Линк билдинг за нов сайт

BurnX

Well-Known Member
След нагласянето на избраната Ърдпрес тема и плъгините, започва качване на статии и линк билдинг. След последните промени в гоогле какви линкове е най-добре да се търсят и някой може ли да сподели ресурси от където да си набавя ? Или е по добре в началото само съдържание да се качва всяка седмица и по натам да се набавят линкове (за да изглежда по натурално пред гоогле) ?
 
От: Линк билдинг за нов сайт

Промени в това отношение няма. Това, което е било правилно преди година-две, и сега си важи. Направи нещата както си трябва и ще си спокоен, объркай ги, и ще те налази някое животно. :)
 
От: Линк билдинг за нов сайт

боря се за всякакви. В началото ако се намърдам за някакви лонг тейл ще е добре , пък после ако стане по авторитетен сайта , ще е по лесно.
Но идеята ми е трябва ли да се избързва с линк билдинг или не ? Аз сега изчаквам и само добавям съдържание , което споделям в социалните мрежи. Но сайта е на седмица и още нямам класирани статии. Става въпрос за английски сайт .
 
От: Линк билдинг за нов сайт

Съдържание най вече ,много съдържание , правилно описани ключови думи според мен
На това залагам за сега , но преди промените от гоогле примерно минавах разни списъци за директории или профили , където може да вземеш линк към сайта си. Сега мисля да не го правя и да видя дали ще потече някакъв трафик.
 
От: Линк билдинг за нов сайт

Пълни се сайта с някакво съдържание в стила в които ще бъде примерно 2-3 статии изчаква се 2-3 месеца Гошо го да захапе.
Междувременно се прави анализ на конкуренцията по принцип и кой е най-добър се проследява какво е правил за да изскочи напред от къде е взел линкове и т.н.т.
Оптимизира се по 2 до 4 словосъчетания за да стесниш интереса.
За нов сайт се бърза бавно по 2 статии на седмица и някой и друг възможно по-качествен линк, но не и платен, а тематичен натюр:).
Поне така пише по големите книги:)
Сега чета "На първо място в Гугъл" и това ми е влязло в главата до момента:) добра книжка между другото, въпреки, че е издадена 2013 и трябва да е остаряла, но според мен някой правила си остават непроменени, други стават с по-голяма тежест, а терти вече за нищо не стават:) .

Между другото Ключовите думи гошо не ги бръсне за слива отдавна, само Мета дескрипшъни , тайтъли, метатагове и т.н.т.
 
Re: От: Линк билдинг за нов сайт

боря се за всякакви. В началото ако се намърдам за някакви лонг тейл ще е добре , пък после ако стане по авторитетен сайта , ще е по лесно.
Но идеята ми е трябва ли да се избързва с линк билдинг или не ? Аз сега изчаквам и само добавям съдържание , което споделям в социалните мрежи. Но сайта е на седмица и още нямам класирани статии. Става въпрос за английски сайт .

И трябва да се притесняваш. :)

Първо правило - те да изглеждат натурални линкове - все едно някой те е споделил, а не си отишъл да вземеш линк. Тези линк билдинг система, както каза Странника работят, но в момента е идея малко по-изчанчено - колко по юзърски изглежда споделянето на линк, толкова по-добре. А и другите авторитетни сайтове и платформи няма да позволят все пак някой да спамне за линка ей така... :) За това и вече му сложиха и по-модерно име - линк ърнинг, а не билдинг. :)

Аз така бих го направил, ако трябва по един на седмица, но на авторитетно място поднесено като все едно някой потребител го е направил. Но и дори платено да е там, пак може да се направи да изглежда натурално натрупан линка. ;)

И друго се промени много, което засяга много правилно линк ърнинга - контента. Колкото по вайръл е, толкова по-добре. Както се вика, инвестирай време и усилия в една статия, но ако стане вирал, това ще се погрижи добре за линк билдинга ти - от шер в социалките до споделяне на линк във форуми и цитиране в някой друг блог пост на някой интересуващ се и намиращ статията ти за ценно ресурсче към писаното от него. Това е. Иначе си има технически спецификации за това и то в детайли, но това е друга тема. Тема започващо от % анкори, до правилното разпределени (микс) по сайтовете в мрежата. :)
 
От: Линк билдинг за нов сайт

Значи ще следвам този план. Хубави статии , малко но качествени линкове. Ще видим докъде ще го докарам ;)
 
От: Линк билдинг за нов сайт

Според мен 2 статии на седмица е малко, за нов сайт по 2 качествени на ден е много по-добре.
 
От: Линк билдинг за нов сайт

От 1 година изцяло наблягам на съдържанието, без никакви линкове ... и резултатът е много добър.
Линковете си идват от самосебе си, когато имаш читатели и интересно съдържание.
 
Re: От: Линк билдинг за нов сайт

Според мен 2 статии на седмица е малко, за нов сайт по 2 качествени на ден е много по-добре.

Да, бавно, но сигурно. Добри статии, за да захапеш добър контент. Бих ти препоръчал към 800-1000 думи, че и повече. ;) Изнасили се за 10 такива, а на там след като видиш как върви, сам си прецени. Аз правя така (но става дума за стар сайт или домейн), правят се няколко статии, да речем 20 и след като мине време се вижда коя как върви и за какво излиза и се донаглася още по-добре да стане - с картинките, думичките, ресурсите, видеа ако има, инфографики. Идеята е освен да стане полезна и интересна, но и да има голям Баунс рейт, и това е от значение.

Може и да ви се стори шега, но в момента най-големия актив за линк билдинга е съдържанието. :) Ако го имате добро, качествено и уникално, 100% ще си направите добър линк билдинг. За сайта отделно пълнене. ;)
 
От: От: Линк билдинг за нов сайт

Поне така пише по големите книги:) ...

Лелеей, как успя да напишеш толкова много глупости в поста? От това което написа - абсолютно нищо не е вярно!
 
От: Линк билдинг за нов сайт

2 на ден невъзможно , когато съм на работа. Но на седмица бих се справил. Наблягам да ги правя хубави и полезни , като включвам галерии с доста снимки по темата.
 
От: Линк билдинг за нов сайт

Според мен 2 статии на седмица е малко, за нов сайт по 2 качествени на ден е много по-добре.

Хубав съвет, но е трудно постижим що се отнася за нов сайт, без голям бюджет. Защо ?
Ще се опитам да обоснова мнението си.
Хората в този форум търсят съвети как да започнат свой бизнес или как да направят своят бизнес по-добър. Повечо от нас или бъдещи такива са наясно, че не можем да се конкурираме със наложени вече страници и продукти. И не защото нашите сме по-лоши, а защото нямаме голям бюджет - за реклама, за персонал и т.н. И тук нормално всеки търси, някаква неразвита нисша - основно от това което обича,харесва или поне има някакви познания (защото има хора, регистрират се и почват да пишат "лесни пари", "увеличи доходите си, като направиш това" ). И така стигаме до хората, сериозни, избрали и решили да развиват страница със собствени средства. Ако искаме да спазим 2 уникални статии на ден... какво се получава ? За 1 месец ни трябват 60- такива , за 2-месеца -120 статии.
Ако продавате опреден продукт или нещо друго според мен, не е най-добрата стратегия. Личното ми мнение, е с уникалните статии може да се кара и по-бавно, но да са уникални.
 
От: От: Линк билдинг за нов сайт

Лелеей, как успя да напишеш толкова много глупости в поста? От това което написа - абсолютно нищо не е вярно!
Айде бе?
Кое, че трябва да анализираш конкуренцията, че ключовите думи вече нямат значение, че Гошо не обича платени линкове, че трябва да се бърза бавно?
Странник шо четеш глупост тогава, а даже ги и коментираш?
 
От: От: Линк билдинг за нов сайт

Абе ти даже в тези 4 реда и 36 думи пак допусна грешка, ама айде, да не се заяждам с теб. Отивай си чети книжката, когато започнеш да практикуваш, ще разбереш много неща... пък знам ли, може и да не разбереш. :)
 
От: Линк билдинг за нов сайт

Относно броя на статиите, наистина е трудно да са повече на брой.
Реално в единия ни сайт успяваме по 3-4 на седмица да пуснем, качествени с подбор на думите и тн.

Но гледам пряката конкуренция, които са в топа - те пускат по 3-4 и повече статии на ден. Но това е свързано и с доста ресурс де, имат поне 2-3 автора които пишат.
 
От: Линк билдинг за нов сайт

Колкото и съдържание да качваш, яко няма линкове нищо не стана. Аз докато качвах статии нямах напредък, като мина година и сложих 2 линка от където трябва се появих направо на 5-та страница. Със съдържание нещата стават супер бавно, чак след 2 години ще се види ползата, а линковете ако ги объркаш, има по-голяма вероятност да те налази нещо.
Въпреки това сега слагам по 10 статии на ден, с цел да направя 1к страници, всички сайтове, които са до 200 страници вятър ги вей, сериозните са с 5-10к и нагоре. Аз ако си правя сайт, който ще е малък и не може да се сложат повече от 200 станции, хич няма да си играя да мисля статии, ще му сложа 20-30, и после яко линкове и така ще направя едновременно с 5 домейна и който стане. Иначе да се слагат 100-200 статии е губене на време, пак нещата опират до линкове.
В една ниша имам 5 сайт, от 1 до 4 годишни са домейните, най-добре се класира сайта който е най-нов, с най-малко съдържание и с най-много линкове. Въпроса е там че по този начин, той няма да седи повече от година, през която мога да си направя по същия метод още 5 такива. Но ако трябва да се конкурирам по таблети и лаптопи, с този метод никъде яма да се видя :)
 
От: Линк билдинг за нов сайт

Добре, a зa aнглоезичен сaйт с 60 кaчествени стaтии, пуснaт преди 5 дни, кaто всякa стaтия е оптимизирaнa, плюс събмит в 15 фрии сaйтa с линк Гугъл след колко време ще ме индексирa?
 

Горе