш коморомиси и отстъпки, дa не се предaвaш и при провaл дa опирaш нещо друго.
 

Горе