Колко слайда според вас за нужни за една презентация?

Колко слайда слагате в презентациите си?

  • 5

    Votes: 1 2.8%
  • между 5-10

    Votes: 19 52.8%
  • между 11-15

    Votes: 10 27.8%
  • между 16-20

    Votes: 3 8.3%
  • между 21-30

    Votes: 0 0.0%
  • над 31

    Votes: 3 8.3%

  • Общо гласове
    36
От: Колко слайда според вас за нужни за една презентация?

Ако знаех тази полезна информация /която естествено никой не споменава в уни./ щях да съм по доволен. Те ни карат да правим презентации и ние като кон с капаци правим. Записвам се за темата.
 
Не знам дали се преподава това в някое уни или не, но от моя опит мога да кажа, че една презентация, за да се приеме добре, тя трябва да е в стила на това, което се изнася и в стила на автора и. Не можете да сте с светна презентация пред IT специалисти, които искат да чуят новите неща при въртуализацията на сървърите. Но пък можете да сте със шеговита и умерено цветничка пред IT-та, които са повече маркетинг, отколкото техникъл. И за да видите за какво си дрънкам, може да видите този линк:

http://blog.hubspot.com/marketing/inspiring-slideshare-presentations-for-marketers-list

Адски много стилове и всичките са увлекателни и уникални по свое му. :) А да, и за да не пропусна - аудиторията определено е важна. Не можете с една презентация да обходите както потенциални клиенти, така и със същата - вашите партньори. ;) Различни неща искат да чуят, което е най-малкото. ;)
 
От: Колко слайда според вас за нужни за една презентация?

Леле, двама са гласували за късометражен филм! :lol:
 
От: Колко слайда според вас за нужни за една презентация?

Ето 3 презентации по темата от мен :)

8 tips on presentations
Body language presentation mistakes
Most common presentation mistakes

СВАЛИ ОТТУК

Надявам се ще са ви полезни

*парола: predpriemach*
 
От: Колко слайда според вас за нужни за една презентация?

Мен ме учиха на правилото на седмиците т.е. 7 слайда с по 7 реда с по 7 думи
 
Re: От: Колко слайда според вас за нужни за една презентация?

Мен ме учиха на правилото на седмиците т.е. 7 слайда с по 7 реда с по 7 думи

И аз съм голям фен на кратките презентации. Не съм имал презентация над 30 слайда. Само една имам с 54. Чак се чудя на някои с по 100 слайда. Няма как това да е нещо кой знае колко ефективно. Многото информация е нож с две остриета, а все пак това е презентация, не курс. В курс може да се разстелиш и което е по-важното - да оставиш слушателите да възприемат и осмислят информацията, за да поемат още. Нещо, което при над 100 слайда и 45 мин. (в повечето случаи, защото след тях се разсейват) се случва трудно. Това е горе долу по половин минута на слайд, което е доста тегаво. И бързането не е ОК.

Сега имам за един ивент презентация и е точно 25 слайда, което е по 2 мин. на слайд и реално е идеалното време. Според мен. Важно е темпото на преподаване на материята и как точно се движите.

@nikolaydelchev, мерси брат. :)
 
От: Колко слайда според вас за нужни за една презентация?

Ако знаех тази полезна информация /която естествено никой не споменава в уни./ щях да съм по доволен. Те ни карат да правим презентации и ние като кон с капаци правим. Записвам се за темата.

Явно зависи много от това на какви хора попадаш мен още в училище ме учиха на това ама попаднах на една даскалка перфекционист от всякъде и много ми помогна. Ходих на някакво ученическо състезание се сещам в Монтана в категория презентации и там също доста помогна за това да се науча как се прави и представя презентация.

Общо взето идеята на презентацията е да съдържа някакви подсказки, за презентиращия, относно темата за да не забрави някой важен аспект + схеми, картинки и т.н. Голямата грешка, която вижах в съучениците си и сега и колеги в университета е, че набиват всичко което трябва да се каже в слайдовете и после четат. Съответно тези хора после стават учители или представят идеи някъде пред публика със същите скапани "презентации". Обаче той и университета ги произвежда такива, защото за мен не може да има задание за презентация и после да не искат да се прави защита на тази презентация, това кара хората да слагат повече текст от колкото е нужно, че иначе професора вика "Ти материала не си прочел, презентация правиш!".

Даже се замислям да пусна серия видеа за изработката на презентации, защитата и грешките които се правят като цяло, лошото е че нямам подходяща техника и място на което да го заснема в момента.
В 21 век при положение, че всичко е пазар не може да не можеш да се презентираш най-малкото себе си пред евентуален работодател примерно.
 
От: Колко слайда според вас за нужни за една презентация?

Направо се агресирам като видя дълга презентация и то с много текст! :evil:
По време на магистратурата имаше няколко такива и лошото е, че никой от доцентите или асистентите не направи забележка за ферманите. Имаше ли цветничко - всичко е ОК. За какво ми е презентиращият като ще ми каже съвсем същото, което го пише на слайда?! Най-много две-три изречения отгоре. А аудиторията ти да се забие да чете текст, вместо да те слуша, обезсмисля цялата презентация.
 
От: Колко слайда според вас за нужни за една презентация?

От моят опит бих казал че парво зависи пред кой се представя и за какво!
По принцип аз правя кратки презентации до 10 злайда, малко текст и повече Clip art.
Структурата на презентацията зависи от аудиторията.

1) Лого ,
Value proposition
2)Проблема
3) разрешение на проблема
4)Market
5) Продук,услуга
6)BUSINESS MODEL
7)TARGET
8)COMPETITION
9)COMPETITIVE ADVANTAGES
10)TEAM
11)TRACTION
12)RAISING,MPV
 
Последно редактирано:

Горе