Колко би струвала изработката и поддръжката на маркетплейс сайт за продажби от типа на стария продавалник?

Drauni

New Member
Здравейте, колко би струвало създаването и поддръжката на маркетплейс сайт за продажби на стоки от типа на стария продавалник?
Ако си спомняте какъв беше: имаше рейтинг система, имаше удобен панел за покупко/продажби и тн
 
около 6000 лв + VPS хостинг с голямо натоварване + поне по 500 до 800 лв месечно за подръжка защото подобни сайтове изискват подръжка от специалист който да следи да не падне MySql или нещо друго в кода.
 
около 6000 лв + VPS хостинг с голямо натоварване + поне по 500 до 800 лв месечно за подръжка защото подобни сайтове изискват подръжка от специалист който да следи да не падне MySql или нещо друго в кода.
Общо взето глупости и половина. Човека не е уточнил какъв ще е очаквания трафик, ако влизат 20 човека на ден какъв vps 800лв ? Иначе на автора препоръчвам да купи вече готов и работещ такъв тип сайт, от време на време се качват обяви. Ако е със стар домейн с история, още по-добре. Ще си спести доста работа и пари.
 
Амии, какви 20 човека на ден. Говорим за масов маркетплейс подобен на ибей и на стария продавалник с всичките му удобства. В момента няма такава удобна платформа. Базар и ОЛХ са бита карта, защото не са достатъчно функционални.
Всичките няколко хиляди продавачи от Фейсбук групите ще се преместят там барабар с цялата клиентела от ФБ...която клиентела също ще го ползва да си продава нещата.
Добавяме към това число и няколко хиляди млади родители със стотиците им вече ненужни бебешки и детски стоки.
 
Амии, какви 20 човека на ден. Говорим за масов маркетплейс подобен на ибей и на стария продавалник с всичките му удобства. В момента няма такава удобна платформа. Базар и ОЛХ са бита карта, защото не са достатъчно функционални.
Всичките няколко хиляди продавачи от Фейсбук групите ще се преместят там барабар с цялата клиентела от ФБ...която клиентела също ще го ползва да си продава нещата.
Добавяме към това число и няколко хиляди млади родители със стотиците им вече ненужни бебешки и детски стоки.
и коя точно функционалност на стария продавалник липсва в олх и как мислиш че ще привлечеш всички хора от фейсбук ?
 
  • Like
Реакции: Sky
и коя точно функционалност на стария продавалник липсва в олх и как мислиш че ще привлечеш всички хора от фейсбук ?
А ти защо се бъркаш в бизнесплана на човека? Има си идея и се интересува колко ще му струва! Не пита за оценка на начинанието и успеха!
 
Общо взето глупости и половина. Човека не е уточнил какъв ще е очаквания трафик, ако влизат 20 човека на ден какъв vps 800лв ? Иначе на автора препоръчвам да купи вече готов и работещ такъв тип сайт, от време на време се качват обяви. Ако е със стар домейн с история, още по-добре. Ще си спести доста работа и пари.
Къде видя VPS 800лв? От 500 до 800 е за sysadmin!
 
Общо взето глупости и половина. Човека не е уточнил какъв ще е очаквания трафик, ако влизат 20 човека на ден какъв vps 800лв ? Иначе на автора препоръчвам да купи вече готов и работещ такъв тип сайт, от време на време се качват обяви. Ако е със стар домейн с история, още по-добре. Ще си спести доста работа и пари.
продавай си там ризите и си трай като си НЕкомпетентен по въпроса. Отговорил съм му на човека като специалист в тази област , но не му предлагам аз да му правя каквото и да било! Ти ако беше компетентен нямаше да продаваш ризи , а щеше да правиш платформи!
 
продавай си там ризите и си трай като си НЕкомпетентен по въпроса. Отговорил съм му на човека като специалист в тази област , но не му предлагам аз да му правя каквото и да било! Ти ако беше компетентен нямаше да продаваш ризи , а щеше да правиш платформи!
дай да те видим какви платформи си направил ти бе компетентния, щом искаш да си ги мерим нямам нищо против да ти натрия носа. Отговорил си най големите тъпотии, които скоро съм чел. Специалиста ще следял да не падне mysql :D:D
 
г-н Ризаджия .... той и Миленски беше много ербап и се дуеше като теб преди 20 дни.. ама сега да го виждаш някъде из форума ? Попроучи нещата за мен и спри да се дуеш
 
г-н Ризаджия .... той и Миленски беше много ербап и се дуеше като теб преди 20 дни.. ама сега да го виждаш някъде из форума ? Попроучи нещата за мен и спри да се дуеш
палячо боли ме уя и за тебе и за там другите където ги изброяваш
 
Общо взето глупости и половина. Човека не е уточнил какъв ще е очаквания трафик, ако влизат 20 човека на ден какъв vps 800лв ? Иначе на автора препоръчвам да купи вече готов и работещ такъв тип сайт, от време на време се качват обяви. Ако е със стар домейн с история, още по-добре. Ще си спести доста работа и пари.
Ти си бил верно адски некомпетентен! Колко искаш да струва такъв сайт? 200лв ли? Мойта оферта също няма да е под 6-7К плюс сериозна сума за хостинга и поддръжка!
момент, момент, ти да не си някой подкупен митничар кой е свикнал само да взема?
 
Ти си бил верно адски некомпетентен! Колко искаш да струва такъв сайт? 200лв ли? Мойта оферта също няма да е под 6-7К плюс сериозна сума за хостинга и поддръжка!
момент, момент, ти да не си някой подкупен митничар кой е свикнал само да взема?
чета му на въпросния Мишо старите постове в темата за Мотикаря и падам да се смея колко е прост .. за съжаление преди появата на интернет само роднините му знаеха, колко е прост , сега вече целият свят знае !
 
@MegaKaloyan остави му коментарите, виж само как влиза остро без да познава хората. Направо започва с обидите и ругатните!
Чакай малко ве @MihailMihov СМЕШНИК, ние си ценим труда и си даваме офертите! Както вече казах - такъв сайт не струва 200лв!!!
Аз за 200лв и wordpres няма да му конфигна!
 
@MegaKaloyan остави му коментарите, виж само как влиза остро без да познава хората. Направо започва с обидите и ругатните!
Чакай малко ве @MihailMihov СМЕШНИК, ние си ценим труда и си даваме офертите! Както вече казах - такъв сайт не струва 200лв!!!
Аз за 200лв и wordpres няма да му конфигна!
аз за това му викам г-н Ризаджията .... некомпетентен който скоро жена или мъж не му е пускал ( ако не е гей де ) гледа да се меша къде не му е работа
 
5-10k, като не се сещам подробно какво имаше в стария олх освен рейтинги. Интерфейсите могат да са голяма играчка. За скромни проекти има и готови скриптове.

150-300/мес. лв за поддръжка в началото. При инфарктен трафик - повече.
 
@contra месечните разходи ще са много по-големи според анализа на информацията която е предоставена.
Смятай група от 10 000 човека всеки виси по 2 часа на ден и ще направи по 1 клик в минута което означава 120 клика на човек или
10 000 * 120 = 1 200 000 кликвания за 12 часа (от 8 до 8 ) като ги разделиш и излизат около 28 кликвания в секунда
сега заложи че контента на страницата е 1MB (много оптимистично) (примерно 20 обяви по 50KB за картинка и текст)
и имаш трафик от сорта на 28 клика всеки дърпа по 1MB което означава 28 MB/s или както сме свикнали админите да мерим:
200-250 Mbit/s трафик който е леко остреднен!
Реално трябва да имаш поне 1Gbit/s за да може само пиковия трафик да поемеш а колко машини ще го обработват вече друга тема :)
 
Последно редактирано:

Горе