Колко би струвала изработката и поддръжката на маркетплейс сайт за продажби от типа на стария продавалник?

Човекът е обявил 5 лева. Забелязал съм, че тук всеки работи по негов си ценоразпис. :)
Ако знаеш колко колеги тук помагат безвъзвратно, в тази тема са само 2ма, за които знам. :)
Нали правиш разлика между "помагам" и "изработвам/създавам продукт" :)
Дано да знаеш и какво означава "мечешка услуга" :)
Иронията в постовете на някой "велики" "стари" потребители съсипва всичко. Всички много разбират и за 5 до 200лв и от 1 до 5 дена ще направят проекта :) ай сиктир :)
до сега да бяха направили по едно демо :)
 
Във форума съм от 2007 г. Правил съм за тия пари, и по-малко, инсталации с теми, дори още когато се инсталираше с качени файлове и тайпване в адрес бара на /install.php, и с вече създадена база и връзваш. Защо да не го направя за едно кафе. Проект не съм писал, че ще направя, а точно каквото пиша за втори път тук - инсталация и тема. Да не ти съсипват проекта на живота? Сега виждам темата, сега му го предлагам. За разлика от някой не спя във форума. :) Не се впрягай, пича с така зададено искане и изказ едва ли ще се класира за нещо над 2-3К. Ако работиш с хора лесно се преценяват тия неща. :)
 
Във форума съм от 2007 г. Правил съм за тия пари, и по-малко, инсталации с теми, дори още когато се инсталираше с качени файлове и тайпване в адрес бара на /install.php, и с вече създадена база и връзваш. Защо да не го направя за едно кафе. Проект не съм писал, че ще направя, а точно каквото пиша за втори път тук - инсталация и тема. Да не ти съсипват проекта на живота? Сега виждам темата, сега му го предлагам. За разлика от някой не спя във форума. :) Не се впрягай, пича с така зададено искане и изказ едва ли ще се класира за нещо над 2-3К. Ако работиш с хора лесно се преценяват тия неща. :)
ама ти ли ще черпиш кафето не разбрах? :)
 
ама ти ли ще черпиш кафето не разбрах? :)
Нека те улесня:

Казах 5 лева, защото за толкова ще му направя една инсталация на WP и ще му сложа темата с дъми импорт и е той. ;) Кое точно не е реално в поста ми? Или спам?

:) :) :)
 
демек ще ми дадеш 5 лв. за да ти позволя да си направиш обучението върху моя WP и ще черпиш и по едно кафе :)
Ако не разбираш какво съм написал за втори път (явно е мода по два пъти да се пише), приемаме и твоето за правилно. :)
Все си мислех, че парите текат в обратната посока, от която се получава услугата / продукта. :)
 
Не се карайте, може да се предложи по-разсрочено във времето плащане.
Примерно 2-3к веднага и след това една по-сериозна сумичка на месец за поддръжка.

Трябва да сме ориентирани към клиента (когато има такъв).
 
Аз не виждам някой да се кара а по скоро някой лежи на стари лаври е се прави на готин; чел недочел мнение да дава и после се обяснява ама аз ….
Това с кафето е голяма глупост. Кой нов и непознат за теб, но сериозен клиент ще ти се довери за 1 кафе? Не отговаряй, отговора е ясен - НИКОЙ!
Човека започнал темата има група с хиляди члена и иска да ги прехвърли в негов сайт (мотивите и целта не ни интересуват!). Просто уточняваш и изпълняваш заданието за договорената сума!!!
 
Искрено ти пожелавам тогава да си го хванеш този клиент и да му обърнеш джобовете. ;)
Дай после ъпдейт....че стана интересно.
Мога да ти кажа, че човека още в неделя вечерта беше на 99% отказан след атаките как нямал да успее и т.н.
Не е етично да споделям комуникацията ни за да ви го докажа.
 
Мога да ти кажа, че човека още в неделя вечерта беше на 99% отказан след атаките как нямал да успее и т.н.
Не е етично да споделям комуникацията ни за да ви го докажа.
Нека бъдем реалисти. Няма да успее, ако прави с никакви пари Амазон и дори ОЛХ, и ще успее, ако прави нещо по-тясно специализирано и с добър маркетинг бюджет. Ако се отказва така лесно значи не е много сигурен в идеята си, а което съм сигурен, че няма е бизнес план, който опровергава повечето тук и има план Б при всеки един сценарии. Нищо лично, но такива хора трябва да са благодарни на другите, които ги предпазват от самите тях. Виж, не е идеята някой да го издрънка с едни десетки хиляди за сайта и после да се чупи главата, а да получи адекватни мнения от хора, които вече са го яли. Все пак за какво точно сме се събрали тук, съмнявам се за разтоварване на чуждите джобове. Дано не съм прав, но на такова нещо ми намирисва. ;)
 
Нека бъдем реалисти. Няма да успее, ако прави с никакви пари Амазон и дори ОЛХ, и ще успее, ако прави нещо по-тясно специализирано и с добър маркетинг бюджет. Ако се отказва така лесно значи не е много сигурен в идеята си, а което съм сигурен, че няма е бизнес план, който опровергава повечето тук и има план Б при всеки един сценарии. Нищо лично, но такива хора трябва да са благодарни на другите, които ги предпазват от самите тях. Виж, не е идеята някой да го издрънка с едни десетки хиляди за сайта и после да се чупи главата, а да получи адекватни мнения от хора, които вече са го яли. Все пак за какво точно сме се събрали тук, съмнявам се за разтоварване на чуждите джобове. Дано не съм прав, но на такова нещо ми намирисва. ;)
добре де ... само на мен ли ми се струва идеята за маркетплейс с плащания с карти и интеграция на viva.com който е подобна система на Страйп уникална? Няма другаде подобна система в Българския пийринг. Да истината е, че разправиите са много особенно с обжалване на дадена покупка , но щом има възможност има и как да станат нещата!
 
Нека бъдем реалисти. Няма да успее, ако прави с никакви пари Амазон и дори ОЛХ, и ще успее, ако прави нещо по-тясно специализирано и с добър маркетинг бюджет. Ако се отказва така лесно значи не е много сигурен в идеята си, а което съм сигурен, че няма е бизнес план, който опровергава повечето тук и има план Б при всеки един сценарии. Нищо лично, но такива хора трябва да са благодарни на другите, които ги предпазват от самите тях. Виж, не е идеята някой да го издрънка с едни десетки хиляди за сайта и после да се чупи главата, а да получи адекватни мнения от хора, които вече са го яли. Все пак за какво точно сме се събрали тук, съмнявам се за разтоварване на чуждите джобове. Дано не съм прав, но на такова нещо ми намирисва. ;)
Имаш огромен проблем - говориш на изуст и много предполагаш :)
Човека знае какво иска и колко пари е отделил за целта.
 
добре де ... само на мен ли ми се струва идеята за маркетплейс с плащания с карти и интеграция на viva.com който е подобна система на Страйп уникална? Няма другаде подобна система в Българския пийринг. Да истината е, че разправиите са много особенно с обжалване на дадена покупка , но щом има възможност има и как да станат нещата!
В БГ ще има проблем защото всичко му се брой за оборот!
Чистия вариант е както е eBay и PayPal - едното е платформата за търговия а другото е платежната система за електронни пари. Това е единственият правилен за данъчните механизъм - да имаш собствена система за електронни разплащания.
 
добре де ... само на мен ли ми се струва идеята за маркетплейс с плащания с карти и интеграция на viva.com който е подобна система на Страйп уникална? Няма другаде подобна система в Българския пийринг. Да истината е, че разправиите са много особенно с обжалване на дадена покупка , но щом има възможност има и как да станат нещата!
Аз съм в тази област повече от 10г.
Като продавач и клиент, ( вече само клиент) , никой не дава и 10 лв капаро, а колко са непотърсените пратки не е за обсъждане.
Няма да платя на никое частно лице с карта защото е пълно с измами.
Вчера платих 12лв.за поредната.
А цената беше 130 лв....на фалшивия продукт.
Нещата не се случват поради факта , че законодателната и изпълнителната власт куцат яко.
Подобни сайтове на продавалника е имало през годините много и нищо не стана от тях.
Тези сайтове не са на тоз и оня с приходи от милиони и и още много неща стоят зад тях ...но няма да коментирам.
 
Аз съм в тази област повече от 10г.
Като продавач и клиент, ( вече само клиент) , никой не дава и 10 лв капаро, а колко са непотърсените пратки не е за обсъждане.
Няма да платя на никое частно лице с карта защото е пълно с измами.
Вчера платих 12лв.за поредната.
А цената беше 130 лв....на фалшивия продукт.
Нещата не се случват поради факта , че законодателната и изпълнителната власт куцат яко.
Подобни сайтове на продавалника е имало през годините много и нищо не стана от тях.
Тези сайтове не са на тоз и оня с приходи от милиони и и още много неща стоят зад тях ...но няма да коментирам.
прочети ВСИЧКО от 1-ва страница до тука и ще разбереш идеята на @MegaKaloyan
с 2 думи - да стане почти като eBay - платформата да е арбитър и всеки дава доказателства а платформата държи парите докато изясни кой крив и кой прав, но аз съм малко скептичен че може да се осъществи в БГ.
 
прочети ВСИЧКО от 1-ва страница до тука и ще разбереш идеята на @MegaKaloyan
с 2 думи - да стане почти като eBay - платформата да е арбитър и всеки дава доказателства а платформата държи парите докато изясни кой крив и кой прав, но аз съм малко скептичен че може да се осъществи в БГ.
Аз съм я прочела...Споменах някои неща не напразно.
Значи имам нещо предвид, но не е за широката аудитория.
След време ще е възможно да стане и ще стане, но не и сега.
Въпроса е на друго ниво за решаване, не на ниво идея.
 
Аз съм я прочела...Споменах някои неща не напразно.
Значи имам нещо предвид, но не е за широката аудитория.
След време ще е възможно да стане и ще стане, но не и сега.
Въпроса е на друго ниво за решаване, не на ниво идея.
Като кажеш А следва да кажеш и Б и т.н.
Говоренето с недомлъвки НЕ помага! Или споделяш или мълчиш! Иначе си е точно СПАМ!
 

Горе