Конкурс за лого на олайн магазин за обувки

От: Конкурс за лого на олайн магазин за обувки

5noto.png
 
От: Конкурс за лого на олайн магазин за обувки

petnoto n.jpg и пак нещо от мен ;)
 
От: Конкурс за лого на олайн магазин за обувки

- трудно се разчита. То като цяло, в началото, клиентите ни ни припознаваха, като Snoto.net - Сното

5-цата, прилича на S допада ми дясната част - с рамкирането

Много идейно, но също ме притеснява дали ще се чете.

Предполагам за да се избегне всякакво грешно припознаване - може да е съчетание от 5noto.net - и до него, около него, върху него - ПЕТНОТО.
 
От: Конкурс за лого на олайн магазин за обувки

Видях проблем с четимостта на 5-цата, понеже имаше проблем с дебелината на горната арка. Сега дебелината на цифрата е еднаква от всички страни. Друг момент е колко голям да е отвора на 5-цата, затова направих 2 варианта. Понеже автора имаше притеснения относно четимостта добавих и адреса на магазина отдолу, за да сме сигурни, че потребителите ще го разберат правилно. Добавих и друга вариация на петно за 3тото ми предложение.

f1b819675e88b05a.jpg
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на олайн магазин за обувки

Да се включа и аз в надпреварата
UcjAe1w.jpg

R6oEah4.jpg

k07aFwn.jpg

INrmmiU.jpg

mycfhJH.jpg
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на олайн магазин за обувки

Трудничко ще бъде с разчитането - обикновено хората са свикнали да възприемат текста в дадено лого на латиница. Затова в предложението по-долу съм вмъкнала сричката "пет" над цифрата, за да не се чете като 5хото (с латинско произношение).

5noto_test.png
 
От: Конкурс за лого на олайн магазин за обувки

Хрумна ми нещо интересно и го нахвърлях набързо като идея, това по-скоро трябва да бъдат две концепции, но го направих две в едно:)

4e1772ed338152bb2a0db3fd8a43ae5b.jpeg
 
От: Конкурс за лого на олайн магазин за обувки

Колеги,
Давам ви един безплатен съвет:
Честно казано много първосигнално е петно да се свързва с петно, нанесено от човек... с други думи - това е синтетика, а най-удобни и хубави са обувките от естествени материали...всички обичаме такива. Ето един пример:
С "п" започва "петел", затова за петица може да се сложат шарки на петел - така ще се прави лесна асоциация. После могат да се сложат тигрови шарки, обикновени букви - възможностите са неограничени. За жалост още се уча и не мога да го реализирам, но тук има много професионалисти, които ще успеят ако идеята им харесва.

Дано съм ви помогнал! :wink:
 
От: Конкурс за лого на олайн магазин за обувки

Понякога като се тръгне в една посока е трудно да се избяга от нея, затова и много конкурси се правят закрити за да не могат участниците да се зомбират един друг, но пък закритите си имат други недостатъци, не може да се развихри надграждането на една добра идея примерно.

В горната ми концепция аз се опитах да заместя петицата с ръка, пет пръста, не съм сигурен обаче дали ще се асоциира с пет или просто с отпечатък на ръка, затова оставих петицата за всеки случай.

Самата идея магазин за дамски обувки да се казва петното е достатъчно ексцентрична и нестандартна и е доста трудно да се измисли подходящо лого, хем достатъчни ексцентрично, хем нестандартно и разбираемо, разбира се бюджета също оказва влияние предполагам.
Сори за отклонението.

Крос интересна идея, но какви шарки има петела?
Може би петльова опашка, гребен, но ще отидем в съвсем други посоки асоциации, аз например се сещам и за кокошки, квачки:), сори ама такава ми е асоциацията с петел, за тигрови шарки не е ли демоде малко за дамски обувки....
 
Последно редактирано:
От: От: Конкурс за лого на олайн магазин за обувки

Понякога като се тръгне в една посока е трудно да се избяга от нея, затова и много конкурси се правят закрити за да не могат участниците да се зомбират един друг, но пък закритите си имат други недостатъци, не може да се развихри надграждането на една добра идея примерно.

В горната ми концепция аз се опитах да заместя петицата с ръка, пет пръста, не съм сигурен обаче дали ще се асоцира с пет или просто с отпечатък на ръка, затова оставих петицата за всеки случай.

Самата идея магазин за дамски обувки да се казва петното е достатъчно ексентрична и нестандартна и е доста трудно да се измисли подходящо лого, хем достатъчни ексцентрично, хем нестандартно, разбира се бюджета също оказва влияние предполагам.
Сори за отклонението.

Крос интерсна идея, но какви шарки има петела?
Може би петльова опашка, гребен, но ще отидем в съвсем други посоки асоциации, аз например се сещам и за кокошки, квачки:), сори ама такава ми е асоцияцията с петел, за тигрови шарки не е ли демоде малко за дамски обувки....

С тигровите шарки е само идея и посока за мислене... може да е всякакво животно, ограничения няма. Трябва да излъчва женственост, сила, красота... петелът е само за последните две, но има още много грациозни животни, които могат да се използват. А иначе петелът има много по-различна и по-голяма опашка от кокошките - на кокошките е изострена и прибрана, а на петела е бурна, дълга, красива, забележима....може да се направи, за да се разпознава.

ето едно нещо за демодето: http://cdn.fashion.bg/img10/leopardova-sharka-b1.jpg
Тоест, всяко нещо може да се превърне в модерно - никой не е казал да се направи кич от опашки и петна, просто да има символ и загадка, може и да се прави по-лесно от гореизброените проекти.

спирам, че взех да ставам досаден даскал :lol:
 

Горе