От: Къде да продам сайт на руски?
Бях се зарекъл да не чета и да не пиша повече в този форум, предполагам, че поне половин година мина оттогава, ама като го видях малкио галфон как се мъчи в руското сео насред католическата Коледа, погледнах и у неговия извор тук, за да се запозная със ситуацията.
За езика (маймунски, според галфона). Руският и българският са от едно езиково славянско семейство, богати и забавни взаимно (пр. кокошката е забавна за руснака, курицата - за българина). Богатството на езика го имат, но зависи кой и как го използва. За Пушкин да не говорим, Иван Вазов е използвал над 10000 думи, а галфонът - под 800 (в англосаксонските страни на подобен илитерат му викат Indian English). Вярно, че съм native руснак и съм пристрастен, ама в България съм живял повече години, отколкото малкио е виждал, след като от замисъл на родителите си се е превърнал в тяхна отговорност, та говоря български по-добре от него. Много хубав език е българският, стига да го знаеш и чувстваш. А ако не познаваш и не усещаш даден език, то по-добре да не се излагаш да го коментираш.
Руснаците са сравнително толерантни хора и когато не са запознати с дадена страна (особено, когато смятат даден народ за братски), се опитват да подпомогнат нейните поданици (за мен не се отнася, тъй като съм запознат). Затова малкио галфон не изяде това, което му се полага по принцип у ряпата (грешна рубрика, несвързан текст, липса на демо, необоснована като опции цена).
@brad1985,
1. Къде па ги нацелваш тези сайтове с изскачащи прозорци? Да не купуваш евтини линкове в sape от учениците?
Нормалните руски сайтове избягват popup-ите.
2. В селата и малките градове не е толкова зле (колкото в България например), но парите са важни. Ако пенсията на село ти е 500 долара, заплатата - 1000, а в Москва или СПБ ще получиш 5000, то естествено, че ще се опиташ да се уредиш в по-големите градове. Още повече, че столичани не си падат по нискоквалифицирания труд и на повечето позиции работят гастарбайтери (Русия е на второ място в света след САЩ и преди Германия по приемани имигранти), които е много по-лесно да конкурираш (знаеш езика, руски гражданин си, имаш по-добро образование и т.н.).
3. Заможните не "се изнасят в ЕС и в Америка". а просто купуват допълнителен имот или гражданство. Диверсификация на риска се нарича.
4. В България емигрират по-бедните руснаци, тъй като имотите наистина са по-евтини, отколкото в руската "глубинка", а и климатът е много привлекателен. Примерно, за мен това е основният плюс (климат, природа, а все още се срещат и хубави жени, непрецакани от фастфуда и от липсата на двигателна култура).
5. За недвижимите имоти - почти всеки руснак с ПМЖ в България е по-привлекателен като посредник за сънародниците си отколкото българска агенция, тъй като се надяват, че ако стане гаф, то ще могат да му потърсят отговорност. Но е факт, че на пазара на недвижими имоти в България в момента се подвизават прекалено много клоуни.