Колко процента се режат от заплатата за осигуровки и данъци?

eshk0

Member
Порових в нета, но не успях да намеря нищо.

Започнах работа, на дговора пише, че съм назначен на 650 лв. Искам да знам колко % (лева) ще режат от тези 650 лв. :shock:
 
От: От: Колко процента се режат от заплатата за осигуровки и данъци?


НЕТНО ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ 509.54

Мамичката им, режат яко. А като внеса някой лев в банката, лихвата е жълти стотинки. Тия удръжки отиват на мангалите като помощи :mad::shock::twisted:
 
Последно редактирано:
От: Колко процента се режат от заплатата за осигуровки и данъци?

Това разделяне на осигуровките „за сметка на работника“ и „за сметка на работодателя“ е измама! То е въображаемо! В действителност всичко е за сметка на работника.

PsepBEA.png


Ако правилно съм разбрал, разходът на работодателя е 681.85 лв. (Не съм разбрал правилно - виж по-долу.)
 
Последно редактирано:
От: Колко процента се режат от заплатата за осигуровки и данъци?

Напусни работата дето си почнал и използвай времето си за нещо по креативно...
 
От: Колко процента се режат от заплатата за осигуровки и данъци?

Хапи не си разбрал правилно разходите на работодателя са 650 лв плюс сумата която е за негова сметка
 
Re: От: От: Колко процента се режат от заплатата за осигуровки и данъци?

НЕТНО ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ 509.54

Мамичката им, режат яко. А като внеса някой лев в банката, лихвата е жълти стотинки. Тия удръжки отиван на мангалите като помощи :mad::shock::twisted:

Ти защо не питаш за чисто направо - нето. Те ти казват някаква заплата там, и ти си питаш нето или бруто, и после за да не се правиш на счетоводител си казваш на теб колко ти е ОК нето. Мисля, че е по-логично това, отколкото да те назначат на някакво бруто, и да те пратят във вас да си смяташ нетото. :)
 
От: От: Колко процента се режат от заплатата за осигуровки и данъци?

Хапи не си разбрал правилно разходите на работодателя са 650 лв плюс сумата която е за негова сметка

Да, сега разбрах, че съм се объркал - вноските „за сметка на работодателя“ са 115,70, което значи, че действителният разход на работодателя е 765.7 лв.

Т.е. трудът се облага с ефективна осигурителна ставка от 26%.

Данъкът върху дохода е 10% от 566.15, което е 56,62 лв.

Общо данъците и осигуровките са 256.17, което е 33,46% от 765.70 лв.

Когато работникът получи 509.53 лв той ще ги изхарчи, при което ще плати ДДС в размер на 84.92 лв.

Общо осигуровките, данъка върху дохода и ДДС-то са 341.09.

341.09 лв от 765,70 лв е 44,55%.

Тоест, ефективната данъчно-осигурителна ставка (осигуровки, данък върху дохода и ДДС) е близо 45%! И в сметките не сме слагали акцизи, данък върху имотите и т.н. Ако сложим и тях ще излезе, че бедните, работещи на трудов договор, плащат над 50% от парите, които изкарват на държавата.

Пак напомням, че фразата „за сметка на работодателя“ цели да ви измами. Няма такова нещо!
 
От: Колко процента се режат от заплатата за осигуровки и данъци?

Нека да изкарам някой месец, и да видим какво ще получим :) уж събота се плащало двойно и така се изкарвали "по добри" пари, и ако си редовен някакви бонуси имали :shock:8)
 
От: Колко процента се режат от заплатата за осигуровки и данъци?

Пич, ти още не си почнал и вече си правиш сметката колко пари ще вземеш на края на месеца. След темата за Mc Donalds не вярвах, че ще прочета нещо по-трагично във форум за предприемачи. Банко, като гледам май само името му остана "предприемач"........ вземете да санитаризирате малко.
 
Re: От: Колко процента се режат от заплатата за осигуровки и данъци?

Пич, ти още не си почнал и вече си правиш сметката колко пари ще вземеш на края на месеца. След темата за Mc Donalds не вярвах, че ще прочета нещо по-трагично във форум за предприемачи. Банко, като гледам май само името му остана "предприемач"........ вземете да санитаризирате малко.

Я дай линк към McDonalds, че нещо не се справям с намирането и, пък не е излишен малко обеден смях :)
 
От: Re: От: Колко процента се режат от заплатата за осигуровки и данъци?

Я дай линк към McDonalds, че нещо не се справям с намирането и, пък не е излишен малко обеден смях :)

То си е за реване темата, по-добре да не я четеш.
 
Re: От: Колко процента се режат от заплатата за осигуровки и данъци?

Банко, като гледам май само името му остана "предприемач"........ вземете да санитаризирате малко.

@s1yf0x, все се почва от някъде. Аз бях барман, който при ревизии всеки месец го зануляваха до към една учителска заплата. После бях малко колцентър, абе почва се трудно, ако говорим за почване. Щях да се обеся в банята у нас, ако темата беше за социално паразитиране. :)

Но апела на @s1yf0x е правилен, продавайте труда си по-добре. Дано не става за някакви IT професия, защото мисля, че са те преметнали. Не знам и опита ти, но сумата не е сериозна, следователно има голяма вероятност и фирмата да е такава. ;)
 
Re: От: Re: От: Колко процента се режат от заплатата за осигуровки и данъци?

То си е за реване темата, по-добре да не я четеш.

Абе коя е таз тема? Нещо съм проспал или съм се замотал около други по-сериозни. :)
 

Горе