Махат климатиците от фасадите?!?!?!

От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Нетсърф ти в коя година живеш даже и НЕО и Осака вече почнаха да правят инвертори.
Освен това при централната климатизация ако имаш консумация на вътрешното тяло то тя е за вентилатор най много който си ти е включен към твоят електромер.
Отделен въпрос е как ще си разпределят тока за централното тяло - кеф им на квадратура кеф им на кубатура кеф им с различни видове топломери и тн.
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Поредната глупост. Първо щели да махат дограмите от терасите (wtf?!), след това щели да махат климатиците. Всичкото ни е наред, само това ни остава да оправим дееба, направо оставам безмълвен...
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Конденза от климатиците прави висулки, което застрашава зимата безопасността
Монтажа се извършва от непрофесионалисти
Монтира се на защитени фасади, културни исторически ценни и т.н.
Дрънчене и шум (и на мен ми е пречило не веднъж)

Няма да ги забранят, но ще ги монтират само с разрешително от общината. Така е в развитите страни, а при нас в това отношение е пълна анархия
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Нетсърф ти в коя година живеш даже и НЕО и Осака вече почнаха да правят инвертори.
Освен това при централната климатизация ако имаш консумация на вътрешното тяло то тя е за вентилатор най много който си ти е включен към твоят електромер.
Отделен въпрос е как ще си разпределят тока за централното тяло - кеф им на квадратура кеф им на кубатура кеф им с различни видове топломери и тн.
Ти не знам в кой свят живееш. Вземи се осъзнай малко :)
Вентилатора не харчи много ток, външното тяло харчи!! За какви инвертори ми пишеш пък сега, като не ти изнася и разтягаш лукуми :)
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Нетсърф ти в коя година живеш даже и НЕО и Осака вече почнаха да правят инвертори.
Освен това при централната климатизация ако имаш консумация на вътрешното тяло то тя е за вентилатор най много който си ти е включен към твоят електромер.
Отделен въпрос е как ще си разпределят тока за централното тяло - кеф им на квадратура кеф им на кубатура кеф им с различни видове топломери и тн.

няма централни климатични системи с инверторни компресори... те са прекалено са чупливи и недостъчно надежни в големи размери ( а и то спестяването от инверторите и това че са по добри от други е малко имагинерно понятие) тоест може да е по евтино при определени условия и то при безпроблемна работа... и стига разликата в цените да не е прекалено голяма...
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Нетсърф моето момче ти си неадекватен виж какво си написал виж какво пише отдолу и ако нещо не ти е ясно кажи да ти го обясня

И ало се слага централен климатик за целия блог теябва да има охлаждаща мощност като за целия блок, а какво става, че в даден период 1/2 го използват? Как ще се определя кой колко ток да плаща? А представяш ли си 1/3 да го ползват, а той си работи на макс? Няма ефективност, щот външното тяло си харчи един ток за 5 потребителя и за 20. Затова и за хотел не е ефективно освен ако хотела няма постоянна много висока заетост. Затова и се използва в сгради където тока не се дели.

Мултизонална климатична система Daikin VRV III - продължение на широко известната разработка на Daikin от 1982г. система VRV. Във VRVIII както и в предишните две поколения, са използвани само съвременни технически решения в областта на климатизацията:

инверторна технология;
съчетание режими отопление/охлаждане, в това число и рекуперация;
озонобезопасен хладилен агент R410A;
голямо количество вътрешни тела в една система;
модулна компановка на външните тела;
висока енергоефективност.
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Няма начин сградата да се отоплява с централно отопление/охлаждане, ако има повече от един собственик! Причината е в отчитането на разходите и това, че не всички ще са съгласни.

Монтирането на климатиците така, че да не се виждат, води до прекарване на твърде много тръби и от там ефективността пада (освен разходите за тръбите има и загуба на енергия заради дългите тръби). При вече построени сгради прокарването на тръбите е скъпо и проблемно.

Не се опитвайте да протестирате, докато протестирате против един закон още десет се подготвят... Като въведат и задължителните застраховки за жилището няма да имате пари за отопление, така че проблемът с климатиците ще е решен. Няма климатици - няма проблем.
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

"На криво дърво короната му пречи" ...а на грозна сграда климатика

bokluk-mrysotiq-sofia-bulgaria.jpg


http://selo-banya.blogspot.com/2011/06/zloveshtite-sofiiski-ulici-wikileaks.html

imgp5950_devin_street.th440.jpg


http://www.optimiced.com/bg/2008/08/06/calmness-security-selfconfidence/

И т.н. и т.н...

Защо първо не оправят държавната собственост и тогава да мислят за частната?
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Чудят се какво да измислят, за да вземат пари. А можаха да застроят цяла София адски грозно и да унищожат де що има зелена площ, нали?
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Нетсърф моето момче ти си неадекватен виж какво си написал виж какво пише отдолу и ако нещо не ти е ясно кажи да ти го обясня

Имигрантче ... осъзнай се :)
Обясни ми, че не ти следя мисълта ...
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Кое точно по напред да ти обясня бе келешче недоносено - от инверторната технология ли да почна или от най обикновеното устройство на климатика .
Погледни си колко бисери си наръсил в едно изречение - сори то ако можеше да разбереш какво си написал нямаше да ме и питаш какво да ти обяснявам

И ало се слага централен климатик за целия блог теябва да има охлаждаща мощност като за целия блок, а какво става, че в даден период 1/2 го използват? Как ще се определя кой колко ток да плаща? А представяш ли си 1/3 да го ползват, а той си работи на макс? Няма ефективност, щот външното тяло си харчи един ток за 5 потребителя и за 20. Затова и за хотел не е ефективно освен ако хотела няма постоянна много висока заетост. Затова и се използва в сгради където тока не се дели.
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Кое точно по напред да ти обясня бе келешче недоносено - от инверторната технология ли да почна или от най обикновеното устройство на климатика .
Погледни си колко бисери си наръсил в едно изречение - сори то ако можеше да разбереш какво си написал нямаше да ме и питаш какво да ти обяснявам

Зле си ... ходи смени памперса на работодателя ти и пак пиши ...
Явно като за теб трябва да ти пиша мнооого бавно, че иначе не схващаш. Какво си се хванал за инвертора ... като ти обърна темата за централна климатизация ...
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Явно не можеш сам да осмислиш глупостите дето си написал за това ще ти помогна - а ако можеш да кажеш нещо конкретно което да съм написал и не е така очаквам да споделиш.

И ало се слага централен климатик за целия блог теябва да има охлаждаща мощност като за целия блок
Не само трябва да има за целият а и повече защото системата трябва да има запас.

А представяш ли си 1/3 да го ползват, а той си работи на макс?
Точно за да не си представям такива работи хората са измислили инверторната технология и други подобни хитрости

Няма ефективност, щот външното тяло си харчи един ток за 5 потребителя и за 20.
това сам ли го измисли или някой ти помогна

Затова и за хотел не е ефективно освен ако хотела няма постоянна много висока заетост
Чудно защо никъде по хотелите не съм видял калорифери - като не им е ефективна централната климатизация

Затова и се използва в сгради където тока не се дели
Интересно в бизнес сградите където отдават офиси под наем и са с централна климатизация как са измисли деленето на тока.

Май не остана изречение дето да не си написал някоя глупост
 
Re: От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Кое точно по напред да ти обясня бе келешче недоносено - от инверторната технология ли да почна или от най обикновеното устройство на климатика .
Погледни си колко бисери си наръсил в едно изречение - сори то ако можеше да разбереш какво си написал нямаше да ме и питаш какво да ти обяснявам

до преди няколко години сградните климатици нямаше с инверторен компресор, Даикин се проявяват като пазаре лидер, признавам и аз не бях срещал такъв... (даже в бълагрия сигурно почти няма)

като цента на този не е никак ниска около 10 000 лева 5357 евра най-ниска цена която намерих в нета и това е в държава в която незнам дали има ддс и това е без вътрешните тела цена и този външен модул поддържа 8 вътрешни тела...

иначе в един руски сайт искаха 400 000 рубли за такъв руската цена може да е актуална с 8 вътрешни тела (при 30 рубли за долар излиза около $13000) или да ги кажем е 20 000 лева близо пак незнам имали ддс нямали и колко

или по ако топлиш две стаи става за 4 апартамента само 5000 лева на апартамент за две стаи... ако искаш

ама е даикин... лидер на пазара и не пречи на главния архитект...

ако имаш хотел с 20 стаи с три такива за 60 000 лева

или с обикновени пак инверторни пак на даикин 35 ци (вторите по мощоност даикините са с номера 25,35,50) илзизат по около 1300 на промоция бг цена с всичко пак ще ти излезе на половина да не говорим че ако сложиш евтини инвертори на 1/4 цена
 
Последно редактирано от модератор:
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Централна климатизация има в големите хотели и работи нон стоп в целия хотел, при хотел с ниска заетост това е не ефективно! За 5 стаи трябва да работи цялата система ... при 95 празни ...
Интересно в бизнес сградите където отдават офиси под наем и са с централна климатизация как са измисли деленето на тока.
Е кажи как делят тока де?? Ще ти кажа - делят го на квадратите и работи нон стоп навсякъде ... а в блока няма как да стане този номер :)
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Кулис Прав си че инверторите не са още навлезли много в централната климатизаци, но по старите системи също се регулират на база включване и изключване на модулите - защото няма как да оставят цялата система да бичи на пълна мощност при достигнати параметри.

Иначе и останалите фирми имат подобни модели
http://nextklima.com/general-2/tsentralna-klimatizatsiya - Фуджицу Дженерал
http://www.ga-clima.com/index.php?menu=19 - Тошиба

Както написах и по напред в темата - скъпи са - но ако имаш пари няма невъзможни неща
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

Е кажи как делят тока де?? Ще ти кажа - делят го на квадратите и работи нон стоп навсякъде ... а в блока няма как да стане този номер

Ако се върнеш малко по назад в темата ще видиш че съм ти написал как се дели тока - така че не е необходимо да ми казваш щото аз когато съм открил топлата вода ти още не си знаел какво е баня.

А това за работенето нонстоп си го избий от главата - това да не ти е ТЕЦ София дето блъска и за щяло и нещяло
 
От: Махат климатиците от фасадите?!?!?!

nersurfer, не се заяждай, защото наистина не си прав. Ще ти разясня какво съм виждал аз и се надявам да го разбереш, ако не го разбереш... не знам.

На първата ми работа си построиха чисто нова сграда - 4 етажа. На покрива - чилър, на 4-те етажа имаше основно по едно голямо помещение, да не изпадам в подробности. Във всяко такова помещение - нещо като радиаторите на парното, само че с вентилатори. И сега по въпроса ти:

На всеки етаж имаше водомери и термометри с електронно отчитане, които са свързани с електронно устройство. Да, водомери - отчитат колко кубика вода (или какъвто е там флуид) е минал през инсталацията на етажа (т.е. помещението) и разликата в температурата на входа и на изхода. От това системата си смята как да си регулира мощността. Или поне аз така си го обясних от отговорите на хората, които я изграждаха.

Така че не е проблем нито отчитането кой колко е консумирал и колко ще плаща, нито е проблем регулирането на мощността на тази система. Нали не мислиш, че някой в 21 век при цялата електроника, компютри, микроконтролери и автоматизация, ще направи машина която бачка на макс при употреба на 25% от капацитета й - това са 75% загуби!

Ако някой дръзне да направи такава глупост, ще се прецака жестоко, защото това не е китайска сапунерка за 50 ст., а скъпа инсталация и никой няма да си хвърли парите на вятъра. Конкуренцията веднага ще предложи по-добро решение.


И да допълня, че за разлика от тръбите на топлофикация, онези там до колкото си спомням имаха топлоизолация и бяха във вътрешността на сградата. Т.е. етажа беше едно голямо помещение, в центъра на което са стълбището, асансьора, тръбите и кабелите. Което поне малко спестява загуби и не води до съответното им отчитане на сметката на комшията, в момент, когато той не ползва парно (или охлаждане).

А всъщност чилърите май само охлаждаха, а за отопление не съм сигурен дали имаше електрически котел. Само помня, че чакаха Акт 16, за да пуснат тока, защото не можеха да топлят сградата със строителен ток и се греехме с 3 духалки - малко от малко да обърнат въздуха (в началото се ползваше само един етаж) :)
 
Последно редактирано:

Горе