Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

Статус
Not open for further replies.

ktomov

Premium
Рейтинг - 100%
12   0   0
Началото е едно - 50 лева. След промените в сайта, а и липсата на свястно лого/идентичност на сайта, ми хрумна "блестящата" идея, че е нужно нещо да се направи за да се открояваме.

Встъпителна реч - Форума ми даде прекалено много, повече от колкото можех да си представя, за това и се чувствам задължен, а и ще ми бъде приятно да му помогна, както ВИЕ потребители му го направихте през тези две години. Нещо което ще отличава форума си заслужава парите, а и преди 2 години за наградата се блъсках 5 дни, сега го правя 1 час ...

Увод - за две години, форума, а и потребителите в него ми дадохте повече от колкото мога да си пожелая дори.

Резултат - с позволението на администрацията, реших да обявя конкурс за лого на сайта.

Условия:
1. Прозрачен бекграунд.
2. В две гами цветове (в прозрачен бекграунд) - едно лого подходящо за тъмен бекграунд, едно за светъл - знае ли човек, какви темплейти ще се ползват.

Конкурса почва от днес - 05.11.11 и ще продължи до 11.11.11. Който има желание да представи творбите си в темата. Тематиката я знаете - останалото е на база вашата фантазия.

След като се достигне горната граница, а именно 12.11.11 (според форумния часовник) - тази тема ще бъде заключена, а предложенията ще бъдат публикувани под формата на анкета, в която всеки един от вас (нас) ще гласува за лого на форума. След 7 (седем) дни от публикуването на анкетата ще се обяви победител - логото събрало най-много гласове.
Аз ще се разплатя с него, той ще предостави материалите под формата на изрязано в размер подходящ за темата лого, както и psd работния файл.

Това е идея, която цели просто да провокира въображението ви, а и желанието ви за изкарване на пари. Тук сме за това.

П.П. Запазвам си правото, освен обявената награда (за печелившия) да дам и допълнителна такава на логото което на мен най-много ми допадне, ако се случи да има такова (а и ако е различно от избраното от всички).

Успех! :)

Добавка: Няма да коментирам каквото и да е било в темата - възнаграждение, период, условия, предложените лога - целта ми е всичко да бъде безпристрастно - харесвате - то е!. Ако някой има проблеми с нещо от написаното по-горе да ми пише ЛС.
А и ако случайно се случи да има под 5 предложения от различни форумни потребители, считайте конкурса за невалиден. Ако толкова се притеснявате, а и не ви се прави нещо, само заради идеята - мога да дам повече, стига продукта да е качествен.

Казах! :)
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

predpriemach2.jpg

а с колко лога може да се участва?
 
Няма ограничения :) Все пак, няма да е лошо да се концентрирате върху една идея и качественото и изпипване, вместо да се бълват картинки през 20 минути :)
 
От: Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

Ето моето първо предложение. Пък ако ми дойде пак ще "изхвърля" нещо :)))
%u00252525D0%25259F%2525D1%252580%2525D0%2525B5%2525D0%2525B4%2525D0%2525BF%2525D1%252580%2525D0.png
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

predpriemach-com.png
 
От: Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

Тва последното е добро баси.
 
Благодаря на всички, които се включиха, да видим какво ще се случи през следващите дни. Очаквах по-голям интерес, но явно почивните дни възпрепятстват други кандидати :Д

Ноке, ти няма ли да се включиш бе? :)
 
От: Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

@signboard - браво, много яко лого. Не знам дали ще спечелиш парите, обаче от мен имаш реп :)
 
От: Re: Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

Ноке, ти няма ли да се включиш бе? :)
Мина ми през акъла ама това там ми харесва и едва ли ще извадя нещо по-подходящо.
Идеален шрифт, точно подбран цвят (само гледайте това жълто-оранжавото как седи на фона), невероятно пасваща фигурка.
 
От: Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

Ще се включим има време : ) Тук конкуренцията ще е страшна : )
 
От: Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

Браво за последното лого. Искам да направя предложение - нека главите да са 2 и чертичките на М-то да символизират рькостискане. Вярно е, че сме единаци, но тук си помагаме и правим сделки. Щях да го правя аз, но това лого се доближава максимално до идеята ми. Пробвай да видим (ако нямаш нищо против, де :)).
 
Както писах в първото мнение си запазвам правото да дам втора награда на логото което на мен най-много ми допадне, ако то не е избрано за победител.
Предвид горните 3 предложения и проявеното качество, ще ме затрудните и с това :)

Смятам, че темата е полезна за всички с дизайнерски умения тук:
1. Един ще бъде с награда и престиж - неговото произведение ще се вижда от всички, а посетителите на форума не са никак малко.
2. Други ще имат пък възможността да се съревновават за първото място

Само да вметна на бързо - мисля анкетата да бъде публична, т.е. да се вижда кой за какво е гласувал, за да не се получи както с други конкурси преди време. "Ама този до вчера беше след мен, днес има с Х вота повече, тука има измама".

Поздравления още веднъж за проявената креативност на участниците!
 
От: Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

Поздравления за иницитивата, вече има добри предложения, а е още само началото, има няколко човека които са ми направили впечаление с предишни изработки на лого и очаквам да се включат. А анкетата може да публична, аз лично нямам против, ако някой ме пита защо точно за това съм гласувал с удоволствие ще му обесня. Също според мен е хубаво да има минимум от колко е време е регистрацията, че да може да се гласува, да не стана така че да има бум на регистрациите само за гласуване...
 
А и един съвет, че ми се набива в очите това.

Без да подлагам под съмнение качеството и идеята на логото на signboard, наистина е страхотно, но имам лекото чувство, че то предизвиква най-добри реакции, основно заради това, че е поставено в рамката на форума. Иначе казано - добива се ясна представа как би изглеждало то в реална ситуация.

За това и просто като съвет (не е задължение), останалите може да направите същото като представяте вашите предложения.
 
От: Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

Точно така, слагайте логата на фона на форума, така се вижда реално как би изглеждало логото.

Ето вариант с двама предприемачи:

predpriemach-com1.png
 
От: От: Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

Точно така, слагайте логата на фона на форума, така се вижда реално как би изглеждало логото.

Ето вариант с двама предприемачи:

predpriemach-com1.png
Едва ли ще има по-хубаво от това.
 
От: Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

Не знам дали има смисъл да публикувам "творенията " си като гледам какви хубави предложения е направил signboard ,но все пак да пробвам и аз :)

vsaita.png logoto.png

Успех на всички !
 
От: От: Конкурс за лого на сайта в който четете - predpriemach.com

Точно така, слагайте логата на фона на форума, така се вижда реално как би изглеждало логото.

Ето вариант с двама предприемачи:

predpriemach-com1.png
Аз не съм веща в изработката на лога и банери, за това ще дам мнение като потребител, мисля, че за сега това лого е най-добро, според мен по два критерия - първо цветовете са сходни с тези на сайта и второ буквата "М" символизира бизнес отношенията създадени чрез сайта, успех на всички участници в конкурса :)
 
Хубаво е, че се изказват мнения, които я вдигат, та се намалява възможността да бъде пропусната от някой дизайнер, ама пък - темата е за предложения :)
Обсъждането на самите предложения може да стане по време на анкетата - "гласувах за ... защото ми хареса ...".

Пък ако трябва да бъда честен, за мен най-привлекателно е логото на stoineff и ще бъде доста добро за ПР агенция (подобието на кламер в което се, чете ПР и стрелка на горе, просто изкърти като идея), а да и това @ ми се струва, че загрозява нещата.

Та да не прибързваме със заключенията дали ще има по-добро или не. Нарочно в условията сложих 1 седмица за предложения, защото има доста колеги правещи качествени разработки, но нямат време да посещават форума ежедневно.

Много бих се зарадвал ако видя предложение от zealot и още двама-трима потребители :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе