Кои са любимите ви акции в които бихте инвестирали в момента ?

По темата : препоръчвам ти да разгледаш презентациите или поне последната наHIMX (в сайта им ги има), да потърсиш PR инфо от последните поне 3 години и ще видиш, че да ползваш алгоритмични анализи е тъпооо. :)
 
Мисля идните 2 седмици малко да спекулирам с акции на петролни компании за да се възползвам от хайпа там.

Някой има ли фаворити?
 
Пусни си некой алгоритмичен анализ. :D
Това отнема много време и не съм запознат със сектора. Търся някое YOLO за малко скалпинг нагоре и после надолу. :D
 
Хубу айде.
Ще ти дам няколко, пък да видим какво ще ти кажат алгоритмите. :)
BP, XOM, CPE, TTE
И да не пропусна OXY

И едно по-различно VPK.AS
Абе не използвам алгоритми. :) За това ми отнема време - аз си чета отчетите и сентимента из WSJ, Bloomberg, FT и др.
 
@metaverse дадох последните си парички, за да шортя FB и изкарах 35 кинта. Ще се почерпя бира. :D
Епа честито.

Аз направих $1.4к и се оттеглям до към 22:00. Одеве бях +$5к реализирани ама пуста лакомия :D.

IMG-DA0944-CF2364-1.jpg
 
Който няма против да се адаптира може да прави пари и по време на криза. Всъщност тогава се правят най-много.

Screen-Shot-2022-03-08-at-8-57-23.png


А някои хора по цял ден се оплакват в едни други теми. :)
 
"Пари при пари отиват" визирах сумите, които ползваш.
Ако не си разбрал, шортенето на FB ми е за ташак, защото ми пускаш тука разни анализи. С $1000 за 30 минути, толко.
Не разбрах защо ми се хвалиш, като дори не пиеш бира. :D
 
"Пари при пари отиват" визирах сумите, които ползваш.
Ако не си разбрал, шортенето на FB ми е за ташак, защото ми пускаш тука разни анализи. С $1000 за 30 минути, толко.
Не разбрах защо ми се хвалиш, като дори не пиеш бира. :D

Те тия пари не са паднали от небето. Ташака си е ташак, но никога не съм харчел за глупости каквото съм изкарал. Начин на мислене е, а не пари при пари отиват.

Вземи пример от хората, които печелят от лотария. Само след 2-3г. обикновено пак са на 0-та. Други хора пък губят всичко след фалирал бизнес и след 2-3г. пак са напред с нов бизнес.

Така че според мен този израз е оправдание, а ти поствам за да ти светне нещо уж, защото не си от масата май. Може и да бъркам. ;)

Едит: до някакво време ще ми омръзне да поствам.
 
И да добавя нещо.

Изкарал си 1.9%, което е доста висок процент на $1,000.

Ако го правиш всеки ден в продължение на една година (261 дни) и реинвестираш обратно накрая ще имаш около $130к. :)
 
Явно не си ме разбрал отново.
А иначе опциите. Ако това визираш, че ми даваш идеи - Мой приятел, досущ като теб ми показваше добри резултати, но от един момент не знам дали много си повярва или нещо друго. Грам не му се получаваше и парите доооста намаляха в портфолиото.
Та на този етап ми се струва рискова игра с тях. Вярно е, че не съм си направил труда да вниква по-сериозно, но от страничните наблюдения (не само при него), в един момент не ти излиза играта.
 
И да добавя нещо.

Изкарал си 1.9%, което е доста висок процент на $1,000.

Ако го правиш всеки ден в продължение на една година (261 дни) и реинвестираш обратно накрая ще имаш около $130к. :)
Не знам защо ги смяташ 1,9. Изкарал съм 3,5%, както и доста повече преди това. Просто не го показвам. :)
 
Не знам защо ги смяташ 1,9. Изкарал съм 3,5%, както и доста повече преди това. Просто не го показвам. :)
Смятам само конкретната позиция с Мета ако правиш същия % дневна печалба. в продължение на 1г. Не знам за другите.

Явно не си ме разбрал отново.
А иначе опциите. Ако това визираш, че ми даваш идеи - Мой приятел, досущ като теб ми показваше добри резултати, но от един момент не знам дали много си повярва или нещо друго. Грам не му се получаваше и парите доооста намаляха в портфолиото.
Та на този етап ми се струва рискова игра с тях. Вярно е, че не съм си направил труда да вниква по-сериозно, но от страничните наблюдения (не само при него), в един момент не ти излиза играта.

Е то от опции до опции има разлика. Аз използвам основно колелото, но тази стратегия не ок в сегашното макро. Тя е за статичен пазар или ако върви нагоре. Не го знам какво прави твоят приятел.

Знаеш, че повечето хора губят пари. Даже повечето частни и публични фондове губят пари. Малкото, които консистентно успяват да печелят струват майка си и баща си за да участваш там - AQR, Citadel, Renaissance и др. Българските изобщо няма да коментирам.

Според мен е въпрос на това да не си алчен и да не се притесняваш и се движиш с потока. Малките печалби много лесно компаундират. Днес 30лв, утре 32лв. и така цяла година.

Подобно е с дивидентите - в някакъв момент просто дохода от дивидента е по-голям от годишните ти разходи. Ако имаш $1,000,000 с портфолио с общ 7% дивидент и 4% разходи реално всяка година парите ти ще се увеличават с 3% въпреки, че теглиш. Отделно самите акции с годините ще увеличат цената си.

Да се чуди човек как някой спечелил 2,000,000лв. от лотария след 1г. е успял да ги изпие. :) За това ти казах, че не е до пари.
 
Прекалено много ми идва философията. :)
Иначе явно си помислил, че кинти е лева, пък аз го ползвам за пари. Не употребявам "лева" , когато става въпрос за акции.
И не знам какво точно коментираме, аз просто за ташак с едни свободни $1000 шортих fb, защото ми каза, че анализите ти казват, че не трябва да се шорти.
Е те паднаха над 10% за пореден път.
Същата работа и с тесла. :)
 

Горе