Локална пречиствателна станция?

GeorgeG

Active Member
Строя къща и е време да слагам ВиК-то, но тук няма канал. Та, за да бъда еко, съм решил да взема локална пречиствателна станция. Ако някои има опит с това или знае фирми, които са добри и качествени, да ми препоръча, че в гугъл намирам 20 и всичките предлагат различни неща. Мерси
 
От: Локална пречиствателна станция?

Преди седмица си сложих моята. Номер 1 на пазара според мен. Фирмата е HG and Sons - http://hg-sons.com/. Не е евтино - всъщност е най-скъпото, но си струва. Прочети мнения за тях. Няма миризми, няма остатъчни мръсотии, еко отвсякъде.
 
От: Локална пречиствателна станция?

Преди седмица си сложих моята. Номер 1 на пазара според мен. Фирмата е HG and Sons - http://hg-sons.com/. Не е евтино - всъщност е най-скъпото, но си струва. Прочети мнения за тях. Няма миризми, няма остатъчни мръсотии, еко отвсякъде.

какво значи скъпо, че не виждам цени на сайта им. Примерно мен ми трябва нещо от типа на тия BC-10 (10еж дето ги водят). Твоята каква е колко ти стъпа с всичко (доставка и т.н.)

Ако има някой с такава станция поне на 2-3 години също да пише, че ми е интересно как се държат във времето и дали и каква поддръжка има, много ли се чупят и т.н.
 
От: Локална пречиствателна станция?

Преди седмица си сложих моята. Номер 1 на пазара според мен. Фирмата е HG and Sons - http://hg-sons.com/. Не е евтино - всъщност е най-скъпото, но си струва. Прочети мнения за тях. Няма миризми, няма остатъчни мръсотии, еко отвсякъде.

А да и друго да те питам, ти къде я заусти? Попивна шахта отстрани ли направи или как? Щото тия от фирмите на които звънях ми предлагат някакви странни решения от рода на да си сложа съд, които да събира водата и после с помпа да поливам градината... то добре, ама зимата кво поливане? Та с пречистената вода как си реши проблема?
 
От: Локална пречиствателна станция?

Почти 7 Бона ми излезе моята. Малко по - голяма от твоята. Предполагам, че отиваш към 6 бона с тази. Това включва доставка, монтаж, 4 години пълна гаранция.

Моята схема е следната - изкопах огромна яма - към 4 метра е дълбока - направих я с бетонови пръстени и всичко останало необходимо. След което с тръби от пречиствателната станция, пречистената вода отива в нея. От там водата попива и се оттича свободно през почвата. Но това е чиста вода. Разбира се можеш и да я изкарваш оттам - да поливаш с нея или да я източваш някъде. Според зависи къде точно ти е къщата, каква е почвата, какъв е наклона и т.н. При мен лично според проучванията няма да се налага да я източвам никога. А и дори да се наложи - ще е много рядко.

Тези моите хора идват на безплатен оглед и можеш да им зададеш всички въпроси, които те интерсуват. Потърси из нета мнения на хора с такива станции, които ги ползват години. Аз доста четох по въпроса и не срещнах едно негативно мнение точно за тези. Те са чешки и са с най-добрата и модерна технология.
 
От: Локална пречиствателна станция?

В тея казани всякакви канали ли могат да се заустват или само кенефи? Банята и мивката от кухнята?
 
От: Локална пречиствателна станция?

не са казани, а бидони от полипропилен в различни кубици. Всичко се излива там от канала, аз даже и улуците си включих там. Та, вече си купих и я инсталирах дори. След 1 година мога да кажа, дали съм доволен.
 
От: Локална пречиствателна станция?

Трябва да има отдушници, защото ще стане взривоопасно (буквално :Д). мисля, че ставаше въпрос за нитроглицерин :mrgreen:
 
От: Локална пречиствателна станция?

какво значи скъпо, че не виждам цени на сайта им. Примерно мен ми трябва нещо от типа на тия BC-10 (10еж дето ги водят). Твоята каква е колко ти стъпа с всичко (доставка и т.н.)

Ако има някой с такава станция поне на 2-3 години също да пише, че ми е интересно как се държат във времето и дали и каква поддръжка има, много ли се чупят и т.н.

Вече 7-ма година ползваме такава и не сме имали никакви проблеми. За тези години само веднъж сменяхме водата, но не беше нищо сложно. Според мен си заслужават парите. Като гледам сега сайта им, явно доста са ги усъвършенствали през последните години и вероятно сегашните са по-добри и от нашата.
Имам съседи, които имат от немските, но на 6 месеца се налага да я помпат, защото се появяват миризми и не работи качествено ако не се изпомпа. Мисля, че и някакви химикали й добавят периодично, а казват, че и тя не била евтина. За българските не искам да коментирам какви отзиви съм чувала :cry: Е там вече може да е взривоопасно:evil:
До колкото знам чехите са ненадминати точно в пречиствателните станции от този тип.
 
От: От: Локална пречиствателна станция?

Вече 7-ма година ползваме такава и не сме имали никакви проблеми. За тези години само веднъж сменяхме водата, но не беше нищо сложно. Според мен си заслужават парите. Като гледам сега сайта им, явно доста са ги усъвършенствали през последните години и вероятно сегашните са по-добри и от нашата.
Имам съседи, които имат от немските, но на 6 месеца се налага да я помпат, защото се появяват миризми и не работи качествено ако не се изпомпа. Мисля, че и някакви химикали й добавят периодично, а казват, че и тя не била евтина. За българските не искам да коментирам какви отзиви съм чувала :cry: Е там вече може да е взривоопасно:evil:
До колкото знам чехите са ненадминати точно в пречиствателните станции от този тип.

явно си обикновен консуматор и не си се интересувал точно какво представляват пречиствателните станции. Общо взето, всичките са на един принцип. Бидон, в който се помпи кислород с компресор. Български, немски, чешки или афганистански, разликата може да дойде само от материала на бидона, изработката, компресора и не на последно място, кой ти я поставя, щото там може да стане голям сакатлък.

Да не говорим, че едиственото ти мнение в тоя форум е точно в тази тема, което може да се приеме от някои като скрита реклама на точно въпросната фирма.

Моето лично мнение е, че всичките са overpriced, просто са с различни надценки, но на който не му се занимава да си го прави сам, като при мен, си плаща като поп и му го правят.
 
От: Локална пречиствателна станция?

Преди седмица си сложих моята. Номер 1 на пазара според мен. Фирмата е HG and Sons - http://hg-sons.com/ Не е евтино - всъщност е най-скъпото, но си струва. Прочети мнения за тях. Няма миризми, няма остатъчни мръсотии, еко отвсякъде.

Уточнявам, че напълно подкрепям именно този избор! Да не ме сбъркате с оптимизаторите по-горе :wink:
 
Последно редактирано:

Горе