Мислите ли че този метод може да има ефект ?

aeonsv

New Member
Здравейте, колеги
Преди по-малко от месец пуснах сайт в който всеки потребител може да пише статии или да направи ревю на своят уеб сайт, безплатно.
Повечето хора които влизат в сайта, добавят техни проекти (сайтове) като копират съдържанието от техният сайт и го постват при мен с линк към сайта.
Аз имам нужда от повече уникални статии, но те са малко (сайта все още е нов).
Според вас, ако започна да плащам по $1 за всяка една статия дали ще има интерес и дали потребителите ще започнат да пишат повече статии ?
 
От: Мислите ли че този метод може да има ефект ?

Със сигурност ще е някакъв стимул, макар и малък. Обаче ме съмнява това да промени факта, че съдържанието няма да е уникално. Напротив - мисля, че дори би засилило copy/paste ефекта с цел натрупване на линкове и печалба.

EDIT: А кой е сайта всъщност?
 
От: Мислите ли че този метод може да има ефект ?

Ако направиш така, че статиията задължително трябва да бъде уникална, ще има ефект. Какво по-хубаво да рекламираш сайта си и да ти дават 1$?
 
От: Мислите ли че този метод може да има ефект ?

ти ли искаш да плащаш по 1$ на ревю ?
тогава от какво ще печелиш?
 
От: Мислите ли че този метод може да има ефект ?

ти ли искаш да плащаш по 1$ на ревю ?
тогава от какво ще печелиш?

Да, еми като за начало няма да печеля, не става така вчера си пуснал сайт и вече да започнеш да печелиш.
Мисля да вкарам определена сума пари в тази идея, която да ми помогне с развитието на сайта, статиите които ще се пишат ще трябва задължително да бъдат уникални.
В момента единствения начин по който мога да спечеля пари е чрез платените линкове в сайта които съм пуснал като услуга, но ... скоро мисля да ги махна тъй като искам услугите на сайта да са напълно безплатни.
За печелене на средства мога да добавя единствено бутон - ДАРЕНИЯ и да чакам от там :)
 
От: От: Мислите ли че този метод може да има ефект ?

Със сигурност ще е някакъв стимул, макар и малък. Обаче ме съмнява това да промени факта, че съдържанието няма да е уникално. Напротив - мисля, че дори би засилило copy/paste ефекта с цел натрупване на линкове и печалба.

EDIT: А кой е сайта всъщност?

Статиите ще се проверяват и copy/paste ще бъдат отхвърляни, като на потребителите ще бъде забранено повече да пъбликуват и няма да им бъде изплатена натрупаната печалба.

Сайта за сега мисля да не го казвам, само ще кажа че не е предназначен за България.
 
От: Мислите ли че този метод може да има ефект ?

Да, еми като за начало няма да печеля, не става така вчера си пуснал сайт и вече да започнеш да печелиш.
Мисля да вкарам определена сума пари в тази идея, която да ми помогне с развитието на сайта, статиите които ще се пишат ще трябва задължително да бъдат уникални.
В момента единствения начин по който мога да спечеля пари е чрез платените линкове в сайта които съм пуснал като услуга, но ... скоро мисля да ги махна тъй като искам услугите на сайта да са напълно безплатни.
За печелене на средства мога да добавя единствено бутон - ДАРЕНИЯ и да чакам от там :)

за даренията - слаба работа...

иначе може и да имаш хора които да пращат ревюта щом ще плащаш...
 
От: Мислите ли че този метод може да има ефект ?

за даренията - слаба работа...

иначе може и да имаш хора които да пращат ревюта щом ще плащаш...
Защо да е слаба работата за даренията? Сайта не е предназначен за България?
 
От: Мислите ли че този метод може да има ефект ?

Защо да е слаба работата за даренията? Сайта не е предназначен за България?

Не го бях прочел това...
тогава да измисли начин за верификация на сайтовете (да се доказва, че ревюто е от собственика на сайт)
- да има някакви условия на които да отговаря сайта - защото сайт може да се направи за 5 мин а 20 за 1 час (ако съм копирайтър правя 20 сайта пиша им ревюта и ето 20$ :) )

и накрая да се приготви да фалира
 

Горе