Край Бургас гърми като на фронта

От: Край Бургас гърми като на фронта

Да , проблема е ,че се е случило близо до потолъчката , а от там пътища много.
 
От: Край Бургас гърми като на фронта

Ти пък, това да не са домати и краставици, че да знае кое къде е ...
Ееее, човек да не сложи по-така заглавие. По-журналистическо и по-жълто така... :( Програмисти такива! :D Всичко трябва да е точно. :confused:
Иначе критиката е правилна, признавам си. От моята земна точка всичко след Заарата е Бургас. Отдавна не съм пътувал по тези краища и си мислех, че Петолъчката е не по-далеко от 30-ина км от Бургас.


Да , проблема е ,че се е случило близо до потолъчката , а от там пътища много.
8be0ae9096d8d035dc94771338de6e1e_552x347.jpg

Първото видео е на един местен човек, офроудист.
А ето още едно видео, добре се виждат взривовете:
http://www.vesti.bg/multimedia/videos/netinfo/1avzriv1.mp4
 
Последно редактирано:
От: От: Край Бургас гърми като на фронта

На горе-доле еднакво разстояние е от Сливен, Ямбол, и Карнобат.
Затуй има регионален спор кой да обере позитивите от евентуален туристически интерес...

Събрале са се около репортерката и подават пачки - да каже а Сливен, а Ямбол,... Карнобатлии са бедни и само подсмръчат отстарни засега.
Сега гледах г мапса и Петолъчката разделя Сливен и ямболч май е Ямболско :)
 
От: Край Бургас гърми като на фронта

Безпилотния самолет, който оглеждал базата, паднал. От вятъра!!!

Добре, че не се налага да атакуваме Одрин...
 
От: Край Бургас гърми като на фронта

няма такъв смях,
първият безпилотен самолет е паднал.. от силният вятър :D

аз не знам и защо го наричат безпилотен
като го видите е пределно ясно, че е такъв..
ето го:

60970069.jpg


Аз на това казвам БЕЗПИЛОТЕН

MQ-1_Predator_P1230014.jpg


този който са ползвали са го взели от СУ :lol: сега от МО ще им го плащат :lol: не че е скъп :p

и това не е всичко

ето тук може да видите видео от заснетото: http://btvnews.bg/bulgaria/vzriveniyat-sklad-ot-ptichi-pogled.html
"много качествено"...

толкова ли е трудно да купят един хеликоптер за десетина хиляди - ще направи къде-къде по-качествено заснемане, по-отблизо и най-важното - в реално време без никакъв проблем
 
От: Край Бургас гърми като на фронта

@nortrant прав си за безпилотният самолет, а относно хеликоптера... има и то днес цял ден обикаля ( в региона съм ), но явно просто ги е страх да не би да гръмне пак нещо и да свали хеликоптера.... поне аз така си го обяснявам.
 
От: Край Бургас гърми като на фронта

@nortrant прав си за безпилотният самолет, а относно хеликоптера... има и то днес цял ден обикаля ( в региона съм ), но явно просто ги е страх да не би да гръмне пак нещо и да свали хеликоптера.... поне аз така си го обяснявам.

за какъв хеликоптер става на въпрос?
те май вече са отписали тримата ... ще ми пращат някаква играчка да снима от 20 метра... аз имам по-добър от този хахах
 
От: Край Бургас гърми като на фронта

за какъв хеликоптер става на въпрос?
те май вече са отписали тримата ... ще ми пращат някаква играчка да снима от 20 метра... аз имам по-добър от този хахах

Ами на гранична полиция гр. Елхово зачисленият хеликоптер. Той по принцип от време на време си лети, но днес беше доста активен и почти през целият ден летеше и доколкото разбрах причината е заради взривовете, но пак няма как да дам 100% гаранция. Просто отчитам, че имаше необикновена активност и по коментари на познати това подочух :)
 
От: Край Бургас гърми като на фронта

Ами на гранична полиция гр. Елхово зачисленият хеликоптер. Той по принцип от време на време си лети, но днес беше доста активен и почти през целият ден летеше и доколкото разбрах причината е заради взривовете, но пак няма как да дам 100% гаранция. Просто отчитам, че имаше необикновена активност и по коментари на познати това подочух :)

аз нямах превид такъв хеликоптер за няколко милиона и с хора вътре...
един за няколко хилки които и аз всеки може да имам, предава видео във реално време - картина от която се разбира всичко, може да лети дори на 1 метър височина, за маневри да не говорим - и всичко това за някакви си десетина хиляди..

а пък като обикалят с хеликоптер могат да се приближат на височина километър-два и да снимат с малко по-модерна техника - в България има такава, ако МО нямат - можеше да се намери лесно

а не да ми снимат с това самолетче, което май е за игра и забавление
 
От: Край Бургас гърми като на фронта

[video=youtube;WU4zZC7cAgs]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WU4zZC7cAgs[/video]
 
От: Край Бургас гърми като на фронта

Това си е сериозна работа! Напомни ми сега един страшен спомен, че в казармата през 1997 г. когато служих щеше за малко да стане същата работа в складовете за боеприпаси! Точно в основния ни склад където бяха патроните за калашниците, ръчни осколъчно-фугасни гранати, противопехотни мини, противотанкови мини, сняряди за РПГ... всичко това беше в склада, а в близост до него на 20 м. беше химическия склад! Беше една топла юлска вечер след полунощ към 03:15 h започна да излиза дим от склада, а аз бях часови караул в същото време. Че се обадих на постовия от съседния пост понеже той беше по близо до караулното, че той извика началник-караула, и от там на дежурния по поделение, че дойдоха на прибешки и то пък същата вечер беше наряд един много пекан офицер който веднага реагира, и направи така че никой от спящите войници да не усетят какво става ( които не са наряд освен нас караула - общо цялото поделение ) да не разберат нищо! През КТП-то влязоха 2 пожарни без сирени, без никакви аларми, с противогази влязоха и изгасиха пожара. Извадихме късмет защото сме реагирали навреме. Оказа се че се е запалила ел. инсталацията в склада от някакво късо съединение, поне така казаха пожарникарите. През това време всички роти бяха тъмни, всички спяха кротко и не подозираха какво може да стане. Чак на следващия ден разбраха вече при свършен факт, но то нямаше как да се скрие. Че после целия караул писахме обяснения с дежурния офицер по поделение. Е имахме награди, ама си беше страшно нея вечер. Всички от караула се молехме пожара да се потуши и да осъмнем цели. Ако този склад беше гръмнал, не само поделението ще заличи, ами и имаше и село на около 3 км, а да не говорим като гръмне и след това и химическия склад...

Тъмна работа е защо гърмят складове и то точно с боеприпаси. Това са най строго охраняваните обекти, и контрола там е най завишен не само от кражби, но и най вече против пожар - все пак това взривоопасни материали. Мисля че някой дърпа конците от горе. Жалко за пострадалите хора заради изгодата на шепа олигарси. Може и да правят далавери, защото след като нашия набор се уволни, 1 година по късно чух че били изнесени 2 сандъка с патрони за АК-47 Калашников, и 1 сандък с ръчни гранати РГД-5 - това са нападателни гранати ( има разлика между нападателните и учебните гранати, първите са доста по опасни ) и правят доста голяма ударна вълна в радиус! За моя изненада се оказа че е замесен... самия командир на поделението, а аз имах много хубаво мнение за него като характер и отзивчивост. През ума ми не е минавало че точно той ще направи подобно нещо. Не са го осъдили, а само уволнен дисциплинарно и е забегнал в чужбина.

Не знам колко хора са били войници в казармата от този форум, но мисля че тези които са служили те знаят за какво става въпрос, по отношение на охраняване на такива обекти!
 
От: Край Бургас гърми като на фронта



Задунайски Колониален Посткомунистически Цървул...това де май му казват бизнИсмен:lol:

Не е виновен този който яде баницата, а който му е дава

Набарал е безмозъчни Славяно Мангали да му робуват седем дни в седмица по 12 часа за 350 гроша, защо да не ги клати

Според мен и 350 лева са много, славянското говедо прави чудеса и за далеч по-малко....за следващите Дебили не повече от 200 лева

Ако в родата на някой от загиналите тече поне капка Българска кръв трябва да пръсне черепа на Мутрата като на мръсно и неизлечима болно КУЧЕ:twisted:

PS

Кога ще ви увре АКЪЛА че това не е "държава" това е КОЛОНИЯ нямаща нищо общо с България и Българите.... в КОЛОНИИТЕ работят(робуват) само РОБИТЕ (Склавяните)
 
От: От: Край Бургас гърми като на фронта



Задунайски Колониален Посткомунистически Цървул...това де май му казват бизнИсмен:lol:

Не е виновен този който яде баницата, а който му е дава

Набарал е безмозъчни Славяно Мангали да му робуват седем дни в седмица по 12 часа за 350 гроша, защо да не ги клати

Според мен и 350 лева са много, славянското говедо прави чудеса и за далеч по-малко....за следващите Дебили не повече от 200 лева

Ако в родата на някой от загиналите тече поне капка Българска кръв трябва да пръсне черепа на Мутрата като на мръсно и неизлечима болно КУЧЕ:twisted:

PS

Кога ще ви увре АКЪЛА че това не е "държава" това е КОЛОНИЯ нямаща нищо общо с България и Българите.... в КОЛОНИИТЕ работят(робуват) само РОБИТЕ (Склавяните)

Като го гледам шкембелина доста банички е изял, личи си че преяжда с мръвки, луканки и бахури, особено от бахурите яко се качват килца. Принципно точно такива бизнИсмиЕни ядат предимно такива колбаси от рода на бахурите и други тежки меса, без да осъзнават че са направени от отпадъците на месата, и си мислят че като купят колбас от рода на 30-40 лв. щафетата, той яде деликатес дето не е за простолюдието, а той не осъзнава че яде сбирщайн отпадъчно месо. В развитите бели страни истинските бизнесмени ядат подбрана храна, от рода на морски деликатеси от които не се пълнее, и дори запитват лекари към каква здравословна храна да преминат без да качват килограми, а не като тукашните бизнИсмиЕни. Имаше една стара песен на Милена и се сещам за текста: "Нямал 2 лв. в народната банка... Лъже мръсника преяжда с луканка, парите скрил под дюшека"! Че тоя тюмбелин като го гледам се сещам точно за този текст :lol: Това са баш-бизНисмиЕните на БГ типичен чубанин още като го зърнеш тюфлека му с тюфлек такъв. :lol:
 
От: Край Бургас гърми като на фронта

Интересен часовник, който показва само ден и нощ, без подробности като часове и минути. То всъщност на такъв мафиот не му трябва време, защото такива са извън времето. С тия пари можеш да си купиш цяла лимузина... Сигурно следващия часовник ще е за 500 000 лв. който ще показва само зимата и лятото. Ако беше времето на комунизма, тоя праслак го виждам да е не повече от тракторист и да оре полята - там където му е мястото, а сега такива ни управляват и най лошото е че хората са финансово зависими от от тях, защото тия им плащат заплатите. Шопара му с шопар такъв - 350 лв. заплата при положение че се пази склад не за сирене или брашно, ами склад с боеприпаси! Как са поверили такъв склад с взривоопасни материали на тоя прасчо ми и интересно ? То е ясно от къде има пари тоя свинчо.
 
От: Край Бургас гърми като на фронта

BTV vzrivove Silistra.jpg
Серия взривове в склад за боеприпаси край Силистра
България, 05.06.2012 20:27 ( последна промяна в 06.06.2012 09:52) Видяна: 1169 пъти


Тези са доста по-зле от мен. :D :lol:
 
Последно редактирано:

Горе