От: Конгрес за онлайн търговия в България
Е, тей де.
Печеленето от „know-how“, както и „how-to“ за разковничетата.
В математиката дават задачата, условието, имаш формули или базови функции, решаваш. Ползваш или създаваш, или избираш алгоритъмът, под който ще тръгнеш, „поднесен“ през уроци през годините, а учителят НЕ ти дава крайното число (решението) на тепсия. От друга страна пък си е „безплатно“ средното, от друга страна пък рядко могат да се използват тези знания за „печелене“, освен ако не се надграждат, надграждат и т.н., единици пък са медалистите и шампионите.
Масово някой „с фуния“ трябва да „снесе“ какво трябва, не трябва, може, не може. „We-know-how“. А това пък от друга стана са и седмици, месеци, дори години СПЕСТЕН труд в достигане до съответните изводи, статистики и пр., ако човек сам тръгне по дългия път. Т.е. налято с фуния, дадени кинти, но спестни ценни месеци и години. И още толкова, ако случайно се е тръгнало в „погрешен“ път или завой. Да, казват кои са монополистите, кои да се ползват, постоянни реферирания към купища познати лица от SEO конференции и др., и т.н., което е и нормално. Вече човек си преценява дали да се довери или не. Също като при рекламата, преценява дали ще си купи даденият продукт или не, и ще купи от НЕрекламирания чаркалак на по-ниска донякъде цена със съизмерими качества и х-ки.
Друг е въпросът до колко поднесеният материал е Up-to-Date или не, или представен под „нови думи“ стар материал от 2011-2012г. с нови цифри, заобиколни/сродни/синонимни думи и др. техники, и похвати. Който е ходил и е писал в тея тефтери, може би ще поназнайва повече (и пак друг е въпросът до колко от поднесената информация я РАЗБИРА, разшифрова/разкодира и ще му е от полза; или до дни ще я е забравил).
Тъкмо се сещам за 1000-та сайта, блога, теми в X форуми и пр. за „Как да изкараме X милиона през Y платформа за Z време?“ и отдолу с 42148219 референции, отзиви, коментари (кои fake, кои не), сертификати, грамоти и пр. Всъщност може да са над 100k дори. „Купи“ си за $20/$150/$500 и почвай „схемата“. Файда. Едно и също, една и съща повтаряемост (под една или друга форма).
Тук надявам се, че не е ставало въпрос за подобно нещо.