Леле мале скъпи хостове в България!

@rujel , както @s1yf0x каза, можеш колкото си искаш адреси да имаш на един сървър. Аз бих добавил, че и много по-евтино могат да излязат, ако знае човек откъде да си ги вземе и ако доставчика му е сколонен да ги анонсира.

Малко в страни от темата, може ли някой да ме насочи към каквато и да било достоверна информация за това как едно IP, поредни адреси от един субнет, или адреси от разлчни събнети, или от различни AS реално могат да повлиаят на SEO? В смисъл, че теорията зад желанието сателитките да са на различни адреси я знам, но чисто практическата причина Гугъл да не я знаят ми обягва.
 
@dalasweb , то тия велики сайтове......Риселърите са именно с такава цел създадени също.

Не съм писал, че са велики сайтове. И не ми се занимаваше с риселърите,защото има ли хост проблем трябва аз да се занимавам с това, а те не ми плащат.Веднъж бях поел грижата за хост проблема без пари и се отказах .Казвам им купувате името и домейна от еди кой си, аз правя сайта.
А и реселъри нямаше 2006 година.
Въпроса е друг големия бизнесмен все му се виждаше цената за изработката голяма и не искаше за хост да даде.Ако знаеш тогава какви цънцари бяха.Скъпи коли.Едвам ги придумвах да им направя сайта.Та определено казах сайтовете тип визитка бяха на споделен, по сериозните на други планове.Когато някой от сайтовете имаше вече посещения минаваше на друг план.Значи вие не знаете какво е да вземеш пари от бизнесмен който дава 2000 лева за гуми на джипа си, но като чуе някакви си 300 лв за тогавашното време и се отказва.Защото човека калкулира и хоста е ежемесечната подръжка и всичко. Затова им казвах цени без хост и подръжка.Дори на скръндзите сайтове тип визитка им предлагах в безплатни хостове, като в awardspace и atspace.А хубавите в годеди с платен хост.Но после почнаха евро парите и работа много.Взимах за фирмен сайт само инфо към 100 продукта към хиляда лева.Доста отказвах нямах време. Дори си спомням за среща с един голем бизнесмен на който му бях направил сайт.Случайно отиваме да обядваме с приятел в едно заведение и въпросния бизнесмен беше там.Покани ни масата и като хапвахме започна да пита за месечна подръжка към сайта пускане на една две обяви . Попитах го колко пъти трябва да се прави 2 пъти седмично. Значи мисля си малко работа, струваше 20лв , ще му кажа 40 , защото той обича да смъква цената.
Ама като го знам какъв е и за да го разкарам казах 80лв .Стана тръгваше си, стисна ми и каза имаме сделка.Тръгна си.Приятела до мен вика ти уби рибата един даскал взима 180 на месец.Отговорих просто исках да го разкарам.Почти 3 години ги взимах тези пари без фактурииии. Та мнението ми е.
И тогава и сега цънцарщината си остана у бизнесмените.
Значи Ето пример за 16 лева, неограничени трафик, хост на ссд, домейни.
а сега вижте бг хостовете на каква цена е тази услуга у нас.Ние уж сме бедни а продаваме по-скъпо.

п.с. Определено има отлив от хостовете.Сегашните бизнесмени искат магазини или визитки във фейс.
 
Последно редактирано:
Много беше надъхан да тролиш и да пуъкаш пуканки, а ти се скъса нервата нещо?!? Всичките лаладжии сте такъв въздух под налягане. Аз не чета едно голямо НИЩО, гледам тебе и виждам едно голямо НИЩО.

Немам нито нерва, нито драма, за разлика от теб, защото макар и малко - аз създавам, а ти РЕАЛНО унищожаваш :p

И друг път не се гъзарей да изкачаш от нищото с гоуемите топки, ами чети първо темата и хронологично и логично, техничарюю ;)
 
Не съм писал, че са велики сайтове. И не ми се занимаваше с риселърите,защото има ли хост проблем трябва аз да се занимавам с това, а те не ми плащат.
Сега малко история.Преди доста години 2003-4 година големите бизнесмени караха скъпи коли и им се струваше безсмислено да пръскат пари за сайт било то и визитка.А аз исках да хвана някой за проект а и да не плащам данъци.Осноцната ми работа беше друга, който ме е чел знае с какво съм се занимавал. Случайно присъствах на една среща между бизнесмени и в една от разговор паузите раздадох визитката си.Някои дори не разбраха за ко иде реч.
После дойде един и каза, че иска да говори.Определихме си среща и му обесняваше какво иска и
Добре си си го издействал тогава. Аз едно време дали ще са на споделен само техен акаунт или кум мой, или през мой риселър, имаше ли какъвто и да е проблем първо само към мен. Пука им, че си им дал там някакви данни за достъп да си гледат и да се оправят. Но явно говорим за малко по-култивирани клиенти. И какво ще рече да не ти плащат като им решаваш проблем извън вече договореното? Така се фалира много лесно. Може би е и била причината да се откажеш.

Имам и в двете направления примери. Такива хора, които клекват и правят допълнителни неща за клиента си, макар че грам не им е работа и ги занимават за кви ли не глупости. И такива, които клиента като им звънне знае, че върви разхода още с първото "Ало", за да им оправят проблемите. Познай кои се оправят по-добре с бизнеса си. :)
 
Немам нито нерва, нито драма, за разлика от теб, защото макар и малко - аз създавам, а ти РЕАЛНО унищожаваш :p

И друг път не се гъзарей да изкачаш от нищото с гоуемите топки, ами чети първо темата и хронологично и логично, техничарюю ;)
тези теми ги чета постоянно през последните 15 години. С една разлика, че бизнеса се развива, но плиткоумните ви разсъждения не. И за този период 99% лансърите, с които ме плашиш са минали през мои сървъри.
 
Малко в страни от темата, може ли някой да ме насочи към каквато и да било достоверна информация за това как едно IP, поредни адреси от един субнет, или адреси от разлчни събнети, или от различни AS реално могат да повлиаят на SEO? В смисъл, че теорията зад желанието сателитките да са на различни адреси я знам, но чисто практическата причина Гугъл да не я знаят ми обягва.
Калин Каракехайов може да ти го обясни, ако го хванеш някъде на линия. И за мен е само фолклор но през 2009-та tigerwebhosting го продаваха като решение - на един reseller cpanel account по 3 IP-та, защото на потребителски не можеш да слагаш повече от едно. то и сега не може, cPanel така и не се развиха в това отношение.
 
тези теми ги чета постоянно през последните 15 години. С една разлика, че бизнеса се развива, но плиткоумните ви разсъждения не. И за този период 99% лансърите, с които ме плашиш са минали през мои сървъри.

Именно :) въпросът е колко избягаха??
 
Именно :) въпросът е колко избягаха??
нямам представа, прекалено малка част от общата маса аклиенти са, че да им водя поименна отчетност.
 
Е па недей, що да си губиш ценното време дет прекарваш по форумите с подобни глупости :)

Аз само се радвам, че едно време не ти дадоха права тук, кога дерзаеше, че и тоя форум да си го бутнал вече :D
 
Е па недей, що да си губиш ценното време дет прекарваш по форумите с подобни глупости :)

Аз само се радвам, че едно време не ти дадоха права тук, кога дерзаеше, че и тоя форум да си го бутнал вече :D
Ужас, как ще си легна тази вечер спокоен просто не знам :D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
Тези теми са безсмислени, има клиенти за всяка компания, скъпи и евтини няма значение, а всичко се вдига на горе, 2009 години - 2014 много неща бяха други, сега е тотално различно и всяка година бързо всичко става скъпо и динамично, това е нормално. Цените ще стават все по-големи на всяко нещо, доста хора отказват да работят стандартни начини познати до сега, всеки преминава или крипто, онлайн бизнес, работа и всичко се мести към интернет, определено всичко ще става по-скъпо. Просто ако не Ви харесва цената, винаги може да намерите евтин вариант.

Поздрави,
Станимир И
 
Ми те си се местят, някои с 200 :)

Иначе то си е мародерство от секъде.. тва все ено чез да ми дойдат и да ми кажат: "Бе виж сега, къде си без ток?? Я помисли - ни топло, ни, светло, ни комп, ни бизнес, умрел си.." :D
 
Ми те си се местят, някои с 200 :)

Иначе то си е мародерство от секъде.. тва все ено чез да ми дойдат и да ми кажат: "Бе виж сега, къде си без ток?? Я помисли - ни топло, ни, светло, ни комп, ни бизнес, умрел си.." :D

Какво да ти кажа, май не си разбрал къде се намираш, ще ти го напиша внимателно: Джунгла, ако даден проблем не засегне от 100% поне 80% няма да има промяна, това със цените е единичен случая, какво като се изместят 100 малки, като един голям плаща за 200. Аз това го знам, защото се занимавам от години със бизнеси и съм виждал всякакви варианти от фирми до корпорации в България масово хората имат някакво странно виждане, не всички са така но масово.

Поздрави,
Станимир И
 
Български хост в общия случай = охлювена скорост, пробито секюрити, средни цени, съчетано с приказлив съпорт.
Последните 2 традиционно са топ приоритети на българските юзъри.

Иначе глобално погледнато тоя вид бизнес полека си заминава.
Нормалните бизнеси ползват AWS, Azure, Salesforce Commerce, Contentful и прочие подобни услуги.
Дори за гащниците има Shopify, Wix, etc.

И най в дъното са сиромасите и цънцърите дето се мъчат с WordPress и Opencart на некой цПанел с идеята че ще им излезе по-евтино.

ПП: Добре ли се справих?
 
Последно редактирано:
  • Haha
Реакции: Sky
Малко в страни от темата, може ли някой да ме насочи към каквато и да било достоверна информация за това как едно IP, поредни адреси от един субнет, или адреси от разлчни събнети, или от различни AS реално могат да повлиаят на SEO? В смисъл, че теорията зад желанието сателитките да са на различни адреси я знам, но чисто практическата причина Гугъл да не я знаят ми обягва.
Не могат.
Освен негативно.

Тъпи фатки отпреди 15 години + още някой и друг местен балък, вярващ в тях.
 
И аз това си мисля, понеже от чисто техническа гледна точка няма никаква логика. Ама реших да питам.
 
Чисто философски, 50 почти еднакви сайта с почти еднакви линкове, текстове и тн, качени на едно IP, могат да усъмнят и най-малоумният бот.. Но вие след като сте текива разбирачи и специалисти, що па да не ги фърлите у ряката тия 50 домейна... нали трее да има хлеб и за дропбайерите ;)
 
Чисто философски, 50 почти еднакви сайта с почти еднакви линкове, текстове и тн, качени на едно IP, могат да усъмнят и най-малоумният бот.
Оле-оле, то големи философи тука. По същата логика всички сайтове зад cloudflare щяха да бъдат перманентно наказани от всички ботове
 
ПРИНЦИПНО не, но в обратния случай можеш да спасиш поне една трета.. ;)

Е ти си страшен компютър батко, колко херца си, ксирикс май ахахахаха

Що подвеждате хората, не са толкова глупави, вервайте ми.. вие сте глупавите, че сами си вервате, че влиаете на некой изобщо с куцото си тролене :D
 

Горе