Линк от платена статия

ops5

Active Member
Привет,

преди време бях чувал, че е хубаво един сайт да има хиляди линкове от каквито и да е сайтове към него.

Сега обаче се гледа много качеството на страницата, която има линк към сайта ни. И ако не са с много добро качество, по-добре там да няма линк към нашия сайт.

Колко са верни двете неща не знам.

Но какво мога да очаквам ако пейдж ранга на моя сайт е 2 и си платя няколко статии с линк в няколко сайта с ранг 5-6. По-конкретно - има ли смисъл да го правя, ако ще си платя статии само в 5-6 сайта да речем. Всъщност някой знае ли колко време пазят да речем в бг-мама статиите в архива с моите линкове. Защото ако е години, значи винаги има смисъл да се плащат статии.

И има ли смисъл в един сайт да си платя за две статии и да имам 2 линка или и една статия с 1 линк са достатъчни?

Дано съм обяснил правилно въпроса си, че май се обърках малко.
 
От: Линк от платена статия

Но какво мога да очаквам ако пейдж ранга на моя сайт е 2 и си платя няколко статии с линк в няколко сайта с ранг 5-6.
Ест. веднага нищо няма да стане, но всичко се трупа с времето, дни месеци, години... Предимството на платените линкове, е че малко хора ги ползват.
А трябва да сме уникални във всяко отношение, трябва да имаме доверени линкове, за да покажем че сме качествен сайт.

И има ли смисъл в един сайт да си платя за две статии и да имам 2 линка или и една статия с 1 линк са достатъчни?
Смисъл винаги има. Ако статията не ти е само за една ключова дума, ще сложиш 2 линка, за 2 думи. По-добре 2 линка, като единия е към вътрешна страница, от колкото всеки път по 1 линк към началната.
Имало някаква семантика, ако класираш сайта по website, може след това по-лесно да го класираш след това по best website, трябва да се стремим да класираме по няколко сходни думи от колкото само по една за да не сме подозрителни. :)
 
От: Линк от платена статия

Ясно е, че нищо няма да стане веднага, но се замислих колко време да инвестирам в платени линкове в статии, за да се усети ефект. И идва въпроса колко време стоят в архива тия статии.

Това за семантиката звучи логично.
 
От: Линк от платена статия

Качествено съдържание, релевантни теми и сайтове и ще стане...не бързай всичко с времето си нещата са постепенни
 
От: Линк от платена статия

Ясно е, че нищо няма да стане веднага, но се замислих колко време да инвестирам в платени линкове в статии, за да се усети ефект. И идва въпроса колко време стоят в архива тия статии.

Това за семантиката звучи логично.

Иван Вазов на никого нищо не е плащал за "Под игото".
Както и Габриел Хосе де ла Конкордия Гарсия Маркес за "Сто години самота".
Нито Хемингуей за "Сбогом на оръжията".

Надявам се, ме разбираш. :wink:
 
От: Линк от платена статия


Не, надявам се да се доизясниш, може и на лични :).

Качествено съдържание, релевантни теми и сайтове и ще стане...не бързай всичко с времето си нещата са постепенни

Ама аз за никъде не бързам, явно по този начина представям нещата. Искам само да си изясня картинката. Ако започна да купувам статии с линкче в сайтове с 5-6 pr, колко време стоят тези статии в тия сайтове и колко линка да гоня от такива сайтове, че не са много евтини. Макар тук отговора сигурно ще е колкото повече, толкова повече.
 
От: Линк от платена статия

Не, надявам се да се доизясниш, може и на лични :).

Ама аз за никъде не бързам, явно по този начина представям нещата. Искам само да си изясня картинката. Ако започна да купувам статии с линкче в сайтове с 5-6 pr, колко време стоят тези статии в тия сайтове и колко линка да гоня от такива сайтове, че не са много евтини. Макар тук отговора сигурно ще е колкото повече, толкова повече.

И на тримата не се е налагало да плащат, за да станат "баровци".
PR на гошо е като ланец на врата - може да впечатлиш няколко човека, но до там. Ако имаш намерение да ставаш "баровец", като плащаш за имидж, се захвани с отглеждане и продаване на трева - по-бързо и по-лесно става. А е и по-доходно.
В един лишен от оригиналност и съдържание сайт, колкото и тежки връзки да наместиш, все ще е кух. Ще е като начервосана и напарфюмена пеперудка от Околовръстното. Виж, нейната колежка, с такса 500 евро на час, работеща в прескъпи хотели, предлага доста по-различно съдържание.

Предлагам ти първо Хемингуей - чете се по-лесно, все пак е бил журналист. Книгата е военно-историческа.
Но пък Габриел Гарсия Маркес е носител на Нобелова награда за, както сега се казва, създаване на контент.
"Под игото", приемам, си чел.

Освен всичко това, форума тук е пълен с информация как да се снабдиш с тежки връзки напълно безплатно.
 
От: Линк от платена статия

И на тримата не се е налагало да плащат, за да станат "баровци".
PR на гошо е като ланец на врата - може да впечатлиш няколко човека, но до там. Ако имаш намерение да ставаш "баровец", като плащаш за имидж, се захвани с отглеждане и продаване на трева - по-бързо и по-лесно става. А е и по-доходно.
В един лишен от оригиналност и съдържание сайт, колкото и тежки връзки да наместиш, все ще е кух. Ще е като начервосана и напарфюмена пеперудка от Околовръстното. Виж, нейната колежка, с такса 500 евро на час, работеща в прескъпи хотели, предлага доста по-различно съдържание.

Предлагам ти първо Хемингуей - чете се по-лесно, все пак е бил журналист. Книгата е военно-историческа.
Но пък Габриел Гарсия Маркес е носител на Нобелова награда за, както сега се казва, създаване на контент.
"Под игото", приемам, си чел.

Освен всичко това, форума тук е пълен с информация как да се снабдиш с тежки връзки напълно безплатно.

Не мога да се съглася напълно с теб :)

Ако вземем примера с вип персоната за 500 евро на час, нека го кажа така... преди да стане такава, се е налагало по някакъв начин да си направи реклама и то на правилното място.

Съгласен съм с теб, че има доста места от които можеш да си вземеш силни връзки, напълно безплатно, но щом един може да си вземе, то тогава рано или късно ще вземат още 10 и съответно няма да има чак такава тежест въпросната връзка, а там където наистина си заслужава връзката е или платено или се изисква наистина много, ако говорим за голяма и авторитетна директория, която ще ти даде реална връзка, но само ако съдържанието ти е наистина много интересно. Говоря за директории от типа на ehow, squodo и т.н.

По принцип аз как бих процедирал: Оптимизирам си хубаво сайта откъм offpage SEO, пиша няколко хубави статии. Въпросните статии ги добавям в букмарк мрежи, като гледам да не прекалявам с голямо количесто, а си разпределям времето, след което започвам да мисля варианти за набавяне на безплатни връзки от директории за сайтове, директории за статии, букмарк мрежи, форумни подписи и т.н., като отново внимавам да не прекалявам и гледам всичко да е постепенно. След това удрям една почивка да речем от 4-5 ден-а и гледам каква е ситуацията. Ако все още позицията не ме задоволява прибягвам и до платени връзки от тематични и авторитетни сайтове.

И тук под платени връзки имам предвид най-вече платени статии по простата причина, че първо връзката най-често е от тематичен текст и второ, защото обикновено са "вечни" (под вечни имам в предвид, докато блога съществува). Естествено всичко това зависи и от желаните крайни цели, но мисля, че този метод е сред най-добрите и безобидни методи за оптимизация, особено покрай гадинките, които Google пуска от време на време.

П.С> Умишлено не се включих по-рано, за да не кажат повечето.. "ама ти предлагаш платени статии... нормално е да се застъпиш за този метод за линкбилдинг".
 
От: Линк от платена статия

@Вискяр Бг

Какви баровци, какви 5 лева?!?!?!

Разпитвам, за да разбера доколко има смисъл да плащам за линкове с по-голяма тежест.

Повярвай, сайта ни има съдържание, уникално е и полезно за посетителите. И ще го увеличаваме. Но искам да разуча възможностите да отиде по-напред.

Прощавай ако се бъркам, но мисля че се заяждаш. А целия форум да се изчете, как мислиш колко време ще трябва? Четох, четох и на база четенето поставих някои въпроси. Който иска да помогне със знанията и опита си, ОК.
 
От: Линк от платена статия

@Вискяр Бг

Какви баровци, какви 5 лева?!?!?!

Разпитвам, за да разбера доколко има смисъл да плащам за линкове с по-голяма тежест.

Повярвай, сайта ни има съдържание, уникално е и полезно за посетителите. И ще го увеличаваме. Но искам да разуча възможностите да отиде по-напред.

Прощавай ако се бъркам, но мисля че се заяждаш. А целия форум да се изчете, как мислиш колко време ще трябва? Четох, четох и на база четенето поставих някои въпроси. Който иска да помогне със знанията и опита си, ОК.

Вискяр не се заяжда, а напротив много добре ти го е казал. Когато нещо е хубаво хората сами ще го оценят. Лошото на това е, че става бавно, а тук всички искат това да се случи веднага, за момента. Е, не става така, за да стане трябват две неща - или да си звезда или някоя звезда да сподели твое съдържание.
Другите два начина са ясни - или чакаш по-добри времена или си плащаш.
На въпроса ти: "...доколко има смисъл да плащам за линкове с по-голяма тежест. " мисля, че ти отговориха. Първо ти си отговори за себе си какво имаш предвид под "голяма тежест" и каква ти е целта. Ако гониш PR - методите са едни, тогава ще се стремиш да имаш линкове само от сайтове с висок PR. Ако гониш позиции в Гугъл, методите ще са други. Тук вече "тежестта" на сайтовете е от значение и тогава и един линк от такъв сайт се равнява на една-две дузини линкове от разни социалки и платени статии.

Методите на работа на различните хора са различни, всеки си харесва и работи по неговия си начин, няма да намериш точна рецепта за това, просто опитвай и това което се получи го практикувай. И тогава ще имаш само два резултата - или ще успееш или ще се провалиш :).

Повярвай, сайта ни има съдържание, уникално е и полезно за посетителите. И ще го увеличаваме. Но искам да разуча възможностите да отиде по-напред.

Тук според мен малко си противоречиш. Ако наистина имаш такова съдържание не би трябвало да се притесняваш. Но разбира се, може само ти самият да си мислиш това, но за посетителите на сайта ти съдържанието ти да не е уникално и да не е важно. Опитай се да погледнеш на сайта си през очите на обикновен посетител.

Четох, четох и на база четенето поставих някои въпроси. Който иска да помогне със знанията и опита си, ОК.

Проследих коментиращите преди мен и всеки ти дава различен отговор, в зависимост от неговата практика, както споменах. А ето и какво правя аз: Не веднъж съм казвал, досега не съм ползвал никакви социалки, не съм плащал за линкове за дигане на сайтовете ми, не съм разменял линкове за вдигане на сайтовете ми, не съм ползвал директории за статии за набавяне на линкове и не смятам да ползвам. Разчитам на уникалността, на уменията и на знанията си, на мен ми е нужен и само 1 линк за да постигна това, което другите правят с една дузина линкове!
Въпреки това не мога да се оплача от връзки към сайта ми, редовно мое съдържание се споделя в Уикипедия, във форума на майките, в старт и където се сетиш. А по поставените ми цели съм в топ-10. Искаш да научиш бързо нещата, но бързо не става, хубавите неща стават бавно, аз съм се учил с години.
 
От: Линк от платена статия

Вискяр не се заяжда, а напротив много добре ти го е казал. Когато нещо е хубаво хората сами ще го оценят. Лошото на това е, че става бавно, а тук всички искат това да се случи веднага, за момента. Е, не става така, за да стане трябват две неща - или да си звезда или някоя звезда да сподели твое съдържание.
Другите два начина са ясни - или чакаш по-добри времена или си плащаш.
На въпроса ти: "...доколко има смисъл да плащам за линкове с по-голяма тежест. " мисля, че ти отговориха. Първо ти си отговори за себе си какво имаш предвид под "голяма тежест" и каква ти е целта. Ако гониш PR - методите са едни, тогава ще се стремиш да имаш линкове само от сайтове с висок PR. Ако гониш позиции в Гугъл, методите ще са други. Тук вече "тежестта" на сайтовете е от значение и тогава и един линк от такъв сайт се равнява на една-две дузини линкове от разни социалки и платени статии.

Методите на работа на различните хора са различни, всеки си харесва и работи по неговия си начин, няма да намериш точна рецепта за това, просто опитвай и това което се получи го практикувай. И тогава ще имаш само два резултата - или ще успееш или ще се провалиш :).



Тук според мен малко си противоречиш. Ако наистина имаш такова съдържание не би трябвало да се притесняваш. Но разбира се, може само ти самият да си мислиш това, но за посетителите на сайта ти съдържанието ти да не е уникално и да не е важно. Опитай се да погледнеш на сайта си през очите на обикновен посетител.



Проследих коментиращите преди мен и всеки ти дава различен отговор, в зависимост от неговата практика, както споменах. А ето и какво правя аз: Не веднъж съм казвал, досега не съм ползвал никакви социалки, не съм плащал за линкове за дигане на сайтовете ми, не съм разменял линкове за вдигане на сайтовете ми, не съм ползвал директории за статии за набавяне на линкове и не смятам да ползвам. Разчитам на уникалността, на уменията и на знанията си, на мен ми е нужен и само 1 линк за да постигна това, което другите правят с една дузина линкове!
Въпреки това не мога да се оплача от връзки към сайта ми, редовно мое съдържание се споделя в Уикипедия, във форума на майките, в старт и където се сетиш. А по поставените ми цели съм в топ-10. Искаш да научиш бързо нещата, но бързо не става, хубавите неща стават бавно, аз съм се учил с години.

Благодаря,

целта ми е да бутна сайта ни малко по-нагоре в Г. Ясно ми е, че няма как да стане веднага, то затова и ползвам Адуърдс. Но мисля как да го направя след време да намаля разходите за Адуърдс.
 

Горе