Конкурс за лого - готварски сайт

От: Конкурс за лого - готварски сайт

Буквално, имам и друга идея ... дано успея да я разработя

gotvar.png
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Още една вариация от мен, ще добавя и малко други продукти когато имам време, че сега е само вегетарианско;)


14d8186d3f75f5c0a1df08aeabf84f6b.jpeg
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Няма да се справя в срока, затова ще обясня идеята. Освен очевидното, готварската шапка и буквара, реших, че трябва да има нещо асоциативно и за жената, която се грижи за уюта. Затова просто добавих към идеята за цялостното брандиране и точки... това със сигурност ще даде допълнителна идентичност на сайта визитките и въобще където се сетите да брандирате (нещо като карето на бърбъри, но това ще са точките на ГОТВАР :) ) Иначе опростих максимално графичния знак и типографията, защото смятам, че така ще може по лесно да се играе в различните ситуации с логото.

gotvar5-pre.png
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Обмисляме и видеа след време.

Лека корекция, като бележката в предишния вариант е заменена с книжка. Добавен е play символ. Може и без 'отражението' на логото, както е по-долу. Във фавиконката не съм включила play бутончето, тъй като в адрес бара ще е едва забележимо.

wall.png
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Всичките идеи до тук са великолепни, както и изпълнението им! Много ви благодаря, наистина не очаквах толкова добри предложения, определено ме затруднявате да реша кое е най-доброто. :-o
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Ако мислиш, че даден вариант може да се подобри, или има нужа от коментар, сподели, смятам, че може да извлечеш още повече от самия конкурс, а и е полезно за всички.
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Идеята на tripledeuce е много впечатляваща като концепция, но текстът не е оформен добре. За другите нямам забележки - страхотни и като идея и като изпълнение.
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Вчера вечерта нахвърлих последното ми предложение. Понеже предното е малко по-"сухо", реших да направя нещо по-разчупено. Покрай предложението на stoineff се замислих, за възможността за брандиране на логото и доразвих нещата в тази посока.

Новото лого е по-разчупено и освободено, в зелен цвят, напомнящ за пресни подправки - босилек, мента/гюзум, магданоз. Към него върви и таглайн - учи и готви, като &-то се предвръща в основен брандинг елемент. За да няма сърдити ще вмъкна, че рисуваните картинки на продукти са готови и са ползвани като примерни.

f092e3032138314a.jpg


Както казах амперсандът е основен брандинг елемент и може да се използва за интересни материали, като например тези две gif-чета:

96f175ad9d4e5ff0.gif
4825af6017c75578.gif
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Последно предложение от мен в неутрални цветове, максимално изчистено, в него залагам на ръкописния шрифт като от буквар, който излъчва и финес, графичния знак или по-скоро знаци са директни без много фантазия, не съм използвал готови графични елементи, всичко е собственоръчно рисувано, без тигана и шрифта разбира се ;)

Успех на всички и нека най-доброто предложение победи!

27f8084c07a3e2e6fbdc0890774565ed.jpeg
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Малко модификация на моето предложение. Махнах ретростила, който не се хареса, но все пак запазих идеята. Накрая съм оставил 2 шрифтв случай, че не се хареса главния.

RwrLE5c.png
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Здравейте, и аз да се отчета с едно предложение, тъй като конкурса определено е добре направен и има доста силна конкуренция! Поздравления, за което на организаторът и на колегите участници.
Предложението ми, както се вижда, представлява книга (буквар) и готварска шапка, като това обхваща изцяло и наименованието, и идеята на сайта. Разбира се предложението ми може да бъде променяно цветово и концепционално, според предпочитанията на клиента.
vfxfifS.png
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Не мога да не коментирам хубавите предложения от всички участници! :) Радват много! Браво!
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Дойде финалната дата. Искрено благодаря на всички включили се, наистина не очаквах толкова креативни и професионални предложения! Поради тази причина решението не беше лесно, но все пак избрахме Websolut за победител. Аргументация - освен креативната идея неговото лого вдъхва усещане за изисканост и прецизност, сигурен съм, че ще придаде по-професионален вид на целия сайт. Отново искам да благодаря на всички, положили усилия за да направят тези страхотни предложения. :)
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Благодаря за избора и успех на сайта, конкуренцията е голяма, но ако предложите нещо качествено и по-различно няма начин да не успеете, много работа ви чака обаче;)
Очаквам да ми пишете на кое точно от моите предложения сте се спрели.
Успех!
Мерси колеги и :beer:
 

Горе