Кой вариант -субдомейн или папка е по удачен?

dalasweb

Well-Known Member
Здравейте!
Имам домейн с име примерно krasavici.com
Искам да направя страници на дадени потребители.
Кой вариант е по удачен за гуглето
www.djuli.krasavici.com
www.krasavici.com/djuli

:):)
 
От: Кой вариант -субдомейн или папка е по удачен?

от гледна точка на ?
 
От: Кой вариант -субдомейн или папка е по удачен?

{офтопик}Папка? Ако използваш готов CMS, би трябвало да има опция за сео-френдли урл. + Винаги можеш да използваш htaccess ;) {/офтопик}
 
От: Кой вариант -субдомейн или папка е по удачен?

За "гооглето" всичко е удачно...
Ако искаш за теб да е по-удачно аз биг ти препоръчал втория вариант, защото ако потребителите развиват тези страници, то при втория вариант ще има по-голямо влияние върху основния домейн...
 
От: Кой вариант -субдомейн или папка е по удачен?

от гледна точка на ?
от гледна точка на по добро индексиране в гугъл.
 
От: Кой вариант -субдомейн или папка е по удачен?

от гледна точка на по добро индексиране в гугъл.
Индексиране в гугъл няма нищо общо с папки, поддомейни и т.н. За добро индексиране е важно структурата/йерархията на страниците/линковете да е правилно направена и удачно разклоняваща се. За удобство се създава sitemap.xml
 
От: Кой вариант -субдомейн или папка е по удачен?

То по тоя въпрос много се спори, ама както и да го направиш няма да сбъркаш - всмисъл разликата ще да е малка.
Аз лично бих го правил с папка, че по-логично ми се вижда, пък и гледам някои големи така правят - пр. http://www.seomoz.org/blog
 
От: Кой вариант -субдомейн или папка е по удачен?

no mobile.bg не правят така
на своите клиенти автоборси
се изписват отпред.:)
 
От: Кой вариант -субдомейн или папка е по удачен?

Гугъл преди няколко години обяви, че третира папките и събдомейните по един и същи начин от СЕО гледна точка, но по мое мнение, когато става въпрос за сайтове на потребители събдомейна е по-добра идея (wordpress.com, blogger.com) :)
 
От: Кой вариант -субдомейн или папка е по удачен?

Ми то по-скоро е въпрос на кое ти се вижда логично и интуитивно. При mobile.bg всяка фирма си има нещо като собствен сайт - там са си техните обяви и тн.
При wordpress и blogger пак имаш отделни сайтове - нямат нищо общо помежду си, не се линкват и тн.

При сайтовете за запознанства обаче потребителските профили не са чак толкова различна и самостоятелна част от сайта.... Аз някаква такава логика гледам, ама в крайна сметка както повече те кефи.
 

Горе