Много изоставени колички и изчерпан бюджет за реклама

hardlemm

Active Member
Много изоставени колички и изчерпан бюджет за реклама без нито една поръчка. След като пуснах реклама във ФБ, забелязах хиляди изоставени поръчки за един ден и нито една реална поръчка от рекламата. Спрях рекламата и изоставените колички се върнаха на наормалния си брой. Направих нова реклама във фб, всичко по учебник, таргети и тн и пак хиляди изоставени поръчки. За три дни рекламаима 16750 изоставени поръчки, десетки в минута! Никакви записани дани на чек аута, няма имена, мейли, нищо почнато записане. Прикачвам скриин.
Та питането ми е , е ли е възможно конкуренцията да е пуснала някакъв бот, който целенасочено да изяжда бюджета за реклама или някъде другаде ми е проблема? Нишата е детски играчки , вторият сайт от подписа ми!
 

Прикачени файлове

  • bondUntitled.png
    bondUntitled.png
    82.4 KB · Преглеждания: 26
Ако в самата реклама има някъде линк или домейн към магазина, не виждам особен проблем да се направи да клика на тях избирателно. ФБ не ме пуска да се логна и не мога да погледна.

Иначе че са ботове няма съмнения. Въпросът е дали някой друг освен Цуки има интерес от тая работа.
 
Ние имахме подобем проблем с наш клиент - конкуренцията му използваше бот за да "гори" неговите реклами; по-лошото е че фейса и другите подобни не ги интересува това и ти смучат парите а ти нищо не получаваш.
 
Иначе че са ботове няма съмнения.
Да, има линкове, криетив реклама е, показва продукти на потребителите съгласно техните интереси и поведение. Вече имам опит с подобни реклами и имам добри резултати с други магазини, но тук направо изядох дървото. Дано някой друг се е сблъсквал и намерил решение на проблема.
 
Ние имахме подобем проблем с наш клиент - конкуренцията му използваше бот за да "гори" неговите реклами; по-лошото е че фейса и другите подобни не ги интересува това и ти смучат парите а ти нищо не получаваш.
Успяхте ли да решите проблема с вашия клиент?
 
Клиента реши, че няма да дава пари на вятъра.
И само да уточня, че ние не му движим рекламата а само изграждаме сайт и ситеми за вътрешна употреба.
И аз я спрях, ще изчакам известно време и ще пробвам пак.
 
Клиента реши, че няма да дава пари на вятъра.
И само да уточня, че ние не му движим рекламата а само изграждаме сайт и ситеми за вътрешна употреба.
И все пак не се ли поинтересувахте?
В моя случай, клиента реши да паузира за определен период от време, докато отмине бурята, и после пак пусна и бяха го забравили. Но е късмет това. Иначе се пише на спорта да видят какви нелигитимни кликове летят към рекламите и да клокнат от самия спам център или там каквото шимпанзета да наели да гледат. За жалост фейса е много спънат в това отношение и не може да се разчита на нещо адекватно като решение. Пазите се сами, и малко защити сложи по сайта, ако има възможност. Без да прецаква обикновения потребител.
 
И все пак не се ли поинтересувахте?
В моя случай, клиента реши да паузира за определен период от време, докато отмине бурята, и после пак пусна и бяха го забравили. Но е късмет това. Иначе се пише на спорта да видят какви нелигитимни кликове летят към рекламите и да клокнат от самия спам център или там каквото шимпанзета да наели да гледат. За жалост фейса е много спънат в това отношение и не може да се разчита на нещо адекватно като решение. Пазите се сами, и малко защити сложи по сайта, ако има възможност. Без да прецаква обикновения потребител.
Колега, ние изграждаме софтуерни системи и т.н. Не сме разследващи журналисти или оплаквачки на погребение! Не сме участвали в процеса на рекламиране и т.н. за да се интересуаме.
Има една приказка: всяка жаба да си знае гьола.
 
Явно аз имам кофти навик да подпитвам как върви при клиентите ми, за да знам дали утре ще е в бизнеса, и дали ще има нови поръчки към мен. А и да науча някой казус, който може дантела при друг клиент. Има и друга приказва: нати шита, оправяй се. ;)
 
Явно аз имам кофти навик да подпитвам как върви при клиентите ми, за да знам дали утре ще е в бизнеса, и дали ще има нови поръчки към мен. А и да науча някой казус, който може дантела при друг клиент. Има и друга приказва: нати шита, оправяй се. ;)
Тази приказка твой специалитет ли е? Ако ти не предлагаш качествен продукт не означава че и другите го правят!
 
Тази приказка твой специалитет ли е? Ако ти не предлагаш качествен продукт не означава че и другите го правят!
Друга беше идеята на написаното. Нищо, като станете с бизнес мислене, ще разберете. Надявам се скоро да ви се случи. Идеята е да се интересува човек от клиентите, на които държи. А ти някакъв адвокат ли си явяваш на @DerkonBG ? Няма случай да не се включиш след него.
 
Друга беше идеята на написаното. Нищо, като станете с бизнес мислене, ще разберете. Надявам се скоро да ви се случи. Идеята е да се интересува човек от клиентите, на които държи. А ти някакъв адвокат ли си явяваш на @DerkonBG ? Няма случай да не се включиш след него.
Аз не се оплаквам от моя бизнес и нямам проблем с моето бизнес мислене. А относно клюкаренето по адрес на клиентите и аз не го одобрявам. Относно @DerkonBG Мисля като него и не виждам проблем да коментирам след него.
 
Моля, научете добре значенията на някои думи преди да ги ползвате. :)
Коя дума те притеснява? “клюкарене” ли? Ако аз съм специалист в една област защо да се бъркам в съвсем други проблеми на клиента при положение че не мога да помогна? И аз искам да попитам какъв ти е проблема с @DerkonBG ? Човека изказва мнение и споделя, но на теб не ти харесва и почваш с нападките! Гледам че и в други теми го правиш, явно си разбирателя на форума и не обичаш конкуренция :)
 
Коя дума те притеснява? “клюкарене” ли? Ако аз съм специалист в една област защо да се бъркам в съвсем други проблеми на клиента при положение че не мога да помогна? И аз искам да попитам какъв ти е проблема с @DerkonBG ? Човека изказва мнение и споделя, но на теб не ти харесва и почваш с нападките! Гледам че и в други теми го правиш, явно си разбирателя на форума и не обичаш конкуренция :)
Влиза рязко, нямам против него. Попитах го защо не е попитал какво се е случило и момчето скочи. Не следиш ли добре разговора? Концентрирай се. :)

Не ме притесняват думите, я хората, които не ги употребяват правилно. ;)


Всеки може да бъде специалист където си иска, въпрос на нюх е да успяваш да хванеш нуждите на клиента и да предвидиш какво ще се иска в бъдеще, това не става с мълчане и всеки да си забие човката в неговата чиния.


Да, и аз виждам също в другите теми, че доста еднакво мислите с този, който го тагваш постоянно. :)
 
Влиза рязко, нямам против него. Попитах го защо не е попитал какво се е случило и момчето скочи. Не следиш ли добре разговора? Концентрирай се. :)

Не ме притесняват думите, я хората, които не ги употребяват правилно. ;)


Всеки може да бъде специалист където си иска, въпрос на нюх е да успяваш да хванеш нуждите на клиента и да предвидиш какво ще се иска в бъдеще, това не става с мълчане и всеки да си забие човката в неговата чиния.


Да, и аз виждам също в другите теми, че доста еднакво мислите с този, който го тагваш постоянно. :)
Приятел, в този форум и в тези теми активните се броят на пръстите на двете ръце.
 
Приятел, в този форум и в тези теми активните се броят на пръстите на двете ръце.
Да. Не всеки е специалист по всичко и определено не всеки е имал случаи, които авторите описват и търсят съвети за тях. Абсолютно нормално е да не се изсипват много хора.
 
Да. Не всеки е специалист по всичко и определено не всеки е имал случаи, които авторите описват и търсят съвети за тях. Абсолютно нормално е да не се изсипват много хора.
Гоосподин разбирам от всичко @$INeed$ благодаря за съвета, но когато не мога да помогна на клиента е излишно да го разпитвам!
Имам приятел в НСС който винаги казва - информация се събира и не се затрива, НО това важи за ченгетата а не за мен!
 
Влиза рязко, нямам против него. Попитах го защо не е попитал какво се е случило и момчето скочи. Не следиш ли добре разговора? Концентрирай се. :)

Не ме притесняват думите, я хората, които не ги употребяват правилно. ;)


Всеки може да бъде специалист където си иска, въпрос на нюх е да успяваш да хванеш нуждите на клиента и да предвидиш какво ще се иска в бъдеще, това не става с мълчане и всеки да си забие човката в неговата чиния.


Да, и аз виждам също в другите теми, че доста еднакво мислите с този, който го тагваш постоянно. :)
И как така влизам рязко? В този форум няма опция като четеш и да ти излиза буква по буква защото ти все още явно сричаш!
И в кои теми искаш да пиша? в купувам/продавам/мамя във фейссурата/инстакилограм и т.н. ли?
 

Горе