Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...

От: Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...

Тези спортове са само за дисциплина и дърпане. В истинска ситуация никой няма да те чака... Ако наистина искаш да тренираш спорт и да ти послужи при проблеми, тренирай Бокс, Кик Бокс или ММА. Реално това трябва да ти идва отвътре... и естествено да имаш големи то*ки. ;) Ето и пример:
[video=vimeo;40513913]http://vimeo.com/40513913[/video]
 
От: Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...

Е кво си пуснал клип как някакви охрани издевателстват над пияници? Прави впечатление, че използват много удари с лакът, евала, за това трябва винаги да се пази дистанция като спориш разгорещено с някой и ако се приближи да действаш :lol:

Иначе, това дето го написах е от гледна точка на човек, който тренира. В крайна сметка, това как ще се използва някакво би в реална ситуация си зависи от човека, който го тренира. Ето един турски боксьор как раздава улично правосъдие, пълни ми душата :)

[video=youtube;W_5Wm2C70w8]https://www.youtube.com/watch?v=W_5Wm2C70w8[/video]
 
От: Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...

Прощавай, но какво прави айкидо боеца, като някой го хване и го метне на земята?

Ми ако го метнат на земята, ще стане. Но пък ако един айкидо е метнат на земята, то тогава той не е истински айкидо боец!

Всъщност създателят на айкидото, Морихей Уешиба никога не е бил побеждаван. А това говори само по себе си! Историята няма да разказвам, намерете си я сами, но само ще спомена негови изказвания:

"Не гледай в очите противника, иначе твоят ум ще бъде притеглен в неговите очи..."
Морихей Уешиба казва:"Тайната на Айкидо лежи в хармонизирането на самия себе си с движението на света и в това да доведеш себе си до съгласие със самия свят. Този, който е постигнал тайната на Айкидо, има света в самия себе си и може да каже:"Аз съм светът."

"Никога не съм бил побеждаван, колкото и бърза да е била атаката на врага.Но това е било не защото моята техника се е оказвала по-бърза от тази на нападателя. Не е въпрос до скорост в случая. Битката е свършвала още преди да започне."

"Когато някой неприятел се опитва да се бие с мен, света в мен, той трябва да разбие(разруши) хармонията на света. Следователно в мига, в който той вземе решение да се сражава с мен, той е вече победен."

"Айкидо-това е Не-съпротивление. Тъй като е несъпротивяващо се, то е винаги победоносно."

"Няма врагове в Любовта"

"Да побеждаваш"-означава да спечелиш битката в самия себе си, над всяващия раздори ум. То е да изпълниш вложената ти мисия."

"Даже да застанете в гръб към опонента си, това е достатъчно...Аз съм едно със света и нищо повече от това...Няма време и пространство пред Уешиба от Айкидо-единствено светът, такъв какъвто е.Няма врагове за Уешиба от Айкидо."

"Истинско Будо, това значи да бъдеш едно със света, т.е. да бъдеш единен с Центъра на света."

"Истинското Будо е работа за Любовта... Любовта е божество-Пазител на всичко. Нищо не може да съществува без нея...."

"Аз не участвам в компания с хора. С кого тогава да правя компания? С Господ."

"Истинското Будо е Любов към закриляне на всички същества с дух на помирение. "ПОМИРЕНИЕ" означава да позволиш на всеки един да осъществи своята мисия."

"Път" означава да бъдеш едно с Божията Воля."

"Може да се каже, че Айкидо е начин да се отстрани дяволското начало посредством искрената прямота на нашия дух..."

"Аз бих искал разумните и фини по същноста си хора да се вслушат в гласа на Айкидо. Не за да поправят другите, а за да изправят самите себе си - своя собствен ум(начин на мислене). Това е Айкидо."
 
От: Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...

Тези спортове са само за дисциплина и дърпане. В истинска ситуация никой няма да те чака... Ако наистина искаш да тренираш спорт и да ти послужи при проблеми, тренирай Бокс, Кик Бокс или ММА. Реално това трябва да ти идва отвътре... и естествено да имаш големи то*ки. ;) Ето и пример:
[video=vimeo;40513913]http://vimeo.com/40513913[/video]

Ама и ти какъв пример даде... как някакви удрят без противникът им да очаква. Така и баба знае.
 
От: Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...

Странник, може и да не може да стане, ако има някой върху него и го души. Искам да ти кажа, че тоя стил е недоразвит щото няма граплинг част. Признавам, не съм запознат, ама има ли удари с ръце и крака? Само някакви саблени удари с ръце съм виждал да правят. Иначе ще се радвам да ми покажеш как работи айкидо в реална ситуация. Дай някое клипче, явно тренираш или поне се интересуваш :) Будото е отделна работа, да го оставим на страна за момент, тук си говорим за ефективност.
 
От: Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...

Признавам, не съм запознат, ама има ли удари с ръце и крака? Само някакви саблени удари с ръце съм виждал да правят. Иначе ще се радвам да ми покажеш как работи айкидо в реална ситуация.

Айкидото е само за самоотбрана, търси удари в другите бойни изкуства.
 
От: От: Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...

Ама и ти какъв пример даде... как някакви удрят без противникът им да очаква. Така и баба знае.

Така е, но всеки както може. Ако онези не им стояха, а удряха първи можеше и друг да е края. Ако не удариш първи е доста голям шанса после да не станеш. Малко спортове помагат в уличния бой... тъй като няма нищо предвидено там. Ии пак си има изключения. ;) Едно приятелче скоро побърка 3ма охранители, удари по един на двамата и другия го снесе... най-много 70 кг е той и нищо не тренира. За това в такава ситуация удряш първи и това е. Ако не можеш да се биеш, удряш и бЕгаш. :lol:
 
От: Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...

Стига бе. Човек, който не тренира не може да удари като хората в повечето случаи, признавам че понякога има самородни таланти. Тия охранители си бяха тренирали и си изпробваха разни удари върху пияници. Ей тука охраната не удря първа, ама гледай кво се случва после:

[video=youtube;WrRvopos-_I]https://www.youtube.com/watch?v=WrRvopos-_I[/video]
 
От: Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...

@redrum "А кой има?"

Ако въпроса е за Крав Мага, никой. За този човек нямам инфо каква му е подготовката, но се смята, че има подготовка.

Иначе след 1-2 години като се прибере приятел от Израел който се обучава там, ще си поговорим за системата.

Има огромна разлика от уличен бой и всякакъв такъв във зала. За уличния бой трябва сърце (както някой спомена по горе топки). Имам приятел, бивш национален състезател по щанги, който мачкаше всичко наред.

Един човек с добри познания в боравенето с нож, може да обезсмисли години тренировки в залата. Уличния бой включва прекалено много помощни средства които няма да срещнете в нито една зала.

Иначе аз с БИ приключих, началото на август извадих за трети път раменна става, а спортовете които харесвам имат много ключове и хвърляния. Така, че ще го карам много по-спокойно
 
Последно редактирано:
От: От: Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...

Така е, но всеки както може. Ако онези не им стояха, а удряха първи можеше и друг да е края.

Онези им стоят и не удрят първи, понеже охранителите не показват с нищо, че ще се бият. Даже се правят на разсеяни, за да заблудят хората и да ги хванат неподготвени.

@redrum "А кой има?"

Един човек с добри познания в боравенето с нож, може да обезсмисли години тренировки в залата. Уличния бой включва прекалено много помощни средства които няма да срещнете в нито една зала.

А пък един човек с добри познания в боравенето с пистолет може да обезмисли години тренировки боравене с нож. Един човек с добри познания в боравенето с карабина със снайпер може да обезмисли години тренировки на боравене с пистолет и т.н.
 
От: Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...

"А пък един човек с добри познания в боравенето с пистолет може да обезмисли години тренировки боравене с нож. Един човек с добри познания в боравенето с карабина със снайпер може да обезмисли години тренировки на боравене с пистолет и т.н."

Така е както казват американците "Джеферсън направи американците свободни, Колт ги направи равни", въпреки че в различни случаи някои оръжия са по подходящи. Пред 9 грама олово всички сме равни.
 
От: Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...

Ами, който иска да има добри познания за боравенето с нож - Филипино кали, басейнът на Дианабад :)
 
Здравейте, аз тренирам Бразилско Джу Джицу. Това е борчески спорт, комбинира повечето борчески стилове като борба, джудо и самбо. Промотира идеята,че по слаб физически противник може да се справи с по-голям и силен съперник, стига да използва правилите техники. Една от най-ефектвините системи за самозащита. Наподобява повече игра на шах заради сложните надигравания и техники. Това е залата в която тренирам, може да посетите сайта за повече информация. Надявам се да съм бил полезен!
https://bjj-varna.com/
 
От: Курсове по бойно изкуство Варна. Предложения, къде според Вас е най-добре...


Сенсей Костов е име в това БИ и голям авторитет - спор няма, аз лично съм му почитател. Само, че киокушина има един доста глупав недостатък - държат си ръцете на кръста. Понеже не се удрят с ръце в главата, нямат гард. Много гаден навик, който е доста трудно изкореним. Това държене на ръцете на кръста много често е равно на нокаут, ако не се играе по киокушин правилата.

Аз също съм тренирал в залата на Емил Костов, такова нещо не е имало. Никога не са ни учили да си държим ръцете до кръста. Иди, потренирай, кажи после дали си на същото мнение за трениращите Киокушин Карате. Винаги сме си пазили главите и така са ни учили! С крак могат да те ударят в главата, мен са ме удряли с мавашигери в главата, това е директен нокаут, почти сигурно. Краката са много по-силни от ръцете на човек. Мускулите са много по-големи и масата на крака е по-голяма.

Ама като почнете такива да си ги блещите, не знам откъде си ги вадите?!
 

Горе