Масов Хенгаут

Здравейте :)

Бих желал да ме посъветвате каква платформа мога да използвам за онлайн семинари, която да поддържа много хора, които да участват и да говорят на живо.
Гугъл Хенгаут позволява 10 човека да говорят на живо, аз се нуждая от платформа, която поддържа повече хора.
В скайп съм забелязал, че над 8-10 човека връзката се разваля и става кофти и т.н.

Бих желал да споделите мнение,
Благодаря :beer:
 
От: Масов Хенгаут

#E.Ivanov
Благодаря за предложението, но не ме устройва. Там макса е 12 човека :( (ако говориш за "ooVoo" )
 
От: Масов Хенгаут

Масов хенгаут няма да намериш. Макса е 10тина човека.

При повече хора натоварването нараства защото всеки трябва да направи N-1 връзки със другите и общия брой на връзките става N * (N-1)

При двама човека връзките са 2
При трима = 6
При 4 = 12
При 5 = 20
При 6 = 30
При 7 = 42
При 8 = 56
При 9 = 72
При 10 = 90

При което мрежовото натоварване скача драстично. И това е при вариант P2P. При клиент-сървър вариант натоварването пак се пренася мрежово и го има същия момент но тогава всичко минава през сървъра.

Затова няма масов хенгаут. Освен ако не е текст... и един двама да говорят - останалите да гледат.
 
От: Масов Хенгаут

@mobilio Как човек да не ти даде репутация ... Супер коментар, благодаря за обяснението :)
 
От: Масов Хенгаут

Пускай ги в един лайв чат да дращят. Пък ти си говори.
 
За съжаление, безплатен и качествен вариант за нещо над 10 човека няма. Ако възнамеряваш да изкарваш пари от това, ще трябва и да вложиш. До сега съм чел само добри мнения за тази платформа - https://www.anymeeting.com/landing/buy/ChoosePlan.aspx. Таксите не са скромни, но не са и кой знае какво, ако предложиш платено членство и достъп. Дори смешна такса като 1$ под формата на дарение, ще ти помогне за месец :)

Може да погледнеш и тук за алтернативи - http://webinar-services-review.toptenreviews.com/

За безплатни варианти, забрави.
 
От: Масов Хенгаут

Bigbluebutton, интегрира се с чудесно с moodle, wordpress и други платформи. Може да го ползваш и самостоятелно. Работи безпроблемно с 50 в конференция с камери на сървър с 4 ядра на 3.4 GHz и 16 GB RAM. С повече едновременни потребители не съм имал възможност да тествам. Говоря за реално ползвани наколко системи, а не за тестове.
 

Горе