Леле мале скъпи хостове в България!

Аз па ако имам хостинг бизнес, ше си зема един шано мой човек кадърен админ и ше ви шейпа сайтове, да не ми хабите ресурси, ама пък постоянно ще ви заливам с промота и тънки цени, за да ме фалите по форумите :p
 
Това да влезеш в суперхостинг и да пишеш директно в лайвчата и да ти решат проблема буквално за 2-3 минути е безценно. Отиди пускай тикети и чакай индиеца да ти отговори в големите чужди фирми...
Тва спор нема, тук има спор - трее ли поддръжка или не трее, за да са съизмерими цените със световните, или поне се опитахме да направим подобна дискусия, въпреки че "бе за 1 кутия цигари ли си бе" е къде-къде по яката дискусия, и оная отиде у ряката..

Бахти троловете :D
 
Навремето, като правех сайтове исках пари само за изработката му и никакво сео део и.т.н.
Казвах на клиентите цените за домейн и хост на хостинг компаниите
И те винаги избираха най-евтиното.Казвах им няма смисъл да плащат скъпо.Защото сайтовете им бяха тип визитка и я има 1 човек на ден я няма.
В началото нс1 ми бяха фаворити 3 сайта на споделен хост супер.
После хостбулгария изби рибата с 10 сайта за 3лв на месец и неограничен трафик.Нс1 се изтарикатиха и почнаха да искат пари за трафика или да сменя плана.Затова всички сайтове ги прехвърлих на хостбългария и май веднъж им писах на съпорта за версията на пхпто.По сериозните сайтове прехвърлих от сдн на суперхостинг.Тогава суперите имаха атрактивни цени.Суперхостинг купи хостбългария и вдигнаха цените.Тогава върнах всички в нс1 имаше оферти плащаш 6, а ползваш 12.Гледал съм посещенията имаше сайт на един едва 80 посещения на година имаше иначе собсвеника му караше скъпа кола.Но сайта не му беше приоритет.
Не мога за такъв сайт да му купя най-скъпия, па дори и споделен хост.
Затова се придържам към мненията на madgooglebot.
В хоремага трябва да се предлага от всичко.

 
Не говорим за планове, а за различни услуги. Един клиент на споделен хостинг е малко вероятно да стане системен администратор и да премине на неменажиран нает сървър. Дали за една фирма има смисъл някоя услуга да й е loss leader и покрай нея да ти продаде други услуги, да те ъпсел-не на по-висок план или нещо друго, си е нейна работа и не е задължително всички да са избрали една и съща стратегия.
За поддръжката ти казвам че си в голяма грешка. Недей да съдиш по себе си.
На първа страница в гугъл излизат резултати за 2лв/м. Колко по-ниска да става тая цена, че чак някой да пуска и нови планове без поддръжка? По-горе си писал за фрийленсъри, които от 100 сайта првели 10лв. Ок, ама първо ако имаш 100 сайта изобщо не си за споделен хостинг и второ, нагоре има споменати и виртуалки по €5, които ще са ти далеч по-евтини (и по-надежни от нает сървър със стотици акаунти на него).
Ти сериозно ли ще набуташ 100 сателитни сайта на едно IP??? Нямам думи...
 
Ти сериозно ли ще набуташ 100 сателитни сайта на едно IP??? Нямам думи...
Еми вземи един евтин сървър със 100 IP-та (600 лв на месец само за IP тата в най-добрия случай) и си цъкай сателитки.
 
то и бозата едно време беше по 6 стотинки, ама гледай как лети времето
 
Тия ip-та не бяха ли по 2лв на месец, кви са тия 600лв :oops:
Бяха едно време, когато имаше свободни IPv4 в обръщение. Сега и по 20 лв на месец стигат. Ей заради такива неща , кометарите ти в тая тема са смешни, защото съм сигурен, че дори лиценза за cPanel на 1300 потребителя не можеш да сметнеш по новата им схема и си нямаш и на идея колко е.
 
то и бозата едно време беше по 6 стотинки, ама гледай как лети времето

Троле, тролее, ходи използвай свободното си време да си регнеш един хост 500лв на година, да си туриш блогчето с 27 месечни унита, па после се подмокряй с качествения съпорт :D
 
Бяха едно време, когато имаше свободни IPv4 в обръщение. Сега и по 20 лв на месец стигат. Ей заради такива неща , кометарите ти в тая тема са смешни, защото съм сигурен, че дори лиценза за cPanel на 1300 потребителя не можеш да сметнеш по новата им схема и си нямаш и на идея колко е.
На вън са 2$, в бг са около 4-5лв, чак 20лв нема

ОБАЧЕ, в шаред на едно IP са над 2К сайтове, тоест за IP ни идва 0.002лв на месец ;)
Никой не е казал да поддържате цпанел, изобщо някой (освен хост персонал) чете ли тук в темата за какво иде реч, както и да коментира някои от идеите!??
Предлагаш планове със и без цпанел, планове със и без поддръжка, планове за блогове, планове за визитки, пък естествено и планове за силните сайтове... ТОЛКОВА ЛИ Е ТРУДНО, или просто не ви устройва :)
 
Съвсем принципно - внимавайте с троленето, щото тука нема ни един глупав, вервайте ми, това че си траят е друг въпрос.. Основният пълнеж ви е от лансери, така че не заставайте срещу тях. СЪЩО поне 50% от фирмените/бизнес сайтове/визитки и тн, също се поддържат от лансери, за сега, защото другите пък 50% реално се поддържат от вас самите... Може би става конфликция на интереси, не знам :) Само знам, че не ви е в интереса да тролите, щото не винаги е безнаказано ;)
 
Съвсем принципно - внимавайте с троленето, щото тука нема ни един глупав, вервайте ми, това че си траят е друг въпрос.. Основният пълнеж ви е от лансери, така че не заставайте срещу тях. СЪЩО поне 50% от фирмените/бизнес сайтове/визитки и тн, също се поддържат от лансери, за сега, защото другите пък 50% реално се поддържат от вас самите... Може би става конфликция на интереси, не знам :) Само знам, че не ви е в интереса да тролите, щото не винаги е безнаказано ;)
основния пълнеж на споделения хостинг е съвсем друга група. Лансерите са под 10%... а в сегмента на бутиковите клиенти е съвсем друга и претенциите там са подплатени с платежоспособност. Точно ти обясняваше за разделението на клиентите, като някаква колосална новост но в бг то има отдавна. И тук персонал няма....
 
Има, но не и официално???

Персонал е бъкано! Нищо, че думата не е готина.. А колко "само гледам" немаш си на идея, и тепърва ще има, щото избрахте варианта с пуканките ахахах

Ми дръжте си платежоспособните, гонете лансерите, поне си признавате.. после да нема що всички се изнасят навън ;)
 
Колега madgooglebot, кой те троли ? Осъвремени малко цените. Отдавна не са такива каквито ги помниш от едно време.
За разлика от чужбина където има фирми които не ги интересува дали ще имат печалба, защото там бюджета е налят предварително за следващите 5г, в бг всичко се прави с користна цел. Ако няма печалба се гаси.

Щом всичко ти е ясно, влизай в бизнеса и ги разкърти.
 
Почна с троленето, още когато започна да вкарваш в разходите - офис, секретарка, кафенца..без изобщо да прочетеш, че всичко е ОН, и нема и грам ОФ разход.. са включи ли? ;)
 
Почна с троленето, още когато започна да вкарваш в разходите - офис, секретарка, кафенца..без изобщо да прочетеш, че всичко е ОН, и нема и грам ОФ разход.. са включи ли? ;)
Бизнес анализатор си само на теория. По написаното от теб виждам, че нямаш никаква представа какво стои като разходи процес зад един такъв бизнес. Мога да ти пратя един ексел да си анализираш и ще останеш "очарован" от резултатите. Точно лансърите и най-нискобюджетните клиенти са с най-високи претенции и поглъщат най-голям ресурс в човекочасове. Наистина ако вземеш една количка за пуканки и отидеш в Южния парк ще изкараш повече време на плюс, отколкото да се захванеш с инфраструктурни решения или hosting.
 
@s1yf0x , мани го цпанела, да, голям разход си е. Имаш лицензи и за други аппове и плъгини, кои си идват всеки месец. За да си конкурентен на пазара ти е нужно да си с последните версии постоянно. Освен, ако не искаш да ринеш дъното - там може и на Сашка Гюлето от счетоводството да не и се изгася компа, и на Д-то да седят едно 20 сайта.

@dalasweb , то тия велики сайтове, които си правил спокойно може да си ги хостваш и от телефона. Хубаво е, че в 3та глава на тази драма става ясно за какво идва реч. Да, скъпо е сайт с 2страници за 200 лева и 2-3ма посетителя на ден да има отделен хостинг план - само се чудя защо не си ги бухвал като аддон домейни при всичките "изгряващи" изведи. :) Като теглиш чертата, ще ти се върже по 1-2 лева на месец за сайт. Въпрос на стратегия. Риселърите са именно с такава цел създадени също.
 
Бизнес анализатор си само на теория. По написаното от теб виждам, че нямаш никаква представа какво стои като разходи процес зад един такъв бизнес. Мога да ти пратя един ексел да си анализираш и ще останеш "очарован" от резултатите. Точно лансърите и най-нискобюджетните клиенти са с най-високи претенции и поглъщат най-голям ресурс в човекочасове. Наистина ако вземеш една количка за пуканки и отидеш в Южния парк ще изкараш повече време на плюс, отколкото да се захванеш с инфраструктурни решения или hosting.

Спамер, къде виде да съм правил бизнес анализи?? Точно това споменах - "няма да ви правя я бизнес анализи - плащайте си"
А ти си прочел едно ГОЛЯМО НИЩО, както винаги. Горе в примера е написано, че няма разходи, ти започна да ми се обясняваш в твоята фирма какви били (не че ги знаеш ест) или едикъде си и еди-как си. Я ходи си троли в сървърното, бахте в трола.
Мислех, че ти е дошъл акъл у главата, че не си най-големия, ама ти си си същият комплексар, ТОТАЛЕ. Ти си изгонил толко много клиенти, колкото у бг-хостинга нема да имат някога ахахаха
И не ме сравнявай с теб, ти си куха техническа лейка и нищо повече. Аз кога съм въртел офиси и магазини, ти си чел списания мики-маус..
 
Спамер, къде виде да съм правил бизнес анализи?? Точно това споменах - "няма да ви правя я бизнес анализи - плащайте си"
А ти си прочел едно ГОЛЯМО НИЩО, както винаги. Горе в примера е написано, че няма разходи, ти започна да ми се обясняваш в твоята фирма какви били (не че ги знаеш ест) или едикъде си и еди-как си. Я ходи си троли в сървърното, бахте в трола.
Мислех, че ти е дошъл акъл у главата, че не си най-големия, ама ти си си същият комплексар, ТОТАЛЕ. Ти си изгонил толко много клиенти, колкото у бг-хостинга нема да имат някога ахахаха
И не ме сравнявай с теб, ти си куха техническа лейка и нищо повече. Аз кога съм въртел офиси и магазини, ти си чел списания мики-маус..
Много беше надъхан да тролиш и да пуъкаш пуканки, а ти се скъса нервата нещо?!? Всичките лаладжии сте такъв въздух под налягане. Аз не чета едно голямо НИЩО, гледам тебе и виждам едно голямо НИЩО.
 

Горе