Конкурс за: Лого на магазин SilverSense.bg, Награда: 200лв

cross

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
41   0   0
Здравейте!
Както сте разбрали от заглавието, обявяваме конкурс за лого на онлайн магазин за бижута silversense.bg. Знаем, че във времето е имало много силни конкурси във форума и затова избираме да го пуснем тук.

1. Брандът
Брандът SilverSense.bg представлява игра на думи от "silver"- магазинът ще предлага почти изцяло бижута от сребро 925 и "sense" - подаряването на бижута носи приятни чувства и спомени; клиентите ще изпитват чувство за изящество, когато носят нашите бижута.

Логото трябва да внушава, че нашите бижута са прецизно изработени. Искаме то да създава усещане за блясък и елегантност.

2. Изписвания
С цел да дадем повече свобода на участниците няма да поставяме конкретни изисквания за изписване на името, стига да присъстват и двете думи в него, без значение дали слято или разделено (.bg не е задължително).

2. Изисквания към логото
Търси се креативна интерпретация на идеята за елегантност, блясък и изящество. Бихме искали да видим нещо по-различно и интересно и ще се радваме да видим всякакви креативни концепции. Всичко, което виждате в примерите е само насока, но колкото по-нестандартно е предложението, толкова по-добре за нас. Така че се чувствайте спокойни да игнорирате логата по-долу :)
Важно е логото да бъде четимо и всички елементи да се виждат дори в по-малък размер (или да бъде представено и в стилизиран вариант с цел по-добра четимост).

Технически изисквания:
Победителят трябва да предостави векторно изображение на логото. Ако можете да предоставите и SVG/WEBP ще е предимство.
Искаме да видим визуализация на логото в светъл и тъмен вариант, без ограничение в точните цветове с цел брандиране върху кутийки с всякакъв цвят.
Ако искате да предоставите визуализация върху някаква повърхност предпочитаме да използвате кутийка за бижута или сертификати.

3. Срок, награди, изплащане и обявяване на потребител
Срокът на конкурса е до 27.1.2021г. 23:59ч., като ако има много малко предложения е възможно да го удължим с до 5 дни. Победителят ще бъде обявен най-късно до 72 часа след приключването на конкурса.

Наградата за победителя е 200лв, изплатена по PayPal, банков път, крипто или друг удобен за дизайнера начин.

Запознати сме с правилата за провеждане на конкурси и изплащането на наградите е гарантирано.

Лога, които харесахме:

1642196401452.png1642197584191.png1642197835496.png1642197867344.png

Ще се постарая да дам обратна връзка на всички участници. Пожелавам ви успех и се надявам да получим мечтаното лого!
 
Е той брандът нещо при мен не отваря..
Не знам как я мислите, НО логото на сайта ВИНАГИ трябва да е в строг и идеален синхрон със сайта, неговият дизайн, цветове, шрифт ако щеш..
Така "на ум" е мега простотия..нз кой сериозен дизайнер ще се наеме със задачата да прави лого "на сляпо", без съществуващ дизайн :rolleyes:

бай дъ уей, не за пръв път виждам конкурс за лого, без сайтът (в случая) изобщо да функционира, даже имаше един със спечелен конкурс, ама отдавна е 404, 403, 502, три иляди и шестин ахахах

Са, вече ако целите логото да ви дава насока за дизайна..друга работа, макар, че е малко смешно..

ОК, нема да спама, въпреки, че си е за спам отсекъде.. вие си знаете, вие сте и специалистите и поръчителите!
 
Е той брандът нещо при мен не отваря..
Не знам как я мислите, НО логото на сайта ВИНАГИ трябва да е в строг и идеален синхрон със сайта, неговият дизайн, цветове, шрифт ако щеш..
Така "на ум" е мега простотия..нз кой сериозен дизайнер ще се наеме със задачата да прави лого "на сляпо", без съществуващ дизайн :rolleyes:

бай дъ уей, не за пръв път виждам конкурс за лого, без сайтът (в случая) изобщо да функционира, даже имаше един със спечелен конкурс, ама отдавна е 404, 403, 502, три иляди и шестин ахахах

Са, вече ако целите логото да ви дава насока за дизайна..друга работа, макар, че е малко смешно..

ОК, нема да спама, въпреки, че си е за спам отсекъде.. вие си знаете, вие сте и специалистите и поръчителите!
Здравейте,
Брандът е създаден преди дни, няма как да има сайт, като домейнът е регистриран вчера :)
За мен логото е лицето на бранда, където и да се намира - на сайт, на магазин, на кутийка, без значение. Няма как шрифтовете да ги избера аз - обикновено се прави BrandBook, за наличието на който се изисква да има лого. Там са упоменати шрифтове, размери, отстояния, цветове и всичко, по което после се прави сайта. Освен това в специализираните форуми за дизайн никога не съм виждал да се публикува дизайн на сайта, по който да се прави логото.
Поне аз така работя, но приемам градивната критика и затова ще се постарая утре да пусна темата, на която сме се спрели въпреки, че ще бъде преработена.

Благодаря за критиката още един път и успех на дизайнерите, които искат да участват!
 
Определено е добра идея да пуснете темата.. наистина в случая изобщо не спамя, знам как работят добрите дизайнери, най-малкото ще им се спести доста работа, като имат "основа". И действително, най-доброто лого ще бъде това - пасващо изключително на избрания дизайн ;)
 
Той човека е дал примери достатъчно какво иска, вие го обвинихте, че дизайнерите няма да знаят какво се цели.

Цветовете на логото могат изключително лесно да се адаптират към цветовевте на сайта в последствие. Хората които започват мненията си с не искам да спрама, ама... след това немиумо следва заветния спам.

И аз не искам да се меся, ама...
 
Логото и сайта са различни неща. Логото може да се ползва за сайт, визитки, дипляни, брандиране не витрини, врати, табли, за видео, и още 1000 неща. Сайта е една малка част от идентичността на даден бранд, или дейност. Предлагам едно сребърно перо. Перото символизира точно чувственост, финес и изящество. Вкарал съм и малко ретро носталгия и по-скоро класическа визия. Все пак има и част от моя почерк.

Untitled-2.png
 
silver_mock.png
 
Здравейте и благодаря на всички за добрите предложения!
Идеята на @stoineff ни допада много и асоциацията с перото е много уместна, въпросът е само как би стояло в хедъра на сайта, защото е доста високо самото лого. Също така за момента няма да имаме слоган
@ReDesigner Харесва ми използвания шрифт, но диамантеният пръстен и като цяло диамантите са доста експлоатирани като изображения в нашия бизнес, а и ние няма да предлагаме такива.
Предложението на @dreambench е много интересно, бихме се радвали да видим още вариации на символа, който с двете S имитира бижу, ако е възможно
@petya77 Първото предложение не ни допадна, някак си е малко по-грубо, отколкото ни се иска, но във второто има много добра идея с изписването на S в квадрата и цялото име отдолу. Ще е много подходящо за брандинг на предмети в последствие.

Благодаря още един път на всички!
 
Здравейте и благодаря на всички за добрите предложения!
Идеята на @stoineff ни допада много и асоциацията с перото е много уместна, въпросът е само как би стояло в хедъра на сайта, защото е доста високо самото лого. Също така за момента няма да имаме слоган
@ReDesigner Харесва ми използвания шрифт, но диамантеният пръстен и като цяло диамантите са доста експлоатирани като изображения в нашия бизнес, а и ние няма да предлагаме такива.
Предложението на @dreambench е много интересно, бихме се радвали да видим още вариации на символа, който с двете S имитира бижу, ако е възможно
@petya77 Първото предложение не ни допадна, някак си е малко по-грубо, отколкото ни се иска, но във второто има много добра идея с изписването на S в квадрата и цялото име отдолу. Ще е много подходящо за брандинг на предмети в последствие.

Благодаря още един път на всички!
Здравейте,

Съвет номер 1:
Изберете лого, което харесват вашите потенциални клиенти, а не вие. Те имат очаквания, които могат да съвпаднат с харесаното от вас лого или да се разминат.

Съвет номер 2:
Среброто няма абослютен и еднозначен символ, с който да се асоциира освен химичното му съкращение Ag. Затова няма как да се тръгне в тази посока и се визуализира "бижутерия", или игра с буквата "S". Затова колегите са подходили така. Бижутерски магазин е по-важното послание, от "за сребро". Затова се концентрирайте там. Хората търсят бижута, а в последствие избират какви.

Съвет номер 3: Ауди не предлагат кръгчета, Макдоладс не предлагат арки и Субару не предлагат звезди. И още много примери мога да дам. Целта на логото ви не е да покаже целият ви асортимент, а да се превърне в категоричен и разпознаваем символ на вашата марка.

Съвет номер 4: Идете в най-близката печатница и попитайте кое лого може да се възпроизведе на химикалка, а още по-добре и да може да се гравира на бижу (все пак това предлагате, макар и онлайн). Това ще улесни избора ви защото утре ще брандирате кутийки, сувенири и прочее за клиентите си.

Съвет номер 5: Съберете всички предложения и ги покажете на хора, които не са обвързани с проекта. Разпитатйте ги какво очакват да видят от една бижутерия като графична идентичност и тагава ще направите по-лесно избора си.

Желая ви приятна вечер!
 
Съвет номер 3: Ауди не предлагат кръгчета, Макдоладс не предлагат арки и Субару не предлагат звезди. И още много примери мога да дам. Целта на логото ви не е да покаже целият ви асортимент, а да се превърне в категоричен и разпознаваем символ на вашата марка.
По принцип гледам да не спамя в темите, особено в конкурсите за лого, защото наистина страшно се кефя на дизайнерите, но това ме уби хаха. Абсолютно съм съгласен с теб колега. Логото трябва да е по възможност колкото се може по-семпло и лесно запомнящо се, а ако се докарат символика, послания и слоган в синхрон, още по-добре. Определено основната идея е да се превърне в категоричен и разпознаваем символ на вашата марка както си го споменал.
Тук има страхотни творци и креативни личности и съм убеден, че автора на темата ще намери това, което търси.
Успех на всички!
 
Благодаря на колегите за коментарите. Не бих искал да превръщаме конкурска в дискусия, все пак има теми за дискусия, има и теми за конкурси. Искам да дам обратна връзка на всеки дизайнер - за мен това е важно и показва уважение към труда на хората, който никак не е малък. И не, изобщо не целим да се показва целия асортимент от продукти, но диамантите са твърде експоатирани като символ и бих искал нещо по-различно. Със сигурност едно лого не трябва да е много натрюфено, който е прочел изискванията на конкурса и е видял примерните лога ще види, че не това е целта.

Пак благодаря за съветите, но предпочитам ако някой иска да дискутираме нещо или да ми пише на лични съобщения, или да отвори нова тема.

Ще се постарая да давам обратна връзка на всички през няколко дни и се надавям да няма засегнати, тъй като не това е идеята.
 

Горе