Колко би струвала изработката и поддръжката на маркетплейс сайт за продажби от типа на стария продавалник?

Аукро.бг изглежда е "погълнато" от Емаг, понеже и двата сайта са на една и съща компания. Аукрото вероятно е почнало да пречи в един момент.
https://technews.bg/article-29142.html - преди 11 години и отгоре. :)

Да, за жалост тук са два основни и не знам с каква ползваемост са вече при наличието на какви ли не сайтове и лесния им достъп, да не говорим за големия набор маркетплейсове на световния пазар. Ако идеята дойде с нещо уникално и все още неразвито тук, би могъл да има някакъв шанс. Но ако ще е поредния, не знам дали въобще си струва инвестицията.

Още нещо, което би помрачило всеки един оптимист да си създаде маркетплейс:


Преди няколко дни жената си поръча един пръстен (сребърен) с много хубав дизайн от френския ибей.....оказа се, че доставката и е от едно ателие от Бургас. Доста отдавана нашите търговци са преоткрили външните пазари и съответните маркетплейсове. Дори познавам такива, които продават на американския Амазон и ибей. Вече ще видим какво ще стане с влизането на Тему.
 
@Blinky оклоняваш се от темата на човека който я статрира.
Неговите потребители ще си продават ненужните вещи на тази платформа и няма да се "класират" в eBay. например бебешка количка или 4 джанти със зимни гуми за еди си каква каруца :)
 
@DerkonBG , силно се надявам да не се отклонявам от темата. :)

Screenshot from 2024-09-09 10-04-24.png


Реално има я опцията. Не знам с какво точно ще е различното от нов малък маркетплейс. Поправи ме ако бъркам. :)
 
@Blinky оклоняваш се от темата на човека който я статрира.
Неговите потребители ще си продават ненужните вещи на тази платформа и няма да се "класират" в eBay. например бебешка количка или 4 джанти със зимни гуми за еди си каква каруца :)
Значи отиваме на сайт за малки обяви и коеото е за седмица работа с Joomla или WP. Лично аз бих ползвал Presta Shop имат много добра маркетплейс фунционалност. Вече дизайна може да му е като на стария продавалник или на новия дир.бг това лесно се прави.
 
Значи отиваме на сайт за малки обяви и коеото е за седмица работа с Joomla или WP. Лично аз бих ползвал Presta Shop имат много добра маркетплейс фунционалност. Вече дизайна може да му е като на стария продавалник или на новия дир.бг това лесно се прави.
Ама те и на WP не мога да им изброя темите с маркетплейс. :D Един такъв се сетва супер лесно, освен ако не се искат къстамизации, за да се докарат някой по-детайлни функционалности на големите, които са важни за търговците. Ако е някакъв нишови, ще има повече прогрес през годините от масовката на големите. Наскоро попаднах на един доста занемарен като дизайн, а може би и функционалности - беше борса за книги. Стари, нови, архиви и какво ли не, което трудно би успял да намериш дори и в библиотеките. Или да речем за старинни или редки монети. Определено това би могло да има повече успехи - тясно нишови е ключът. ;) Дори борси. :) Преди няколко години един приятел искаше да прави нещо като онлайн борса за горива, като идеята беше търговци от цял свят да листват своите оферти - говорим за големи производители, до малки борски, и основното му беше за въглища и лелети. А той бе нещо като посредник, супер идея беше. Сега мисля, че вече има, а тогава имаше само 1-2 на европейско ниво.
 
Ама те и на WP не мога да им изброя темите с маркетплейс. :D Един такъв се сетва супер лесно, освен ако не се искат къстамизации, за да се докарат някой по-детайлни функционалности на големите, които са важни за търговците. Ако е някакъв нишови, ще има повече прогрес през годините от масовката на големите. Наскоро попаднах на един доста занемарен като дизайн, а може би и функционалности - беше борса за книги. Стари, нови, архиви и какво ли не, което трудно би успял да намериш дори и в библиотеките. Или да речем за старинни или редки монети. Определено това би могло да има повече успехи - тясно нишови е ключът. ;) Дори борси. :) Преди няколко години един приятел искаше да прави нещо като онлайн борса за горива, като идеята беше търговци от цял свят да листват своите оферти - говорим за големи производители, до малки борски, и основното му беше за въглища и лелети. А той бе нещо като посредник, супер идея беше. Сега мисля, че вече има, а тогава имаше само 1-2 на европейско ниво.
Да, нишовите са супер като идея. Около 2018-2019 исках да направя маркетплейс за земедеслки производители + доставка до клиента. Само, че като видях какъв цирк е земеделието ни реших да пропусна...

Идеята все още е актуална обаче за локално ниво нещо като фермерски маркетплейс за хора предлагащи излишък от продукцията за себе си.
 
@DerkonBG , силно се надявам да не се отклонявам от темата. :)

Виж файлът 33434


Реално има я опцията. Не знам с какво точно ще е различното от нов малък маркетплейс. Поправи ме ако бъркам. :)
Нямакакво да се поправяме :) исках само да ти кажа, че в амазона, ибей и не знам си какъв още бей :) няма това балканско чудо "наложен платеж" :) ей за това ще има смисъл от платформата на човека.
 
Нямакакво да се поправяме :) исках само да ти кажа, че в амазона, ибей и не знам си какъв още бей :) няма това балканско чудо "наложен платеж" :) ей за това ще има смисъл от платформата на човека.
То наложения платеж си е наше извращение, което е предизвикано от двете страни - нелоялни търговци и клиенти тарикати. Но му се вижда края и на него. То е много трудно да си отвориш Пейпал, или Страип. :)
 
Лично според мен си чешете езиците с глупости, всичко по-горе
Изграждането на истински маркетплейс готов да посрещне много потребители, много обяви, много методи на комуникация, връзка с външни с-ми и т.н. и т.н. е голям и трудоемък процес. Нищо общо дори като концепция с MVC с-ми от миналия век, дори PHP не е пръв избор. Бълагирия е мн малък пазар и не е оправдано създаването на подобен проект, дори като поддръжка и първоначална реклама. Какво ще накара потенциалните потребители да изберат платформата вместо OLX? Също така ако платформата е успешна, защо да се ограничава само до България. OLX в колко държави присъстват?
То по вашата логика колко му е един малък Amazon или eMag да се направи :) Незнам доколко разбирате че е смешно, ако не тъжно.
 
Лично според мен си чешете езиците с глупости, всичко по-горе
Изграждането на истински маркетплейс готов да посрещне много потребители, много обяви, много методи на комуникация, връзка с външни с-ми и т.н. и т.н. е голям и трудоемък процес. Нищо общо дори като концепция с MVC с-ми от миналия век, дори PHP не е пръв избор. Бълагирия е мн малък пазар и не е оправдано създаването на подобен проект, дори като поддръжка и първоначална реклама. Какво ще накара потенциалните потребители да изберат платформата вместо OLX? Също така ако платформата е успешна, защо да се ограничава само до България. OLX в колко държави присъстват?
То по вашата логика колко му е един малък Amazon или eMag да се направи :) Незнам доколко разбирате че е смешно, ако не тъжно.
Защо не започнеш да четеш всичко? Никой не пита за успеха на начинанието а колко ще струва изработката. Това че се появиха “специалисти” да казват как няма да успее проекта е чешене на езика!
Моята компания ще реализира твоя грандомански пример срещу 60к лв еднократно и по 4,2к месечно!
 
То малко е като "искам кола като онази синята, на отсрещния тротоар". :)
Няма как някой да даде точна сума, а например: като това ще струва толкова, като онова толкова и така.

Всеки проект има смисъл, ако в него е вложена енергия, знания, има добър план и притежава нещо отличително. И запълва някаква дупка в пазара също, но това е по-рядко, дори и от това да си малко по-уникален. Поне в наши дни.
 
Лично според мен си чешете езиците с глупости, всичко по-горе
Изграждането на истински маркетплейс готов да посрещне много потребители, много обяви, много методи на комуникация, връзка с външни с-ми и т.н. и т.н. е голям и трудоемък процес. Нищо общо дори като концепция с MVC с-ми от миналия век, дори PHP не е пръв избор. Бълагирия е мн малък пазар и не е оправдано създаването на подобен проект, дори като поддръжка и първоначална реклама. Какво ще накара потенциалните потребители да изберат платформата вместо OLX? Също така ако платформата е успешна, защо да се ограничава само до България. OLX в колко държави присъстват?
То по вашата логика колко му е един малък Amazon или eMag да се направи :) Незнам доколко разбирате че е смешно, ако не тъжно.
тц тц тц... появиха се специалистите дето отричат всичко ... човека не иска акъл дали да го направи, а пита колко ще му струва! Тъй като не си си направил труда да прочетеш цялата тема , те съветвам да я прочетеш и да видиш какви идеи се раждат които ги няма в нито един сайт не само в БГ пийринга , но и в Европейски мащаб! Говорим най вече за метода на плащане - с карта за стоки втора употреба като в ОЛХ ползвайки платформата за плащания като Страйп и Вива.ком.
 
Да, нека да наблегнем върху истинския проблем на такъв тип сайтове и бизнеси и това не е изграждането им, а именно взимане на някакъв дори и минимален пазарен дял. Всеки средностатистически WP дев може да сетне един маркетплейс за има няма седмица и то доста бюджетно. Вече надграждането му ще е друга графа бюджет и истинската игра идва след това с налагането му. Да, темата колко ще струва, но това вече след някакво по-ясно задание - като продавалник - отида над 50К със сигурност. И до тук темата се изчерпва колко ще струва, ако няма детайлни технически параметри след "като продавалник".
 
Може, ако го поддържаме - новият е: whs.bg. :)

Колега, несериозно е МЕКО казано! Това е пълна пародия! рекламираш сайт в който искаш пари от клиентите и на формата за контат разбираш колко е сериозен този сайт!
Изкъртихме пазара на CPM рекламата. Да ви имам проблемите на двамата. :) И спама де. :)
 
Банко, ти ме разби :) Казваш, че не го поддържаш този сайт а в същото време ни спамиш с негов линк :)
И не роптай за "СПАМ-а" защото ти носи облаги :)
 
Банко, ти ме разби :) Казваш, че не го поддържаш този сайт а в същото време ни спамиш с негов линк :)
И не роптай за "СПАМ-а" защото ти носи облаги :)
Кликането на него си е изцяло избирателно. :) Няма спам, няма натрапване. :) Дори ще сложа още един линк, ей така - за спама. Мерси, че ми каза, сега верно ще сложа още един линк - нали са ограничени до 4 за подпис. :)
Хахаха.
 

Горе