Линк билдинг

bash

New Member
Здравейте,

искам да ви питам, според вас кое е по-добре да се прави при линк билдинга: масово добавяне на сайта по всички възможни сайтове с категории или да се търси начин да се вземат по-малко на брой линкове от разни партньорства със сайтове с по-висок ПР?

Също мислите ли, че сайтове като свежо и Дигг вършат работа при оптимизацията на вътрешните страници или Google не дава точки за такива линкове?
 
От: Линк билдинг

Ето моето лично мнение по въпроса:
Колкото повече линкове, толкова по-добре. Ако можеш да сложиш линкове в страници със сходна тематика (сходни ключови думи), то още по-добре, но ако не, слагаш където можеш. Тук трябва да внимаваш да не правиш прекалено много линкове за малко време, т.е. работи се постепенно. Най-много помагат по-trusted сайтовете (т.е. тези, чиито резултати излизат по-нагоре в Гугъл).
А за свежото и другите такива, аз лично ги смятам, за идеален начин за оптимизиране на вътрешното съдържание. От чуждестранните бих ти препоръчал да ползваш folkd.com и jumptags.com. Ползвал съм такива похвати и определено въздейства добре при класирането.
 
От: Линк билдинг

Всеизвестен факт е, че за google е от значение количеството на входящите линкове, но това не означава, че тези линкове могат да изхождат от сайтове със съмнително съдържание! Лично аз при линк билдинг кампания се предържам към качеството!
 
От: Линк билдинг

Масов линкбилдинг към сателити, които линкват гъм главния. Доказана стратегия! :)
 
От: Линк билдинг

Още един глас за сателитите + качествени линкове към главния сайт, за да трупа Trust.
 

Горе