Колко би струвала изработката и поддръжката на маркетплейс сайт за продажби от типа на стария продавалник?

Въпроса с тези сайтове върви от много високо ниво и т.н. по редицата надолу.
За повече информация на лс 😄
благодаря, но няма да се възползвам от жокера :)
стига ми една секта в която членувам :) 2-ра ще ми дойде малко в повече :)
 
Аз съм в тази област повече от 10г.
Като продавач и клиент, ( вече само клиент) , никой не дава и 10 лв капаро, а колко са непотърсените пратки не е за обсъждане.
Няма да платя на никое частно лице с карта защото е пълно с измами.
Вчера платих 12лв.за поредната.
А цената беше 130 лв....на фалшивия продукт.
Нещата не се случват поради факта , че законодателната и изпълнителната власт куцат яко.
Подобни сайтове на продавалника е имало през годините много и нищо не стана от тях.
Тези сайтове не са на тоз и оня с приходи от милиони и и още много неща стоят зад тях ...но няма да коментирам.
Ева не си разбрала за каква точно система говоря и как са гарантирани доставките и плащанията. Мога да навляза в по-дълбоки детайли и ще разбереш, че идеята е уникална и изпитана. Платформи като Страйп и Вива.ком държат парите под карантина в рамките на 7 дни преди да бъдат преведени по сметката на оператора на меркетплейса. В някой случай когато клиента на маркетплейса е с голямо доверие в Страйп ги държат максимум 3 дни. През този период продавача изпраща стоката към купувача и той удостоверява с разпизка от Еконт или Спиди за получената стока. Когато има рекламация парите ги задържа оператора на маркетплейса до изясняване. Няма измами по този начин . DerkonBG няма такава хватка защото продавача не е фирма, а частно лице и приходите му се броят от Еконт принципно.
 
Ева не си разбрала за каква точно система говоря и как са гарантирани доставките и плащанията. Мога да навляза в по-дълбоки детайли и ще разбереш, че идеята е уникална и изпитана. Платформи като Страйп и Вива.ком държат парите под карантина в рамките на 7 дни преди да бъдат преведени по сметката на оператора на меркетплейса. В някой случай когато клиента на маркетплейса е с голямо доверие в Страйп ги държат максимум 3 дни. През този период продавача изпраща стоката към купувача и той удостоверява с разпизка от Еконт или Спиди за получената стока. Когато има рекламация парите ги задържа оператора на маркетплейса до изясняване. Няма измами по този начин . DerkonBG няма такава хватка защото продавача не е фирма, а частно лице и приходите му се броят от Еконт принципно.
разводнихме основната тема, но потенциялния клиент е на 99% отказан така че ще пооспамим още малко :)
@MegaKaloyan парите от продавача идват в сметката на фирмата стопанисваща марлетплейса а не директно при продавача; това ти е оборот; имам клиенти правят едни врътки (законни се водят) и с договор купуват стоката от частно лице и след това се продава, но тогава се слага и ДДС и става цирк.
 
Ева не си разбрала за каква точно система говоря и как са гарантирани доставките и плащанията. Мога да навляза в по-дълбоки детайли и ще разбереш, че идеята е уникална и изпитана. Платформи като Страйп и Вива.ком държат парите под карантина в рамките на 7 дни преди да бъдат преведени по сметката на оператора на меркетплейса. В някой случай когато клиента на маркетплейса е с голямо доверие в Страйп ги държат максимум 3 дни. През този период продавача изпраща стоката към купувача и той удостоверява с разпизка от Еконт или Спиди за получената стока. Когато има рекламация парите ги задържа оператора на маркетплейса до изясняване. Няма измами по този начин . DerkonBG няма такава хватка защото продавача не е фирма, а частно лице и приходите му се броят от Еконт принципно.
Да , но от МС ( жокера*) мислят друго.
Тук нещата са монопол и няма шанс...Това исках да кажа като цяло.
 
Да , но от МС ( жокера*) мислят друго.
Тук нещата са монопол и няма шанс...Това исках да кажа като цяло.
ми всъщност и това е поправимо като не се ползва търговска компания регистрирана в България , а в Англия или Естония оперираща на Европейския пазар. На тази тема и на тема технологии за разплащания мога да напиша енциклопедия.
 
Пожелавам успех на бъдещия предприемач в тази област, който и да е той във времето!
Мисля, че всеки написа колкото може повече с цел да помогне.
Все пак сумата за подобни проекти не е малка.
И аз чакам подобна платформа много отдавна 😏
 
добре де ... само на мен ли ми се струва идеята за маркетплейс с плащания с карти и интеграция на viva.com който е подобна система на Страйп уникална? Няма другаде подобна система в Българския пийринг. Да истината е, че разправиите са много особенно с обжалване на дадена покупка , но щом има възможност има и как да станат нещата!
Замисли се защо няма ;) таргет групата в тази част на света не е за такива плащания.
 
Пожелавам успех на бъдещия предприемач в тази област, който и да е той във времето!
Мисля, че всеки написа колкото може повече с цел да помогне.
Все пак сумата за подобни проекти не е малка.
И аз чакам подобна платформа много отдавна 😏
тези дни до събота следи тук форума , ще има над 30 нови теми с много важна и интересна информация по всички тези въпроси. Говорим за изключително полезна информация която не е достъпна за всеки въпреки наличието на Гугъл и още около 5000 търсачки които индексират всичко. Информация за регистрации на фирми във всяка една държава в Европа, с всички видове данъци които се плащат там , условия за работа и т.н. Освен това ще има и информация за над 90% от Финтех операторите в цяла Европа , банки, счетоводство , методи на финансиране на стартъпи , места на планетата ни за имиграция и т.н. Мой много близък приятел ще пусне темите защото той се занимава точно с тази дейност. Аз му бях консултант по техническата част на платежните системи , метода на рабита, как се изкарва лиценз за Финтех оператор и т.н. Следи форума защото ще има коренна промяна от досега списваните теми. Ако @Blinky реши да направи една отделна секция на форума наречена "Предприемач Нешънъл Географик" със сигурност посещаемостта ще задмине спам секцията където е съсредоточена основното присъствие в момента на потребителите на форума.
 

Горе