Конкурс за лого на магазин за обувки.

От: Конкурс за лого на магазин за обувки.

В последно време гледам, че доста дизайнери променят една щриха на даден шрифт и го постват.
Ще имате успех при създаването на нови шрифтове, няма спор.

Определено е така, но бюджетът на конкурса не предполага, че дизайнерите които се включват в него непременно имат калиграфски умения. Да не говорим колко сложно е създаването на уникален шрифт и колко време отнема, дори да са само 6 букви. Обаче съм съгласен, че единствено един подбор на подходящ шрифт не минава за лого дизайн.
 
От: Конкурс за лого на магазин за обувки.

Два дни до края на конкурса. Няма да има удължаване на срока.

Успех на всички!
 
От: Конкурс за лого на магазин за обувки.

Още едно предложение от мен
YGT1XKO.jpg

vug1n60.jpg

bcEWjzI.jpg

XT6Yykt.jpg
 
От: Конкурс за лого на магазин за обувки.

И още едно предложение и от мен



attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

 

Прикачени файлове

  • brando4.jpg
    brando4.jpg
    83.7 KB · Преглеждания: 6
  • brando5.jpg
    brando5.jpg
    55.5 KB · Преглеждания: 129
  • brando6.jpg
    brando6.jpg
    67.9 KB · Преглеждания: 130
  • brando7.jpg
    brando7.jpg
    100.8 KB · Преглеждания: 130
  • brando8.jpg
    brando8.jpg
    43.8 KB · Преглеждания: 133
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на магазин за обувки.

След поста на @Saphire (за втори път след неин пост :) ) се замислих за значението на името и връзката му с целевите аудитории.
БРАНД - изисканост, скъп, красив, марков, изящен, моден + ОБУВКИ - женствени, аксесоари, фини - това са нещата, които логото трябва да показва. Имах малко повече свободно време днес и реших да се заема да направя type лого от начало (скица) до край (вектор). Показал съм част от етапите през, които преминах.

Колкото до логото - нежен сансерифен шрифт с изразителни форми. Да, изглежда като модно лого, но му липсваше нещо, елемент - корона. Основните клиенти на магазина ще са жени. (Моля да не се засяга женската половина от форума, просто лично виждане) Те купуват обувки, за да могат завършат своята визия, за да привлекат внимание и да привличат внимание - като кралици.


015bfab0822cf447.jpg


Показах логото тестово на близки и приятели и получих отговори, че о-то с корона напомня на логото на PANDORA. Макар и формите и стила на шрифта да са различни, хората все пак правят тази връзка. Затова оставих и вариант без коронката, тук вече contest holder-а ще реши.
 
От: Конкурс за лого на магазин за обувки.

Допълнение към предходното предложение, то е по-изчистено и просто символизира обувка, модерна спортна, в днешно време всичко се съчетава дори сако с маратонки, докато тук включвам и други обуЩа:), леко стилизирани, целта е да изглеждат подредени като на витрина примерно, но гледам, че дамската се е получила доминантна или пък другите са стъпили върху нея, въпрос на интерпретация, целта е някаква заигравка;), може би трябваше да е една идея по-голяма за да се получи пространствено


9d8870869a2b878c8153b12c46478a4a.jpeg
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на магазин за обувки.

Тъй като остават 10 минути до финала на конкурса искам да ги използвам да изразя благодарността на всички дизайнери, които се потрудиха и стараха в конкурса. Точно в 16:00 ч. ще обявя победителя от конкурса в следващ пост.

Цитирал съм по хронологичен ред всички логота, които ни харесаха на мен и моя екип, като ще се опитам да вмъкна по няколко думи за всяко едно от тях. А тези, които не съм споменал по един или друг начин не са се смествали в бъдещата визия на магазина. Въпреки всичко всеки заслужава похвали.
--------------------------------


Това лого е интересно, но има някои въпросителни относно последната буква.
Супер се радвам, че лого конкурсите в "Предприемач" са на такова ниво. Аз лично участвам от доста време във всякакви. Ето моята визия за бранада:

brando2.png

Много хубаво лого, със стил. Благодаря.


Направихме проучване от над 20 човека и недвусмислено изказаха мнение, че на пръв поглед, без замисляне разчетоха думата Brando.
Второто ми предложение:

brando2-1.png

Това лого също много ни хареса. Благодаря за доброто предложение.

Първо типографско предложение от мен
Kptt0sb.jpg

zYX3KKD.jpg

1rMp9Pi.jpg

brteYj2.jpg


И третото лого на stoineff е за аплодисменти.


Много благодаря на ZENITH за труда, който е положил. Дизайнер за пример. Работили сме много добре с него. За отбелязване е и проучването което си направил.
След поста на @Saphire (за втори път след неин пост :) ) се замислих за значението на името и връзката му с целевите аудитории.
БРАНД - изисканост, скъп, красив, марков, изящен, моден + ОБУВКИ - женствени, аксесоари, фини - това са нещата, които логото трябва да показва. Имах малко повече свободно време днес и реших да се заема да направя type лого от начало (скица) до край (вектор). Показал съм част от етапите през, които преминах.

Колкото до логото - нежен сансерифен шрифт с изразителни форми. Да, изглежда като модно лого, но му липсваше нещо, елемент - корона. Основните клиенти на магазина ще са жени. (Моля да не се засяга женската половина от форума, просто лично виждане) Те купуват обувки, за да могат завършат своята визия, за да привлекат внимание и да привличат внимание - като кралици.


015bfab0822cf447.jpg


Показах логото тестово на близки и приятели и получих отговори, че о-то с корона напомня на логото на PANDORA. Макар и формите и стила на шрифта да са различни, хората все пак правят тази връзка. Затова оставих и вариант без коронката, тук вече contest holder-а ще реши.

Също много силно лого. Благодаря!
 
От: Конкурс за лого на магазин за обувки.

Единодушно от нашия екип и почти единодушно от нашето проучване, избрахме това лого за победител в конкурса. :)

Честито на stoineff! А на всички участници едно голямо благодаря! :)


Второто ми предложение:

brando2-1.png
 
От: Конкурс за лого на магазин за обувки.

Благодаря! Много се радвам, че спечелих конкурса - Смятам, че беше много силен и дизайнерите хвърлиха бая труд, затова имаше и много качествени проекти на колегите.
 
От: Конкурс за лого на магазин за обувки.

Конкурса свърши, иначе, след като видях, че от Брандо харесват босите крака, определено мога да кажа, че логото на Weblion е най-доброто до тук!
 
От: Конкурс за лого на магазин за обувки.

Ами ако не влизам всеки ден? Някак си не ми се струва справедливо да обявявате крайната дата на конкурса на деня - все пак всички се ценят времето и според мен объркването на @ Weblion не е по нейна вина.... Но, това е лично мое мнение. Логото на @stoineff е много добро, така че да му е честита победата.
 

Горе