Колко ли е платено за сайта на агенцията по заетостта?

От: Колко ли е платено за сайта на агенцията по заетостта?

Еми да кажем за "данък" първият резултат в гугъл е една статия, която описва част от тези fail проекти на правителството на народния език да види хората за какви неща се трошат техните пари, примерно.
 
От: Колко ли е платено за сайта на агенцията по заетостта?

Радвам се, че на всички ни прави впечатление.
Имам усещането, че има закон/наредба, задължаващи изграждането на калпави сайтове на държавни институции.
 
От: Колко ли е платено за сайта на агенцията по заетостта?

Радвам се, че на всички ни прави впечатление.
Имам усещането, че има закон/наредба, задължаващи изграждането на калпави сайтове на държавни институции.
Ама не бате, каквито са им сайтовете, такава им е и политиката. Много е важно какъв сайт има дадена институция, по това съдиш дали са професионалисти или аматьори. Няма закони и наредби, просто е тенденция. Всяко едно правителство го изповядва, да не говорим какви смешни пари дават на IT-тата си, за да са на това ниво.

Ще се учудя много ако нещата се подобрят от към техническо изпълнение, а в същото време държавата продължава да страда. Не съм писимист човек, но това, което се вижда определено не ми вдъхва доверие. Последно време се опитвах ползвам сайта на агенцията по вписване. За мое съжаление изкарах 30 мин. на него, защото бавно зареждаше, а информацията за една фирма ми трябваше смешно. Лошщото тук е, че това се наблюдаваше и преди време и сега. Преди известно време служителка на банка също се опитваше да и се отвори архива, защото и трябваше инфо за една фирми и си изкибичихме 2-мата отново докато зареди и се отвори сайта. Не знам какви са тези съвпадения, но мисля, че не съм чак толкова карък, че да го уцелвам само аз така работещ. Това важи за почти всеки един сайт, граден от тях - нескопосана работа. Казвам го не само като webmaster, но и като обикновен потребител, дръзнал да ги ползва.

Забележете как са сайтовете на чуждите правителства и сами ще си направите изводите дали се справяме (по-скоро правителството ни) с доброто изпълнение в тази насока.
 

Горе