Кои са любимите ви акции в които бихте инвестирали в момента ?

@Ivo_ как е, брат? Купуваш ли? Аз съм вече на 196 бройки, а благодарение на лесно предвидимото движение call опциите печатат добре. ;)

Около $6к от проаджбата на Call опции срещу акциите за последните 9 седмици. Или някъде към 30% на годишна база върху вложените пари.

Съвсем скоро ще мога да джуркам с по 2 контракта вместо само 1 и да удвоя yield-a. Както и да намаля малко риска, защото искам да използвам опции с по-малък шанс да ми бъдат взети акциите.

А таргета за TSLA на повечето анализатори е над $1,000 за края на 2022г. Добавил съм всички що годе известни анализатори и съм го усреднител. Bear и Bull. Даже броя оня тъпак Gordon the Clown Johnson, който нямам идея защо му дават ефирно време по CNBC. https://www.tipranks.com/experts/analysts/gordon-johnson

Screen Shot 2022-07-10 at 21.14.56.png
 
@Ivo_ ще те тагна пак понеже гледам си бил онлайн, а вече сме в H2. Също технически САЩ е в рецесия (2 поредни тримесечия с негативен GDP).

Та ми стана интересно как се представят позициите ти спрямо моите.

Нещо AAPL щеше да пада (имаха рекорден отчет отново), TSLA щеше да стига $400?

Аз не се притеснявам. По мои сметки TSLA ще направи ~$8B FCF през H2 2022. Консенсуса от анализаторите е $5.4B, но всички знаем, че те винаги изостават драстично.
Screen Shot 2022-08-01 at 22.03.14.png

Screen Shot 2022-08-01 at 22.03.57.png
 
@Ivo_ нещо нещата се задълбочават? Купуваш ли? ;)

HYZN ако продължават или ще ги дропят или ще трябва да раздробят акциите (а може и да ги купи някой). Ако вярваш в успеха им не е лоша идеята да се възползваш от този спад след издънката с отчета.

Edit: я, а DBRG вече са направили reverse split лол... Явно нямат особена вяра в това, което правят и се притесняват, че ще паднат още.

Screen Shot 2022-08-25 at 16.42.29.png
 
Последно редактирано:
За хората, които имат NVDA или планират да купуват.

Не особено добри резултати. Имат сериозен проблем, а мениджмънта засега поне според това, което обявиха последно не е много наясно защо. 3% ръст?

Също ще пускат следващото поколение Lovelace през януари 2023, което е WTF? Тогава рецесията ще е най-силна, цените на тока ще са брутално високи, а много бизнеси по света ще затворят врати.

Аз съм фен на NVDA, но техните печалби бяха буустнати основно от миньорите на ETH. С излизането на ETH 2.0 продажбите им ще са :hankey:. 2023 може да се окаже чудесна възможност да вляза с по-голяма сума в NVDA.

Screen Shot 2022-08-26 at 11.43.18.png

  • Rev +3%
  • EPS -72%
  • Gaming rev -33% yoy
  • DCs rev -25% (надолу от 86%)
  • 92x/42x 23E/24E PE
  • 65x/32x EBITDA
FbAU3lgWIAAYr9i.jpeg
 
@Ivo_ нещо нещата се задълбочават? Купуваш ли? ;)

HYZN ако продължават или ще ги дропят или ще трябва да раздробят акциите (а може и да ги купи някой). Ако вярваш в успеха им не е лоша идеята да се възползваш от този спад след издънката с отчета.

Edit: я, а DBRG вече са направили reverse split лол... Явно нямат особена вяра в това, което правят и се притесняват, че ще паднат още.

Виж файлът 25357
Възползвам се, естествено. :)
 
Гледам аз SPY и виждам как ще пада още 20% и се чудя... Кои ли големи компании ще паднат най-много. :)
Най-доброто време за инвестиции е след приключване на корекцията.
Въпросителната е колко време ще продължи.
Аз си мисля, че Aapl трябва да падне до 100, тесла до 400 и корекцията е приключила.
Ако продължи повече от 3 месеца без да стигне тези цени, то според резултатите може да свалим или вдигнем малко таргета.

Минаха 3-те месеца. TSLA е на $300 ама всъщност май са $900 и отново флиртува с капитализация от $1t. ;) А следващите два отчета ще са рекордни.

AAPL пък се държи прекрасно в сравнение с всичко останало.
Screen Shot 2022-09-11 at 16.55.13.png
 
Много компании видяха дъното и голяма част от новините за рецесисия са в цената. САЩ технически вече е в рецесия. Незнам каква корекция точно чакаш...

Даже малко ме е яд, че не купувах с DCA.

Едит: Обърках таблицата, но според мен най-лошото приключи вече.
 
Откакто инвестирам всеки месец е дъно ахаха, но продължавам упорито dca :D

Аз пък се чувствам прекрасно. Любимата ми компания за последните 6 месеца е нагоре 20%. А на фундаментално ниво нещата там стават все по-добри и тепърва предстоят нови рекордни отчети.

Дано нещата се задържат по-ниско за по-дълго време.
 
Аз пък се чувствам прекрасно. Любимата ми компания за последните 6 месеца е нагоре 20%. А на фундаментално ниво нещата там стават все по-добри и тепърва предстоят нови рекордни отчети.

Дано нещата се задържат по-ниско за по-дълго време.
Да, аз не казвам че е лошо, в началото беше лошо, но като се задържа този тренд си е добра опция за все повече инвестиране - buy low, sell high, а в твоя случай not sell :D
 
Бих искал да отбележа, че TSLA TTM PE вече е по-нисък спрямо този на AMZN. И двете са компании очакват растеж, но едната расте много по-бързо от другата.

TTM PE е реален индикатор за последните 12 месеца, докато forward PE гледа напред в бъдещето.

Споделям понеже има хора като @Ivo_ , който се интересуват от price to earnings. ;)
 

Горе