Къде мога да хоствам филми, без да ме пипат от БОПА?

@Blinky - хм няма таг, anyway - такъв вид дейност не приключва от един репорт.
Кой е казал, че ще е един? Обикновени идват с чували, когато сайта стане популярен. А той става бързо популярен.

Има си някакви международни закони, които се спазват постоянно и съответно институциите си комуникират по между си, за да се спазват и съответно наказват самите нарушители. Да, някои хостинг доставчици се опъват, защото по една или друга причини това не е мега престъплението на века за тях. Но според мен предлагане на авторско съдържание без каквито и да е права върху него е едно от нещата, приети в почти всички държави, изключвам Нигерия, Зимбабве и някакви такива, с които нормалните държави трудно правят каквито и да е кооперации в тази насока.

Не знам още как замундите са живи, явно намират начин да минават все между капките, уж от САЩ натиснаха да ги затварят, всяка година четем, че са предприели акции срещу тях, а те през това време не само, че оцеляха, но се размножиха, и честно казано нямам обяснение за това. Има и някаква полза от тях. Но пред другите бледнее, вече Windows и офис пакетите вървят не не чак толкова големи цени, та може би не са писнали от там, защото ако стегнат това тук, хептен ще изпуснат пазара. Бизнесът ясно, там е закон да е това. :)

Но примерно филмите, музиката (която вече може да си слушаш в повечето случаи в Тубата), някои други програми (Photoshop, CorelDraw, и такива с лиценз) си е тегаво за създателите им. И си имат пълното основание да е така, макар, че ако банират Photoshop - толкова е развит дигиталния свят, че след няколко седмици ще излезе нещо опенсорс, нещо фри, Gimp, примерно. :)
 
Но според мен предлагане на авторско съдържание без каквито и да е права върху него е едно от нещата, приети в почти всички държави
Абсолютно. Т.нар. bulletproof хостинги на практика не съществуват, но успяват успешно да вземат парите на не много умни хора, които си мислят , че DMCA важало само в щатите и, че copyright директиви в целия останал свят няма. Да не говорим, че DMCA всъщност пази хостинг доставчиците, но същите тия кленти дори не го разбират това. Има потребители (не само тук), които освен че си нямат никаква представа как всъщност се случват нещата, дават и съвети на останалите. В няколко теми вече съм се начел на абсолютни глупости които освен да вкарат някого в проблеми, друго няма какво да стане.

Все пак има доставчици, които дълго време си играят с огъня. Всеки може да се запознае с историята на Ecatel и последващите им опити да избегнат закона, вкл. и с новото си име, ако му е интересно. По-старите сигурно помнят и откъде тръгна Leaseweb, ама времената бяха други.
 
Ако на сайта се качват турски сериали, пак ли може да ти направят някакъв проблем БОПА ? Такива сайтове където са за сериали няма, значение дали са турски или някви други пипат ли ги ?
 
Ако на сайта се качват турски сериали, пак ли може да ти направят някакъв проблем БОПА ? Такива сайтове където са за сериали няма, значение дали са турски или някви други пипат ли ги ?
Не в добра идея въобще. Тези сериали, ако не са им плащани права, не знам по какъв начин може да се оправдае тяхното ползване с комерсиална цел. ;) Я уе дейта центровете, повечето, много гонят такива сайтове. Отделно домейн регистрантите тормозат. И после се стигат до такива служби, които по принцип трябва да са първи.
 
Абе верно ли се изкарват такива кинти, че такива скапани бизнес еднодневки да са ви в главите? Ако ще правите глупости, целете се по-високо. Желание да станете известни по не много приятен начин? И това в дългосрочен план не го виждам. Отделно постоянно ще си се местите, ще ви заливат с писма, за се чудите от къде ще ви дойде утре. А ако крадете от тук, не е изключено и да ви счупят капачките, ако разберат чий е сайта. :)
 
Абе верно ли се изкарват такива кинти
Изкарваха се абсурдно големи суми, особено ако успееше да се уредиш с google ads. Но това важеше само за най-големите сайтове, а там създателите бяха много наясно къде и как да хостват, а и как да направят всичко възможно да се скрият. Нещата въобще не опираха до това кой да бъде хостинг доставчика. Въпреки това почти всички от най-големите тогава бяха хванати. Днес може да е друго, моята информация е от преди 5+ години.

ПП. Малките тогава правеха жълти стотинки и само си губеха времето. предполагам, че и сега е същото, даже и по-зле.
 
Google Adsense имаш предвид? И как точно Google ще си сложи рекламата до съдържание, което се разпространява по този незаконен начин? Нещо не ми се вярва. Виждал съм реклами, но Adsense, не мисля, че съм засичал по такъв тип сайтове. Говорим за хард артилерията - където може да си свалиш цял филм, излязъл преди няколко дни, буквално.
 
Да, Adsense. До около 2014г Гугъл просто си затваряха очите. Тогава съм ставал свидетел на приход от реклама от над €10k в рамките на един месец, като собственика отделно имаше и други канали за печалба - през pay-per-download и per-visit от определени фаил хостинг услуги. След това за известно време нещата минаваха през RTB платформи, които бяха партньори с Гугъл, но явно не спазваха правилата им. Не зная как стоята нещата след онзи период.
 
Затваряха си и очите за някакви тъпни и в Google AdWords тогава. Може ги и преди 2014 г. Виждал съм сайтове забетинг, някакви странни медикаменти, дейтинг афф. линкове директно, но не бяха си и изградили както спам политиките, така и всичко, а от време на време фо правеха и заради голямото лапане, то е ясно, като си млада компания, малко ти се иска да си по "независим" от ставащото, за да оцелееш. Явно са стигнали дъното, не бях обръщал внимание тогава специално за даунлода.

Сега има някакви мижавички мрежи, които може би се доближават до такива доходи само на 1/10 от това, което биха предложили Google.
 
Последното, до което съм имал допир тогава беше adsterra и по спомен, те се появиха точно когато Гугъл започнаха да стават по-стриктни и наистина да си следят нещата. Тази рекламна мрежа тогава правеше точно това. Работеха със всякакви нелегални сайтове, които иначе няма да бъдат одобрени от Гугъл. Плащаха си като попове. Много пари се превъртаха така тогава, като според мен Гугъл винаги са били наясно. Други се бяха усетили дори преди тях (Gunggo, Propeller, 152media), но предполагам че всички вече са излязли на "светло", ако изобщо съществуват все още, и са станали истински рекламни мрежи.

Сега погледнах, че и epom са излязли на светло. Там в началото какви пари правеха едни определени сайтове, които Гугъл никога не биха одобрили, направо не е за разказване.
 
Последно редактирано:
https://njal.la/ Приемат плащане с Монеро и Зкеш. Хоствал съм незаконен сайт за онлайн филми, при тях. Отказах се именно заради рекламите, оказва се, че се печели твърде малко за подобен риск. 2014 - 2018 се правиха пари но 2018 затегнаха доста бримката. Към днешна дата печалбите са слаби.
 
https://njal.la/ Приемат плащане с Монеро и Зкеш. Хоствал съм незаконен сайт за онлайн филми, при тях. Отказах се именно заради рекламите, оказва се, че се печели твърде малко за подобен риск. 2014 - 2018 се правиха пари но 2018 затегнаха доста бримката. Към днешна дата печалбите са слаби.

Абсолютно си прав. Имам един клиент, на който поддържам впс-а за сайта му за филми и сериали. 2018 имаше трафик между 50 и 100к посещения. Сега трафика му е между 3 и 6к. Гугъл му филтрират сайта + това вече не се класира със силни ключови думи, като цяло почти не се класира. Блокиран е в bing. Въпрос на време е да умре тотално.

Та той ми сподели, че по него време е изкарвал между 2-3к лв. , но сега приходите му са около 4-5 долара на ден и то от няколко рекламни мрежи. Все още нз как не са го пипнали, тъй като пускат DMCA notices до cloudflare и те предават на хостинга му. Местил съм му сайта поне 10+ пъти.

Т'ва е тотален шит. Аз никога не бих гледал видео съдържание от подобен сайт. Предпочитам да си платя на hbogo или netflix, да знам, че няма да ми изскачат през 2 сек. ужасни реклами и отделно да гледам с насрано качество и да ми насича.
 
Напълно ще се съглася с горното мнение. Това е толкова неоправдана инвестиция с доста кофти преспектива, която в няма да донесе нищо хубаво. Може би в началото ще е са топ нещата, после с времето стават кофти. Пълен шит е, и бизнес, които никой няма да иска да купи или да наследи. Мани ги рекламите и подобни, а има такива дето и позволяват да свалиш и грам не знаеш какво ще си свалиш на компа. Но горе долу мисленето и мизерията раждат такива идеи - да ходиш да гледаш нещо някъде фри. Не съм свалял филми и програми от не знам колко време, дори не помня. Всичко вече е в телевизора, ако си имаш абонамент.
 
Напълно ще се съглася с горното мнение. Това е толкова неоправдана инвестиция с доста кофти преспектива, която в няма да донесе нищо хубаво. Може би в началото ще е са топ нещата, после с времето стават кофти. Пълен шит е, и бизнес, които никой няма да иска да купи или да наследи. Мани ги рекламите и подобни, а има такива дето и позволяват да свалиш и грам не знаеш какво ще си свалиш на компа. Но горе долу мисленето и мизерията раждат такива идеи - да ходиш да гледаш нещо някъде фри. Не съм свалял филми и програми от не знам колко време, дори не помня. Всичко вече е в телевизора, ако си имаш абонамент.

Блинки, аз прогнозирам, че до няколко години всички тия сайтове ще им suspend домейните. Много оплаквания има от сериозни компании и рано или късно ще ги приключат. Чудя се защо домейн регистрара не реагира на сигнали срещу нарушаване на авторски права. Знам за няколко случая, но нещата са били много сериозни и са реагирали, но с натиск от други страни.
 
Блинки, аз прогнозирам, че до няколко години всички тия сайтове ще им suspend домейните. Много оплаквания има от сериозни компании и рано или късно ще ги приключат. Чудя се защо домейн регистрара не реагира на сигнали срещу нарушаване на авторски права. Знам за няколко случая, но нещата са били много сериозни и са реагирали, но с натиск от други страни.
Защото отговора е прост - това им е пазарната стратегия и отличителна водеща черта, да са място, където другите не биха рискували да ги държат. И аз знам такива регистранти, хостинги и те разчитат на това, което си е пазарна ниша. Което в глупаво, защото наистина трябва да им дерат кожите, за да има смисъл, имайки предвид, цялата разправия. Отделно кой нормален би се занимавал с толкова временен бизнес, ако мога така да го нарека. Скоро стегнацията ще стане по-голяма и такива сайтчета ще им е трудно да оцеляват дори и в дарк уеба, където никой никъде не ходи. А стане ли шерван и малко популярен, излизайки от сянката си, ще го затварят бързо. С две думи, няма смисъл. :) Аз така мисля поне.
 
Защото отговора е прост - това им е пазарната стратегия и отличителна водеща черта, да са място, където другите не биха рискували да ги държат. И аз знам такива регистранти, хостинги и те разчитат на това, което си е пазарна ниша. Което в глупаво, защото наистина трябва да им дерат кожите, за да има смисъл, имайки предвид, цялата разправия. Отделно кой нормален би се занимавал с толкова временен бизнес, ако мога така да го нарека. Скоро стегнацията ще стане по-голяма и такива сайтчета ще им е трудно да оцеляват дори и в дарк уеба, където никой никъде не ходи. А стане ли шерван и малко популярен, излизайки от сянката си, ще го затварят бързо. С две думи, няма смисъл. :) Аз така мисля поне.
Ами много правилно мислиш
 
Дано д
Ами много правилно мислиш
А е така. А и не ми се иска да четем за хора от тук я новините, така де да ги гледаме. Че сега както няма с какво да си ги напълнят до изборите. :) А с това ще станат известни. :)
 

Горе