Купувам домейн в ниша Самолетни билети..........

tonipenev

New Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Както става ясно от заглавието търся домейн/домейни в ниша самолетни билети:

- не се приемат кирилски домейни
- не се приемат домейни от рода samoletni-bileti.bg (като пример)

Очаквам нещо от рода:
- flight/s
- air tickets
- и подобни....
- (разширение .bg е най приемливо)
- (пиша тук, защото има доста подобни регнати домейни, особено в БГ областта)

Колеги които търсят четири цифрени суми или високи три цифрени, по скоро да не пишат, предлагам да пишем в темата за да бъде полезна некому в бъдеще!

Предварително благодаря за разбирането !

Спорен ден!

Антон
 
От: От: Купувам домейн в ниша Самолетни билети..........

air-tickets.biz - свободен за регистрация ;)

Много добро попадение :) Чудно как е свободно.

Обаче пича май търси за бг-аудитория...щом е споменал като праймъри .бг
Чудя се тогава, защо изобщо търси да е нещо с "flight..ала бала", след като бг-аудиторията тия флай, тикетс и тн баш ги брига

Да не е баш спам, ще изчакам до полунощ с решението му за air-tickets.biz :)
 
От: Купувам домейн в ниша Самолетни билети..........

PRO е за професионалисти...а BIZ за бизнес и бизнесмени. Предполагам правиш разликата
 
От: Купувам домейн в ниша Самолетни билети..........

Благодаря за предложенията колеги,

Това наистина е много добро предложение (poriazov - минимум една бира имаш :) )

Иначе да допълня, засега проекта е замислен изцяло за БГ пазара (поне през първата му година-две), макар че знае ли се какво ще ни хрумне след този период и затова търсех английско звучене......... (+ нотка за по лесна оптимизация, за в бъдеще - макар и да не възприемам че домейна има кой знае каква голяма роля)

Затова, стои дилема дали да не вземем домейн който да налагам като бранд (който да е лесно запомнящ се за БГ аудиторията) но пък се притеснявам за бъдещите ни хрумвания.... Интересно ми е какво мислите Вие (виждам сте сериозни пичове - както някой се изрази по горе :) )

Предварително благодаря за споделените мнения.....

Поздрави и усмивки!
 
От: Купувам домейн в ниша Самолетни билети..........

Е това с билетите е сериозна работа. Не е като да пуснеш сайт за игри където всякакви от рода на igrite., qkiigri. и тн бг-благозвучни съчетания ще имат ефект вурху аудиторията. Ти ще продаваш билети и най-вероятно ще си афилиейт, тогава ти трябва и бранд естествено и най-малкото сериозен домейн. От малкото свободни, poriazov наистина уцели десетката от първия път :)
Вече друг въпрос е например ако можеше да имаш bileti. и подобни. Вече си ограничен в избора и според мен в дългосрочен план енг звученето, тоест домейна на poriazov е по-перспективен, отколкото някое бг-звучене като samoletnitebileti. например. Не забравяй, че започваш проект, а не просто сателитка.
 
От: Купувам домейн в ниша Самолетни билети..........

Ако наистина имаш амбицията.
Гледай да махнеш
1.1 билет с включени летищни такси 80.51 EUR
2.Допълнителни опции (плащане) 8.21 EUR
3. Такса обслужване Какво включва таксата за обслужване? 15.00 EUR
4. Цена на застраховката 9.81 EUR
Цена 113.53 EUR

2. - най голямата простотия 8 евро да плащат клиентите само за превод... гледай да го разкараш това или да го вкараш в билета по някакъв начин да не се вижда, че е най - одръпващото нещо
3. Такса обслужване - също голяма глупост.
4. Застраховката е направи по дефаулт да я няма ако някой я иска да си я слага.
Давам ти пример с високата ти конкуренция в тази ниша която хваща окото заради нискотарифните компании, но виждаш кое отблъсква клиентите....
Надявам се си ми разбрал мисълта :)
Успех :)
 
От: Купувам домейн в ниша Самолетни билети..........

Здравейте отново,

Към madgooglebot: няма да съм афилейт, ще черпим инфо директно от да го наречем провайдър (по разбираемо чрез XML комуникация) - няма да бъде фрейм (като ще разработваме и афилейт програма)


Към gioiello: Мислим доста близко с теб, но всичко зависи от това как, ще бъде информацията и дали ще можем да скрием някой неща (дали пък други трябва да стоят по закон и прочия)

по т.1 - това все още чакаме документацията за да видим, как ще го дисплейнем
по т.2 - плащанията ще бъдат нормалните в БГ (опции на място в офисите ни, по банков път, карти дебитни кредитни) - тук с условието че все още не знаем каква втората документация (а именно за Low coast авиокомпаниите - защото този проблем излиза основно там)
по т.3 - тук мога да ти разкажа какво се случва (към момента Амадеус дават възможност да дисплейваш тази такса или да я криеш в тарифата на билета тоест в т.1, някой избират да я крият и доста клиенти се подвеждат, но реално те плащат същата цена, както при други при които е дисплейната тази такса) (тук е тънък момент, но това също съм го мислил.....)
по т.4 - застраховки (при нормалните авиокомпании съм убеден че билета ти е застраховка, за останалото време на престоя на дадения клиент може да му се направи - но не мисля че ще имаме време да го направим - за Low Coast - не съм убеден те са си отделна губерния) + хотели в чужбина ( те са готови, но ще ги имплементираме след като наложим сайта и услугата - за да си правят хората така наречения - dynamic packaging )

Благодаря за мненията Ви, значат много!

Поздрави и усмивки!

Антон

p.s. Все още търся, нещо подходящо......:)
 
От: Купувам домейн в ниша Самолетни билети..........

samoletni-bileti.biz
Expiration Date: 2013-09-04
Creation Date: 2011-09-05

Перфектен за БГ оптимизация, въпреки че не искаш такъв домейн.
 
От: Купувам домейн в ниша Самолетни билети..........

Защо не вземеш няколко домейна? Да речем за българия някакъв samoletnibileti а за англоговорящите airtickets :)
 
От: Купувам домейн в ниша Самолетни билети..........

..........................
 
Последно редактирано:

Горе