Конкурс за: Лого за бъдещ бранд

gentleman

Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Здравейте,

От известно време се чудя къде да открия човек, който ще може да направи лого за страницата, тъй като имам намерения да пусна продукти за продажба с него (предимно дрехи). Другата причина е да го използвам на заден фон на постовете в страницата, тъй като тя е за цитати и текстове, но често ги засичам из социалните мрежи като само се отрязва името на страницата. Логото в момента е самото име и съм доволен от шрифта, но искам нещо, което е без името и лесно да се разпознава (за пример взимам крокодила на Лакосте). Имам представа горе-долу какво искам, но не съм сигурен дали резултата, който ще получа ще ми хареса, защото преди ми се е налагало да плащам за дизайн, но едно е в главата ми и друг е резултата. Все пак реших да пробвам.

Прикачени са два файла, които давам за пример. Единия е като пост, другия е какво точно търся като резултат, но с единствената разлика, че бих искал да е слънчоглед вместо роза. А ако не се получава със слънчоглед, бих се радвал да видя и вариант с роза. Честно казано прикачения файл е точно това, което бих искал като резултат и ако бях получил това при заявка от дизайнер - щях да го използвам. Това съм го намерил в интернет.

Тук видях няколко теми за конкурси, но разликата е, че тук може би трябва да се рисува. Не съм сигурен къде точно да намеря човек, който да свърши това, което искам и се извинявам, ако не е точното място.

Начало на конкурса: 26.01.2023
Краен срок на конкурса: 05.02.2023
Дата за обявяване на победител: 06.02.2023
Награда: 120 лв.

ЗАПОЗНАТ СЪМ С ПРАВИЛАТА ЗА КОНКУРС ЗА ЛОГО И ДИЗАЙН.
 

Прикачени файлове

  • rose_and_knife.jpg
    rose_and_knife.jpg
    24.1 KB · Преглеждания: 85
  • 1674687884169.jpeg
    1674687884169.jpeg
    11.8 KB · Преглеждания: 80
Последно редактирано:
Ако потвърдиш, че си съгласен с правилата може би ще има участници.
Ако няма желаещи, пиши ще ти направя 3 варианта за тези пари, плащане предварително.
 
Може би не съм обяснил добре. Надписа "с едни живееш, с други оживяваш" е примерен за цитатите, които качвам. Само ножа и слънчогледа/розата ми трябва. Също така по възможност на черен фон и по сбито. Общо взето първата картина, която съм дал ми трябва почни същото, но просто да си е моето, а не да съм го взел от интернет.

Иначе е красиво.
 
Да. Черен фон и просто цветето с ножа. Идеята е просто да си е идентично за страницата. Да е разпознаваемо в бъдеще.

Като искам да допълня нещо. Ако е възможно ножа да бъде по-скоро като този прикачен в този пост. Малко ми идва готварски този. Иначе е почти както си го представям... семпло и простичко.
Също искам да допълня, ако може мащаба и позиционирането да са по-скоро като в първия пост картината, тъй като след като сложа текст върху картината не съм сигурен, че ще се чете лесно. Както казах, ще се използва на заден фон под текстовете и цитатите, които ще качвам. Извинявам се за допълнителните уточнения, а че не съм го обяснил както трябва в началото.

Гоним краен ефект, като този с "с едни живееш, с други оживяваш".
 

Прикачени файлове

  • a-tattoo-featuring-knife-and-rose-tattoo-vector-26873612.jpg
    a-tattoo-featuring-knife-and-rose-tattoo-vector-26873612.jpg
    90.6 KB · Преглеждания: 11
  • IQXhIxA.jpg
    IQXhIxA.jpg
    14.5 KB · Преглеждания: 9
Да е разпознаваемо в бъдеще.
Как си го представяш това чудо като марка за дрехи? Според мен хич не е разпознаваемо, ами напротив, може би трябва да е някаква мономарка (знак) максимално опростен и изчистен. Иначе като картинка за фон става.
Ако ми остане време може да постна някакъв вариант.
 
Това е от мен.
Според мен трябва да си оставиш място ето така за текста....


Виж файлът 27420
Както казах... Идеята е да е само цветето и ножа, без надпис. Иначе е доста добре, както е показано, но понякога постовете са дълги и няма да стои добре. Самият текст "с едни живееш, с други оживяваш" е примерен за пост. Ще слагам самата картина на заден фон и ще я затъмнявам, а отпред ще слагам текстовете, както сега. Шрифта винаги ми е бил един и същ. Прикачвам реално това, което ще е да кажем с първия пример.
 

Прикачени файлове

  • 1674864113985.jpeg
    1674864113985.jpeg
    14.6 KB · Преглеждания: 19
Как си го представяш това чудо като марка за дрехи? Според мен хич не е разпознаваемо, ами напротив, може би трябва да е някаква мономарка (знак) максимално опростен и изчистен. Иначе като картинка за фон става.
Ако ми остане време може да постна някакъв вариант.
Да приемем, че е горния вариант на Websolut. Защо да не е разпознаваемо? Представям си го позиционирано на същото място, на което е както казах крокодила на Лакосте на тениските. А в същото време го използвам леко затъмнено на заден фон на постовете.
 
Според мен трябва да го обмислиш добре. И какви са ти плановете,като търговска марка, в Патентното ведомство ще го регистрираш ли ? До къде мислиш да го развиваш и на клави клиенти ще го продаваш. За Фейсбук е ОК но за лого за дрехи нещата стоят по различен начин. Използването на лого с изображение на нож може да се възприеме, като насърчаване на насилие. Би било разумно да обмислиш потенциалните реакции, които едно такова лого може да предизвика, преди да го използваш за марка. Също така е важно да се гарантира, че логото не нарушава никакви закони или разпоредби.
Все пак ножа е оръжие, утре някоя бясна лелка ще тръгне да ти съди фирмата, че разпространяваш насилие и сина й си купил нож заради това.

Аз също не бих си купил дреха с такова лого. Напомня ми за простотията от 90-те и на филми, като кръстника. Споменаваш за лакосте но там логото е крокодил без ножове, пушки, копия и тнт.
Ако не развиваш продукт, който е нож, не виждам смисъл от такова лого
 
Според мен трябва да го обмислиш добре. И какви са ти плановете,като търговска марка, в Патентното ведомство ще го регистрираш ли ? До къде мислиш да го развиваш и на клави клиенти ще го продаваш. За Фейсбук е ОК но за лого за дрехи нещата стоят по различен начин. Използването на лого с изображение на нож може да се възприеме, като насърчаване на насилие. Би било разумно да обмислиш потенциалните реакции, които едно такова лого може да предизвика, преди да го използваш за марка. Също така е важно да се гарантира, че логото не нарушава никакви закони или разпоредби.
Все пак ножа е оръжие, утре някоя бясна лелка ще тръгне да ти съди фирмата, че разпространяваш насилие и сина й си купил нож заради това.

Аз също не бих си купил дреха с такова лого. Напомня ми за простотията от 90-те и на филми, като кръстника. Споменаваш за лакосте но там логото е крокодил без ножове, пушки, копия и тнт.
Ако не развиваш продукт, който е нож, не виждам смисъл от такова лого
Мога да изпиша много, но така или иначе решението съм го взел. Не се водя по примери, а по визия. Лакосте беше пример само за позициониране. Насърчаване на насилие просто от нож е абсурдно и бих се радвал, ако отблъсквам хора с такова мислене, защото ще отделя хора с отворено мислене. Не искам да обръщам темата в дискусия да бъде нож или не. Благодаря за мнението все пак.
 
Малко отклоните, но по темата:
Попитах Chat GPT за дизайн на лого със съчетание на нож и слънчоглед, отговори ми доста адекватно за идеята, много добър инструмент.
Предполагам, че няма човек който не го е пробвал вече, генерира си текстове, идеи и какво ли не за минути.

Ето какво ми отговори по темата:

"За дизайн на лого, съчетаващ нож и слънчоглед, можете да имате изображение на остър нож със слънчоглед, поставен зад или отстрани на него. Слънчогледът може да бъде стилизиран, за да пасне на естетиката на логото, със смели жълти венчелистчета и зелени листа. Ножът може да бъде илюстриран по начин, който подчертава неговата острота и сила, вероятно с блестящо сребърно острие. Дизайнът може да включва и името на компанията с чист, модерен шрифт. Като цяло, логото може да представлява марка, която цени остротата, силата и естествената красота."
 

Горе