Конкурс за: Лого - Varna on Air

Всичко е ок, ама Атанасов на практика в първия вариант е копирал на 99 % моето предложение, даже и чайки има, няма лошо, по-надолу поне има някъв опита за развитие...
Ако насоките са вариации върху моя вариант това е друго.
Със сигурност дадохте огромна преднина и определихте ясно посоката, в която да се ориентират и другите участници.
 
Всичко е ок, ама Атанасов на практика в първия вариант е копирал на 99 % моето предложение, даже и чайки има, няма лошо, по-надолу поне има някъв опита за развитие...
Ако насоките са вариации върху моя вариант това е друго.

Не виждам смисъл от тази дискусия. Но понеже е отворен въпроса, и аз мога да претендирам, че Websolut е взел идеята за слънцето, ръкописния шрифт и чайките от мен. Неговите първоначални идеи бяха в съвсем друга насока.

Също така мисля е ясно, че при така дадените насоки, логотата ще са визуално доста близки. Особено ако не се използват авторски елементи. Не сме първите, които ползват слънце, чайки и облаци в лого.

Ясно е, че колегата най-вече негодува от подобното разположение на елементите. Мога да ви уверя, че не съм се опитвал по никакъв начин да копирам неговото предложение, а по-скоро съм се опитвал да следвам примера на поръчителя. Проблема е, че аз съм успял да съчетая по-добре отделните елементи в едно хомогенно цяло, а не да ги оставя като сбор от няколко елемента.

За финал смятам, че всяко предложение си има своите достойнства и не застрашава по някакъв начин другите. Затова предлагам да оставим поръчителя да прецени, кое е най-добро за неговите нужди.
 
  • Like
Реакции: HEB
На практика изглежда почти същото, но аз няма да споря понеже съм над тези неща, просто го отбелязвам.
Важното е, че за 50 лв стана добър конкурс, това е направо невероятно честно казано, чак се учудвам, че има толкова претенденти, но като те удари музата то не пита;)
 
  • Like
Реакции: HEB
Понеже логото ще се използва основно върху снимки в Instagram, то трябва да е максимално просто, за да не се "бори за внимание" със съдържанието на снимките. Трябва да бъде изчистено, но и разпознаваемо, с ясен символ.

Живея от вече почти 5 години във Варна и за мен първата асоциация с града е морето. Затова то е и основният мотив в идеята ми за логото. Знака е достатъчно "силен" за да може да бъде ползван и отделно без текста щом бранда стане разпознаваем. А и монохромния знак ще стои много яко на тениска.

ezqHWDZ.png
 
Последно редактирано:
@Websolut ,с риск да стана нахален, бихте ли могли да покажте как би изглеждало последното Ви предложение върху рекламен мърчандайз(тениска, потник ,шапка) и върху миркофон (както бяхте дали пример с най-първото предложение).
Още веднъж Ви благодаря за цялото отделено време!

Здравейте, бих желал да попитам колко би се оскъпило логото, което последно предложихте, ако Ви помоля да добавите малко цвят, които да съживят логото?
Извинявам се за безпокойството и оставам на разположение :)

Аз си оставам на по-артистичния и в крайна сметка по-различен от стандарта вариант, поне останах с такова впечатление, че е желанието на автора на конкурса.

6555.jpg

 

Аз си оставам на по-артистичния и в крайна сметка по-различен от стандарта вариант, поне останах с такова впечатление, че е желанието на автора на конкурса.

Виж файлът 16285

Не отричам, че си позволих да Ви пиша на лично съобщение колко би струвало евентуалното вдъхване на живот, добявайки малко повече цвят, и няма и защо. Получило се е отлично :)
Не влизайте в излишни спорове и полемики, всички предложения са разглеждани от няколко души, част от екипа ни. Споделям това, за да Ви уверя, че на този етап не е решавано нищо и няма "предварителен" победител. Конкурса продължава до 28.02., а последните няколко предложения го правят един от многото качествени в този форум.
 
Понеже логото ще се използва основно върху снимки в Instagram, то трябва да е максимално просто, за да не се "бори за внимание" със съдържанието на снимките. Трябва да бъде изчистено, но и разпознаваемо, с ясен символ.

Живея от вече почти 5 години във Варна и за мен първата асоциация с града е морето. Затова то е и основният мотив в идеята ми за логото. Знака е достатъчно "силен" за да може да бъде ползван и отделно без текста щом бранда стане разпознаваем. А и монохромния знак ще стои много яко на тениска.

c5ddc113428a0a63.png
Благодаря за предложението, но мисля, че грешно сте разбрали идеята. По-горе бях споделил да НЕ се разбира само и единствено като конкурс за лого в Инстаграм.
 
Явно съм останал с грешно впечатление. Тъкмо завърших тази визуализация, когато прочетох коментара.

EK2hPPw.jpg
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: HEB
А ето и втори вариант:

uc
Както и при @Websolut ,така и тук би било страхотно ако можем да видим "съживени" логата, имате страхотни попадения. Още веднъж се убеждаваме, че сме избрали правилното място за конкурс от този тип :)
 
Явно съм останал с грешно впечатление. Тъкмо завърших тази визуализация, когато прочетох коментара.

66a8d4ee068883ce.jpg
Желаем да излезнем извън рамките на въпросната социална мрежа, но визуализация като Вашата помага доста в изграждането на предварителната ни представа за практическата полза от самото лого :)
 
Мисля, че конкурса стана като за 50 с една нула отзад:).

Съжалявам, че съм споделил лична кореспонденция, било е заради късния час.
Все пак не е лошо да помислите за леко увеличаване на бюджета за още по-добри резултати, мисля че ще се включат повече хора.
Важното е и че се събужда интереса на добри дизайнери които не са се включвали от години;), но темата все пак е специфична - "Варна, морето и сините вълни";)

Предложението и доводите на Зенит са съвсем на място според мен, въпреки, че трябва да се излезе извън рамките на социалните мрежи, може би трябва някакъв междинен вариант - хем симпъл, хем малко по-артистичен.

Успех!
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Bove
Както и при @Websolut ,така и тук би било страхотно ако можем да видим "съживени" логата, имате страхотни попадения. Още веднъж се убеждаваме, че сме избрали правилното място за конкурс от този тип :)

Ще предложа цветен вариант при първа възможност.

Съгласен съм с @Websolut, че разликата между резултата и възнаграждението стана твърде голяма. Ако в началото сте имали съмнения, дали ще получите нещо добро и затова сте почнали с ниска сума, то сега вярвам нямате съмнение, че ще получите висококачествен продукт, който заслужава 2-3 пъти по-висока сума за отплата. При това имате избор.
 
  • Like
Реакции: HEB
Резервирам си този пост, за да покажа една последна визуализация и приключвам с този вариант.

ПС: Също съм съгласен с мнението на колегите за разликата между качеството и възнаграждението. Конкуренцията, обаче също е на ниво, което стимулира добрите идеи, а една добра идея си струва да бъде споделена.
 
  • Like
Реакции: HEB
Ще предложа цветен вариант при първа възможност.

Съгласен съм с @Websolut, че разликата между резултата и възнаграждението стана твърде голяма. Ако в началото сте имали съмнения, дали ще получите нещо добро и затова сте почнали с ниска сума, то сега вярвам нямате съмнение, че ще получите висококачествен продукт, който заслужава 2-3 пъти по-висока сума за отплата. При това имате избор.
Ще бъда напълно откровен, споделяйки че не съм поставял под съмнение успеваемостта на конкурса. Наблюдавал съм редица добри конкурси в този форум, но тук със сигурност предложенията надминаха своята цена. Предполагам, че това се дължи на различни фактори, но със сигурност един от тях е и намирането на идеята за интересна и различна от останалите конкурси, в които се търси лого за дропшипинг сайт например (не целя да засегна никого с този коментар).
 
Аз мисля, че Websolut е изработил логото изцяло по критериите на поръчителя и всички следващи лога ще са негови вариации, на основата на неговото. Най-коректно ще е или поръчителя да работи с него, като му даде насоки, докато бъде удовлетворен от крайния резултат или да избере лого, което не е направено по образец на Websolut.
 
Аз мисля, че Websolut е изработил логото изцяло по критериите на поръчителя и всички следващи лога ще са негови вариации, на основата на неговото. Най-коректно ще е или поръчителя да работи с него, като му даде насоки, докато бъде удовлетворен от крайния резултат или да избере лого, което не е направено по образец на Websolut.
Както писах по-горе, конкурсът е до 28.02. и ще бъде изключително некоректно да се обяви предварителен победител. Дори мисля, че едно подобно действие би опорочило този иначе висококачествен конкурс. Именно поради това не смятам да се ангажирам с обявяване на победител, не отричам никъде, че @Websolut пръв "хвана" идеята и даде огромен жокер на другите участници, но и не желая да омаловажавам техния труд и отделено време.
 
@milinkite2 благодаря за оценката, това @HEB си преценява.
Проблема е, че бюджета му е 50 лв и не мисля, че е склонен да мръдне от него, а това ще отдръпне повечето дизайнери, в никакъв случай не го укорявам, всеки сам си преценява, както и всеки дизайнер сам си преценява дали да участва.
Както коментираха колегите по-горе, от малък конкурс, конкурса премина в по-голям и като сложност, защото претърпя промени в насоките и логично би било да бъде коригиран бюджета за да има развитие, но в крайна сметка не всеки разполага със средства, така, че не можем да виним никого, все пак усърдието трябва да бъде стимулирано;), но това е само по принцип.
До 28-ми има време той сам ще си прецени.
 
  • Like
Реакции: HEB
Аз мисля, че Websolut е изработил логото изцяло по критериите на поръчителя и всички следващи лога ще са негови вариации, на основата на неговото. Най-коректно ще е или поръчителя да работи с него, като му даде насоки, докато бъде удовлетворен от крайния резултат или да избере лого, което не е направено по образец на Websolut.

Доколкото разбирам предложението, ако някой успее да покрие изцяло критериите на поръчителя, той се обявява за победител, а другите нямат право да покриват тези критерии, а само да предлагат други варианти и да се надяват поръчителя да промени критериите си. Наистина чудесно предложение!
 
Поръчителя може да пише в началото примерно: "ако в процеса на работа, някое от предложенията ми хареса си запазвам правото да обявя победител преди обявения край"...
Но в случай @HEB мисля, че иска максимума, а защо не и много над максимума от този конкурс, за да има възможно най-голям избор, проблема е, че финансите са крайно недостатъчни и остава един гол ентусиазъм;)
Аз хвърлих достатъчно ентусиазъм, колеги вие сте наред:)
 
  • Like
Реакции: HEB
Разбирам, но тогава нека да не коментира в подробности логата, защото по този начин всички почват да измислят логата си на база на едно определено лого, в случая казах на кого е, а идеята също струва пари. В тоя ред на мисли поръчителя ще вземе наи-доброто лого, а явно не се замисля първоначално на кого е била идеята. Уважавам желанието на HEB да се постигне едно добро лого, но нека да не е гърба на друг...
 
  • Like
Реакции: HEB

Горе